Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Mana pieredze Latvijā- Gruzijas brīvprātīgā stāsts

Sveiki! Mans vārds ir Beka Beriashvili, esmu no Gruzijas un no 05.08.2018 līdz 01.04.2018, astoņus mēnešus, dzīvoju un strādāju kā brīvprātīgais Latvijā, pilsētā Balvi. Mana pamata darba vieta bija Balvu bērnu un jauniešu centrs, blakus tam, atkarīgi no projekta vajadzībām, strādāju arī Viļakas novadā, pamatā Viļakas pamatskolā un dažās citās vietās novadā.

Mans brīvprātīgais darbs bija par neformālo mācīšanos, līdz ar to, man, kā brīvprātīgajam, pamatdarbi bija organizēt un novadīt dažādas aktivitātes bērniem un jauniešiem, kas būtu interesantas, jautras un informatīvas viņiem un visa pamatā bija neformālā izglītība. Protams, manos darbos bija iekļauts arī darbs kopā ar kolēģiem, kas ļāva man palīdzēt un ieviest viņu idejas un plānotās aktivitātes.

Sāku ar ārdurvju aktivitātēm, laikapstākļi augustā bija fantastiski un vairāk vai mazāk tas ilga līdz oktobra vidum. Es organizēju futbola pasākumus vietējiem jauniešiem, kas ļāva man vairāk tos iepazīt un iepazīstināt ar sevi. Paralēli tam, mūsu centrs organizēja un īstenoja daudzus fantastiskus pasākumus un aktivitātes priekš vietējiem iedzīvotājiem. Oktobrī laikapstākļi pasliktinājās , līdz ar to aktivitātes pārgāja iekštelpās. Izveidoju dažādas Kahoot spēles par sportu un moderno dienu pasākumiem un šīs spēles organizēju vietējiem jauniešiem. Brīvprātīgā darba laikā, kopā ar saviem kolēģiem īstenojām vairākus „Gruzijas nacionālos pasākumus”, pārsvarā BBJC telpās un ārpus tām: Viļakas skolā un un citos jauniešu centros Viļakas novadā. Šajos nacionālajos pasākumos gatavoju gruzīnu tradicionālos ēdienus, izveidoju prezentācijas par Gruziju un stāstīju bērniem un jauniešiem par savu valsti, par tūrismu, vēsturi un rakstību, jo daudziem interesē mūsu alfabēts un kā to pareizi rakstīt. Šajos pasākumos mums bija daudz jautrības un prieka. Paralēli šiem pasākumiem, es sāku vadīt robotikas nodarbības Viļakas pamatskolā un pirmdienās tikos ar pirmās un septītās klases bērniem, lai kopā saliktu robotu un to programmētu. Šīs aktivitātes bija izglītojošas un produktīvas priekš abām pusēm – man un bērniem, jo ne katru dienu ir iespēja pašiem salikt konstrukcijas, kas ir vismaz 500 EUR vērtas. Atceros, ka tikai vienu reizi mēs nevarējām salikt robotu laikā, jebkurā citā dienā mūsu darbam bija lieli panākumi. Latviešu bērni ir gudri, talantīgi un labi audzināti un esmu pārliecināts, ka viņiem ir spilgta nākotne priekšā.

Brīvprātīgā darba laikā, darīju arī digitālo darbu, veidojot diplomus, afišas utml. Godīgi sakot, tas nebija nekas labs, jo pašam nepatika savi veikumi, taču šī jaunā pieredze, atkārtojot darbu un mācoties ko jaunu ar katru mēģinājumu, bija ļoti laba,  jo mājās es nebūtu to darījis. Tāpēc paldies projektam, kas radīja man šo iespēju!

Nenoguršu rakstot par to, cik labi bija mani kolēģi, otrs brīvprātīgais un projekta koordinators. Jau kopš manas pirmās dienas viņu attieksme pret mani bija „ko mēs varam izdarīt, lai Tava dzīve būtu labāka te”.  Viņi bija ļoti uzmanīgi un katru reizi, kad es jautāju kaut ko, uzreiz tika reaģēts. Personīgajā līmenī viņi arī ir ļoti labi cilvēki un esmu ļoti priecīgs ka man bija iespēja satikt viņus un iepazīt personīgajā līmenī. Esmu pārliecināts, ka jebkurš, kurš dosies uz Balviem un Viļaku, kā brīvprātīgais šādā projektā, noteikti pavadīs laiku lieliski, jo ar cilvēkiem, kas ir iesaistīti šajā projektā, tas ir garantēts.

Noslēgumā, vēlējos pateikt paldies visiem, kas deva man iespēju būt daļai no šī projekta, vēlos teikt paldies abām organizācijām. Īpašs paldies ir manai Latvijas koordinatorei un cilvēkiem, kas strādā BBJC. Esmu ļoti pateicīgs cilvēkiem no Balvu un Viļakas novadiem, ar kuriem man bija profesionālas attiecības. Šis projekts ir ļoti īpaša nodaļa manā dzīvē un to es atcerēšos mūžam!

„Beka piedalījās brīvprātīgajā darbā, ko veica projekta Nr. 2018-1-LV-KA125-002091 „Share the opportunities!” ietvaros. Esam ļoti pateicīgi viņam par laiku un darbu, ko Beka ieguldīja, lai dažādotu mūsu ikdienu, veicinātu solidaritāti un izpratni vienam par otru! Paldies, Beka par šiem lieliskajiem astoņiem mēnešiem,” projektu koordinatore Santa.

Tekstu sagatavoja: Beka Beriashvili
Tekstu tulkoja: Santa Komane
Foto: personīgais arhīvs

10.04.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...