Viļakas novada domes mājas lapa

Ziemeļlatgales konkurss ģeogrāfijā

27.martā   Baltinavas vidusskolā notika Ziemeļlatgales  konkurss ģeogrāfijā  “Eiropa. Latvija. Latgale.”, kurā piedalījās Balvu, Rugāju, Viļakas un Kārsavas novadu 7.-9.klašu komandas divu skolēnu sastāvā.

Konkursa uzdevums bija nostiprināt zināšanas un izpratni par:

  • Eiropas krasta līniju, tautām, valstīm, dabas un kultūras objektiem.
  • Latvijas simboliem, dabas objektiem, iedzīvotājiem un ražošanas objektiem.
  • Latgales dabas, vēstures un kultūras objektiem, pilsētām un novadiem.

Skolēnu komandas veica 7 dažādus uzdevumus. Tie bija gan darbā ar  karti, gan slaidos un attēlos, gan apraksta atpazīšana. Uzdevumi ļoti interesanti un daudzveidīgi. Uzņēmumu zīmolu atpazīšana daudziem skolēniem bija jaunās iegūtās zināšanas. Arī kultūrvēstures objektu uzdevums papildināja esošas zināšanas.

Konkursā piedalījās  11 komandas, no kurām 4 Viļakas novada skolu komandas: Žīguru, Viļakas VĢ, Viduču un Rekavas.

Konkursā uzvaras laurus plūca Salnavas pamatskolas komanda no Kārsavas novada, Rekavas vidusskolas komanda izcīnīja 2.vietu un trešajā vietā ierindojās  Stacijas pamatskolas Vīksnas filiāles komanda. Viļakas VĢ komanda ieguva atzinību.  Labākajiem rezultātiem punktu starpība bija viena punkta ietvaros, tātad sacensība bija spraiga. Balvu un Baltinavas novadi bija sarūpējuši uzvarētājiem dāvaniņas un diplomus.

Liels paldies Baltinavas vidusskolas skolotājai Solvetai Loginai un viņas komandai par labi sagatavoto un noorganizēto konkursu. Paldies skolas direktoram Imantam Slišānam par sirsnīgo uzņemšanu.  Ziemeļlatgales skolotāji priecājās par kopā sanākšanu un tikšanos. Kārsavas novada skolotājas teica lielu paldies par uzaicinājumu un izteica cerību sadarboties arī turpmāk.

Teksts: Inese Cibule

Foto: Lilita Šaicāne

29.03.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...