Viļakas novada domes mājas lapa

Tiekas Viļakas novada skolu jaunie matemātiķi

Burti, vārdi un dzejas rindas, notis un skanīgas melodijas, šūnas, atomi un brīnumainas dabas parādības, krāsu un mākslas pasaule, tehnoloģijas un vēl citas interesantas lietas un nodarbes saista mūsdienu skolas bērnu gaišos prātus. Savukārt, cipari, skaitļi, dažādi aprēķini ikdienā, figūru īpašību pārzināšana un lietojums  reālās dzīves situācijās ir ikdienas vajadzība katram no mums.

Tālab arī šogad organizējām Viļakas Jauno matemātiķu konkursu, lai veicinātu interesi par priekšmetu un  rastu  iespēju sadarboties skolu komandām un skolotājiem, lai apliecinātu un pilnveidotu savas zināšanas un prasmes matemātikas uzdevumu risināšanā, pielietojot tās reālās dzīves situācijās.

Konkursa pasākumi šogad tika organizēti divās dažādās novada vietās - Žīguros un Rekavā, bet pirms tam  katras skolas  komanda izvēlējās kapteini, komandas nosaukumu un gatavoja prezentāciju,  ietverot  izvēlēto devīzi un kolāžu par tēmu „Matemātika mūsu ikdienā”.

19. martā notika 5.-6. klašu komandu tikšanās Žīguru pamatskolā, kad sacentās Viļakas pamatskolas, Viduču pamatskolas, Žīguru pamatskolas  un divas Rekavas vidusskolas skolēnu  komandas.

25. martā, savukārt, 7.-9. Klašu  konkursanti  devās uz Rekavas vidusskolu, kur tikās divas Viļakas Valsts ģimnāzijas komandas, divas Rekavas vidusskolas komandas un skolēni no Žīguru pamatskolas.

Abas konkursa dienas aizritēja spraigā darbībā, kad katram dalībniekam  bija lieliska iespēja apliecināt gan sevi, gan veicināt  komandas sniegumu dažādu matemātikas  uzdevumu risināšanā. Konkursa žūrijā bija novada matemātikas skolotāji, kuri vērtēja komandu prezentācijas un sniegumu pasākumu laikā. Domājot par dažādību  uzdevumu saturā un prasmi rīkoties atbilstoši  situācijai, skolēniem  vajadzēja apliecināt gan skaitļošanas un  darbošanās ar figūrām prasmes, gan zināt terminus  un saskatīt  likumsakarības, būt zinošiem dabas zinībās, lietot mērogu un radoši strādāt tematiskas  aplikācijas veidošanā. Komandu kapteiņiem bija vajadzīga  īpaša veiksme un zināšanas , lai  parādītu savu  erudīciju un gūtu punktus komandai.

Izvērtējot skolēnu  sniegumu, pārāka 5-.6. klašu grupā izrādījās  Viduču pamatskolas komanda” Fantastiskais četrnieks” ( Ž.Ločmele, R.Raginska, E.Zondaka, I.I. Circens), savukārt, . 7.-9. klašu grupā  uzvarēja „Pitagori” no Viļakas Valsts ģimnāzijas (K.E.Orlovska, S.Saida, V.Zeļenovska, I.Pamils – Pamiljāns), bet Diplomus un balviņas saņēma visi. Protams, tika baudīti arī svētku gardumi !

Konkursa noslēgumā ieguvēji bija visi! Priecē pozitīvās emocijas un skolēnu prasme rīkoties un lietot matemātikai raksturīgās metodes dažādās situācijās.!

Paldies matemātikas skolotājai  Svetlanai Jurjānei un Žiguru pamatskolas kolektīvam par sniegto atbalstu  5.-6. klašu konkursa daļas organizēšanā!

Paldies Klavdijai Ivļevai un Ingūnai Kaņepei un Rekavas vidusskolas kolektīvam par sniegto atbalstu 7.-9. klašu  konkursa daļas  organizēšanā!

Paldies arī skolotājām A.Zarembai, I.Maksimovai, S.Romānei, N.Kaņepei un E.Lemešonokai!

Pateicamies Viļakas novada domei un Izglītības, kultūras un sporta pārvaldei par sniegto atbalstu!

Informāciju sagatavoja  Viļakas novada matemātikas jomas koordinatore Lilita Bizune

01.04.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...