Viļakas novada domes mājas lapa

Starptautiskā bērnu grāmatu diena

Pasaulē 2. aprīlī atzīmē Starptautisko bērnu grāmatu dienu, kas ir izcilā dāņu pasaku meistara Hansa  Kristiana Andersena dzimšanas diena. Lai veicinātu bērnu interesi par grāmatu, attīstītu klausīšanās prasmi un uzmanību, šajā dienā uz bibliotēku tika aicināti Viļakas PII “Namiņš” audzēkņi.

Bibliotēkas vadītāja Rutta lasīja H.K.Andersena pasaku “Īkstīte”, bet bibliotekāre Sandra deva iespēju sekot Neglītā Pīlēna piedzīvojumiem.  Bērni uzmanīgi klausījās un ekrānā vēroja gan grāmatas ilustrācijas, gan pasaku tekstam atbilstošus attēlus.

Pārsteidza bērnu pareizās un interesantās atbildes uz jautājumiem par dzirdētajām pasakām. Viņi prata analizēt pasaku tēlus - pastāstīja, kuri palīdzēja Īkstītei, kuri viņiem nelikās simpātiski. Abas pasakas bija ar laimīgām beigām. Tajās bija aprakstīta skaistā daba, atklātas dažādas dzīvnieku īpašības, ko var attiecināt arī uz cilvēku. No burtu kartēm bija jāsaliek pasaku nosaukumi. Arī šo uzdevumu mazie klausītāji veiksmīgi izpildīja.

Gribu citēt Inesi Zanderi: "Grāmatā mazais ir liels vienmēr, uzreiz, nevis tikai tad, kad pieaudzis. Grāmata ir noslēpums, kurā atrodas arī tas, ko tajā nemeklē vai vēl neprot atrast. Tas, ko lasītājs konkrētā vecumā ar prātu nesaprot, paliek apziņā kā nospiedums un turpina darboties, arī līdz galam nesaprasts. Bērnu grāmata – tā ir cieņa pret mazā lielumu”.

Lai grāmata bērniem vienmēr būtu draugs!

Viļakas bibliotēkas vadītāja Rutta Jeromāne
Foto: informācijas speciālists Vilis Bukšs03.04.2019
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...