Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Aizritējusi devītā jauniešu neformālās izglītības konference „Nāc un piedalies!”

25.aprīlī jau devīto reizi norisinājās Jauniešu neformālās izglītības konference „Nāc un piedalies!”, kuras pamattēma bija jauniešu līdzdalība. Jaunieši uzzināja jaunākās aktualitātes jaunatnes sfērā, kā arī strādāja dažādās darba grupās, lai uzlabotu jaunatnes darbu Viļakas novadā.

Viena no darba grupām bija „Par un ap Brīvprātīgo darbu”, kuru vadīja jaunatnes darbiniece Elīna Sprukule. Elīna atgādināja par Brīvprātīgā darba iespējām un uzkaiti Viļakas novadā, pastāstīja, kas jādara, lai dotos īstermiņa brīvprātīgajā darbā Eiropā, jo pati jūnijā dosies veikt brīvprātīgo darbu Horvātijā kāda pasākuma organizēšanā.

Eiropas brīvprātīgā darba veicēja Maike no Vācijas dalījās savā pieredzē par lēmumu doties brīvprātīgajā darbā, kā tad tas īsti notiek un uz ko ir jābūt gatavam.

Vietējā Brīvprātīgā darba veicēja Žaklīna Orlovska pastāstīja par savu neaizmirstamo braucienu uz Sarkanā Krusta pasākumu Itālijā- kā viss izskatās jaunieša acīm un kāpēc ir forši būt brīvprātīgajam jaunietim.

Latvijas Sarkanā Krusta Balvu komitejas Viļakas nodaļas vadītāja Līna Barovska iedrošināja jauniešus iesaistīties Latvijas Sarkanā Krusta aktivitātēs, būt aktīviem un izmantot piedāvātās iespējas. Tāpat notika saruna par mantu nodošanas un saņemšanas punkta izveidi Semenovā, kur šobrīd piešķirtas telpas un ir nepieciešams tās iekārtot.

Darba grupas noslēgumā jaunieši pārrunāja un apkopoja idejas kādus labos darbus iespējams veikt Viļakas novadā- piemēram, publisko vietu sakopšana, kultūras namu un jauniešu centra atbalstīšana pasākumu organizēšanā, noformējumu gatavošanā, palīdzība sociālajos centros un baznīcā, kā arī vides objektu uzlabošana un daudzas citas.

Otrā interešu grupa bija „Ielu vingrošana”, kas jau vairākus gadus ir aktuāla jauniešu vidū. Šobrīd jūtama paaudžu maiņa, bet prieks, ka ir jaunieši, kuriem tā ir svarīga nodarbe, kurai nepieciešama neatlaidība, patstāvība un mērķtiecība. Darba grupu vadīja ielu vingrotāji- Daniels un Vairs, darbojoties gan praktiski, gan sākot plānot novada ielu vingrošanas sacensības, kuras notiks jau šovasar.

Jauniešu domes „upgrade””  darba grupā jaunieši kopā ar jaunatnes lietu speciālisti Madaru Jeromāni pārrunāja jautājumus, kas skar novada Jauniešu domes darbu- kā to iespējams uzlabot, kā iespējams ieinteresēt jaunieti, lai viņš vēlētos būt par motivētu un atbildīgu Jauniešu domes prezidentu un pats galvenais- kā iespējams jaunieša personīgo mērķu sasniegšanai izmantot Jauniešu domes piedāvātās iespējas.

Diskutējot par ideālo Jauniešu domi, nonācām pie secinājuma, ka svarīgākais tās efektīvai darbībai ir:

Jaunietim draudzīga vide- pašvaldības un jauniešu centra atbalsts- atvērta un pretimnākoša sadarbība, kā arī izglītības iestāžu atbalsts un sapratne, kad jaunieši sevi pilnveido neformālajā izglītībā, tāpat svarīgas telpas, kur strādāt un plānot aktivitātes.

Jauniešu domes regulāras tikšanās un regulāras aktivitātes- ne vienmēr jauniešiem pietiek uzņēmības turēties pie iecerētā un regulāri apmeklēt Jauniešu domes tikšanās. Jaunieši atzīst, ka ir būtiskas arī regulāras Jauniešu domes aktivitātes kuras vieno un rada piederības sajūtu, veicina saliedētību, kas arī ir viens no „ideālas Jauniešu domes” nosacījumiem.

Ieinteresēti jaunieši- lai Jauniešu domes darbs būtu regulārs un saturīgs, būtiska jauniešu ieinteresētība, kas nodrošina lielāko daļu no jauniešu vajadzībām, lai Jauniešu dome būtu vieta, kur ir prieks nākt un darboties. Jaunieši atzīst, ka būtu lietderīgi veidot reālas prezidenta vēlēšanas un Jauniešu domes kodolu, kas būtu patiešām atbildīgi un mērķtiecīgi jaunieši. Jauniešus spētu ieinteresēt īpaša „bonusu” sistēma- jauniešu iespējas, kurās priekšroka būtu Jauniešu domes aktīvistiem.

Prezidenta „bonusiņi” - lai Jauniešu domes prezidents būtu patiešām motivēts un ieinteresēts iesaistīt un atbalstīt citus jauniešus, būtu vērts pārdomāt viņa ieguvumus, vadot Jauniešu domi-piemēram, apmaksāta vasaras darba iespēja jauniešu centrā, reāla ietekme jauniešu centra lēmumu pieņemšanas procesos, kā arī viņš tiek uzklausīts komunikācijā ar lēmējvaru, brīva jauniešu centra pieeja arī ārpus tā darba laika, priekšroka dalībai projektos un iespēja apmeklēt novada pasākumus bez maksas.

Atbildību sadalījums- katrs jaunietis uzņemas kādu atbildību Jauniešu domes darbā, atbilstoši viņa interešu jomām.

Darba plāns- jaunieši atzīst, ka ir jāizveido konkrēts darba plāns, kurš patiešām tiek īstenots un tam seko Jauniešu domes prezidents.

Popularitāte – jaunieši uzskata, ka Jauniešu domei būtu jābūt populārai un aktīvai sociālajos tīklos, kuros tiek informēta sabiedrība par to, ko tad dara šie jaunieši- piemēram, „dzīvs” profils „Instagram”. Tādējādi arī pārējos jauniešos rastos ieinteresētība un vēlme līdzdarboties Jauniešu domē.

Sadarbība- lai uzlabotu Jauniešu domes darbu, nepieciešama starpnovadu jauniešu sadarbība un pieredzes apmaiņa.

Jauniešu domes darbs tiks uzlabots un tajā tiek aicināts iesaistīties ikviens interesents, tāpēc aicinām sekot līdzi mūsu aktualitātēm un būt aktīviem jauniešiem. Jauniešu dome IR spēks! Tāpat tā ir iespēja ietekmēt jauniešiem aktuālus jautājumus, ja vien pašam ir vēlme to darīt, jo nepieciešamie resursi ir pieejami.

Jaunatnes lietu speciāliste Madara Jeromāne priecājas, ka jaunieši nav vienaldzīgi, ir daudzpusīgi un apzinās savas patiešām plašās iespējas, redz kā var uzlabot jaunatnes dzīvi novadā, tomēr tajā pašā laikā trūkst uzņēmīgu un drošu jauniešu, kuri nāktu ar savu iniciatīvu, joprojām jūtu, ka jauniešiem nepieciešams iniciators, bet ne atbalsta persona. Protams, tas saistāms arī ar regulāru jauniešu maiņu un noslodzi arī citās sfērās, bet jāsaka, ka vienmēr atrodas kāds jaunietis, kad tiek rīkotas aktivitātes, bet ar prieku sagaidām jauniešus, kuri nāk ar savu ideju un cenšas to īstenot paši.

Pasākuma noslēgumā jauniešiem tika dota iespēja piedalīties pilsētas spēlē un nobaudīt gardu zupu.

Informāciju sagatavoja jaunatnes lietu speciāliste Madara Jeromāne, jaunatnes darbiniece Elīna Sprukule.

Foto: Žaklīna Orlovska

 

 

29.04.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...