Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Sociālais dienests organizē sanāksmi Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošanai

Šī gada 14.maijā Viļakas novada Sociālajā dienestā notika sanāksme Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā ietvaros (turpmāk -DI) par sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu likumiskajiem pārstāvjiem.

Sanāksmē piedalījās bērnu ar funkcionālajiem traucējumiem likumiskie pārstāvji, kuru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem ir veikta individuālo vajadzību izvērtēšana un izstrādāti individuālie atbalsta plāni.

Viļakas novadā, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu likumiskajiem pārstāvjiem, tiek sniegti rehabilitācijas pakalpojumi kopš 2018.gada 1.jūnija. DI projekta ietvaros dalībnieki ir saņēmuši: -fizioterapijas,  -masāžas, -reitterapijas pakalpojumus bērniem, savukārt, likumiskie pārstāvji ir saņēmuši fizioterapijas un masāžas pakalpojumus.

Sanāksmes mērķis bija informēt DI projekta dalībniekus par projekta virzību un noskaidrot, kādus pakalpojumus vecāki vēlēsies izmantot 2019. gadā.

Atzīmēsim, ka DI projekta ietvaros, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem tiek piedāvāts izmantot 40 pakalpojuma reizes, bet bērnu likumiskajiem pārstāvjiem – 20 pakalpojuma reizes.

Pēc Sociālā dienesta esošās informācijas, daļa bērnu ir jau saņēmuši izvēlēto pakalpojumu, bet daži, pakalpojumu saņēmuši  ir daļēji, pārējie, vēl plāno saņemt 2019.gadā.

Atgādināsim, ka Viļakas novadā DI projekta ietvaros pakalpojumu sniedzēji ir: -fizioterapeite Santa Graudiņa, masāžas pakalpojumu sniedz - Aina Dukovska (Viļakas veselības aprūpes centrs, Tautas iela 6); reitterapijas pakalpojumu sniedz - Aļona Antončika (Tilža, “Kapulejas”).

Sanāksmes gaitā vecāki izteica pateicību par saņemtajiem pakalpojumiem Viļakas novadā un, atzinīgi izteicās par pakalpojumu sniedzējiem. Viņi teic, ka savstarpēja sapratne un komunikācija ir viens svarīgākajiem argumentiem, saņemot sniegto pakalpojumu. Vecāki minēja, ka būtisks faktors tam ir tas, ka sadarbība tiek balstīta uz individuālu pieeju katram bērnam.

Likumiskie pārstāvji uzsvēra svarīgāko, saņemot pakalpojumu, ir uzlabojies bērnu fiziskās veselības stāvoklis, mazinājušies funkcionālie traucējumi. Prieks un gandarījums vecāku sejās ir DI projekta rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas rezultāts.

Iesniegumos, kuri tika uzrakstīti un iesniegti  2019. gada pakalpojumu saņemšanai, vecāki izvēlējās jau pārbaudītus pakalpojuma veidus, kuri ir devuši pozitīvus rezultātus.

DI projekts ir devis iespēju vecākiem apzināties, cik svarīgi un nepieciešami ir bērniem sniegt šāda veida pakalpojumus, jo bērnu veselības uzlabošana ir neatlaidīgs darbs, kura rezultāti arī neizpaliek.

Informāciju sagatavoja Viļakas novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece darbam ar ģimenēm un bērniem Vita Prancāne

 

16.05.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...