Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Draudzes pavasara ekskursija

13.maija rītā Viļakas Romas katoļu draudzes locekļi un draudzes draugi devās ikgadējā pavasara ekskursijā, lai iepazītos ar Latgales dievnamiem.  Izbraukuma laikā bija iespējams apmeklēt Bikovas (Gaigalavas) Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcu un satikties ar prāvestu Ivaru Viguli, kurš savulaik 7 mēnešus ir kalpojis Viļakas katoļu baznīcā. Pr. Ivars bija ļoti priecīgs satikt pazīstamus cilvēkus no Viļakas, Medņevas un Žīguru pagastiem.

Apmeklējot Roberta Mūka muzeju Galēnos, bijām pārsteigti par apdāvināto Robertu Mūku (īstajā vārdā Roberts Avens), kurš nāk no Galēniem un ir bijis dzejnieks, filozofs un reliģiju pētnieks. Otrā pasaules kara laikā iesaukts leģionā un tā 1943. gadā nokļuva Vācijā, visu laiku cerēja, ka dzīve trimdā ir „pagaidām” un loloja cerības uz drīzu atgriešanos dzimtenē.  Vēlāk studējis Beļģijā un emigrējis uz ASV. Un tikai 1998.gadā Dievs bija lēmis viņam atgriezties Latvijā. Nebija dienas, kad Roberts nestrādāja pie kādas grāmatas vai pētījuma. Daudz pētījis pasaules reliģijas un būvējis sadarbības tiltu starp Rietumu un Austrumu reliģijām.

Interesanti, ka Riebiņu novadā 10 -15 km attālumā viena no otras atrodas Vidsmuižas Svētā gara Romas katoļu baznīca, Riebiņu Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīca un Pieniņu Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca. Vidsmuižas Svētā gara Romas katoļu draudzes prāvests Aivars Kursītis atklāja, ka Riebiņu novada iedzīvotājiem ir lielas izvēles iespējas, kur doties svētdienā uz Sv. Misi. “Ir cilvēki, kuri izvēlas doties uz agrāko Sv. Misi plkst. 9.00 Viļānos, citi katru svētdienu apmeklē citu baznīcu. Mūsdienās cilvēki ir mobili un izvēlas saviem plāniem pa ceļam esošo baznīcu. Tas, protams, ir grūtāk prāvestam strādāt un veidot draudzes kodolu,” kalpojuma pieredzē dalījās pr. Aivars Kursītis.
Dienas noslēgumā Viļakas draudzes svētceļnieki piedalījās Fatimas Dievmātes svētkos Viļānu Sv. Erceņğeļa Miķeļa baznīcā, ņemot dalību Sv. Misē un procesijā Fatimas Dievmātes godam. Viļānu draudzes prāvests Rinalds Stankevičs, uzrunājot tautu sprediķī, atklāja, kā radušās Fatimas Dievmātes svētku svinības Viļānos. Pirms 95 gadiem – 1922.gada 13.maijā Viļānu baznīcā izcēlās ugunsgrēks, gandrīz viss, kas bija no koka, sadega, taču 169 gadus vecais koka krusts, ne ar kādām ķimikālijām neapstrādāts, brīnumainā kārtā nesadega, pret to uguns bija bezspēcīga. Šo zīmi iztulkoja kā Dievmātes aizsardzību un tā 13.maijā sāka svinēt pateicības svētkus Dievmātei, vēlāk uzzināja arī par notikumiem Fatimā. Dievmāte nāk uz zemes, lai atgādinātu, ka cilvēkiem ir jālūdzas, jādzīvo kristīgi un jāpateicas Dievam! Pateicība Dievam par mīlestības piepildīto dienu Viļakas svētceļniekiem! Deo gratias!

Teksts: Vineta Zeltkalne, foto: Vineta Zeltkalne un prāvests Guntars Skutels

22.05.2019
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...