Viļakas novada domes mājas lapa

Mācību vizītes uz Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženiertehnisko fakultāti

ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros februāra mēnesī  Viļakas novada vispārizglītojošo skolu 5.-12.klašu 289 skolēni apmeklēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju. Notika 8 braucieni – mācību vizītes, kuru mērķis bija iepazīt  Rēzeknes TA Inženiertehniskās fakultātes Lietišķās ekoloģijas un resursu zinātnisko laboratoriju, Mehatronikas  laboratoriju un Ķīmijas laboratoriju, izzināt ar vides aizsardzību, ekotehnoloģiju, dabas resursiem, agroekoloģiju, mehatroniku, robotiku saistītos jautājumus.

11.februārī mācību vizītē uz Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju pirmie devās novada skolu 11.klašu skolēni. Pirmajā nodarbībā skolēni klausījās Dr. paed. Gunāru Strodu un notika diskusija par karjeras aktuālajiem aspektiem. Tad sekoja ļoti interesanta ekskursija pa akadēmiju un tās laboratorijām. Mūsu novada skolēni bija pirmie, kas apskatīja jaunuzbūvēto lāzerlaboratoriju. Ar dizaina apguves iespējām akadēmijā skolēnus iepazīstināja Izglītības, valodu un dizaina fakultātes pasniedzējas A.Strode, D.Apele, S.Mežinska. Skolēniem bija iespēja pabūt vairākās darbnīcās. Dienas noslēgumā skolēni izspēlēja RTA studentu veidoto spēli par akadēmiju, kuras laikā skolēni pārbaudīja savas jauniegūtās zināšanas par akadēmiju. Skolēnu komandas saņēma diplomus par piedalīšanos spēlē.

13.februārī novada 12.klašu skolēni piedalījās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas organizētajā Ēnu dienā. Skolēni iepazinās ar akadēmiju un ēnoja RTA darbiniekus, iepazīstot dažādas profesijas – inženieris, projektu vadītājs, IT speciālists, grāmatvedis, jurists, bibliotekārs. Skolēni iepazina dažādu profesiju pārstāvju darba specifiku un ikdienas gaitas, aizdomājās par nākotnes profesiju, uzzināja par studiju iespējām konkrētā specialitātē.

7., 8., 10.klašu skolēni iepazina mehatroniku. Dienas laikā skolēni darbojās četrās laboratorijās. Pirmajā - programmēšanas laboratorijā – skolēni programmēja  skrūves parametrus, lai izgatavotu izstrādājumu. Otrajā - pārbaudīja tērauda cietību pirms un pēc rūdīšanas, uzzināja par lāzera daudzveidīgajām ietekmēm uz materiālu un tā izmantošanas iespējām, piemēram, medicīnā. Trešajā laboratorijā izzināja par pneimatikas un hidraulikas likumu izmantošanu sadzīvē, izmantojot datortehniku un elektroniku. Nodarbību  vadīja RTA darbinieks, Viļakas Valsts ģimnāzijas absolvents Ritvars Rēvalds. Ceturtajā laboratorijā - apguva prasmi lodēt, izveidojot nelielu mikroshēmu. Dienas noslēgumā skolēni izteica vērtējumu, ka iespēja strādāt laboratorijās bija ļoti vērtīga, jo viņi ieguva jaunas prasmes.

18.februārī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju apmeklēja 5.klašu skolēni. Skolēni darbojās divās grupās. Viena grupa apmeklēja krāsaino Sajūtu telpu, kur izbaudīja gaismas un mūzikas skaņu efektus, masāžu. Skolēniem ļoti patika bumbu baseins. Otrai grupai tika piedāvātas rotaļnodarbības, kuru laikā risināja dažādus atjautības uzdevumus un iepazina daudzveidīgas profesijas. Tad grupas mainījās, lai iegūtu jaunas prasmes.

22.februārī 6.klašu skolēni apmeklēja ķīmijas laboratoriju, kur pārbaudīja savas zināšanas par fizikālām un ķīmiskām pārvērtībām. Te viņi varēja arī redzēt dažādus eksperimentus par fizikālām un ķīmiskām pārvērtībām. Dienas otrajā pusē bija praktisks darbs – mājas būvēšana. Katra grupa saņēma noteiktu skaitu speciāli sagatavotu kociņu. Ar karstās līmes palīdzību skolēni uzmeistaroja māju. Māju ar krāsu zīmuļiem vēl varēja arī izkrāsot. Rezultātā katra grupa izgatavoja savādāku māju.

25.februārī izglītojošā mācību vizītē uz Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju devās 9.klašu audzēkņi. Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas Mg.philol., Mg.soc.sc. Lolitas Kivlenieces-Kuzņecovas vadībā skolēni iepazinās ar Inženieru fakultāti un tās piedāvātajām iespējām, sasniegumiem un aizraujošajām tehnoloģijām. Tad sekoja ēdiena gatavošanas meistarklase inovāciju centrā SalesLabs. Ieklausoties RTA studiju programmas „Pārtikas produktu pārstrāde” direktores Mg.soc.sc. Ineses Silickas stāstījumā, skolēni izprata, ka mūsdienās iespējams apvienot hobiju ar darbu un karjeras izaugsmi, piemēram, ēdienu gatavošanas jomā. Šajā dienā skolēni iepazina pārtikas tehnologa profesiju, kura nepieciešama dažādās iestādēs un uzņēmumos. Dienas otrajā daļā speciālistu vadībā skolēni gatavoja gardas picas, vēja kūkas un saldējuma kokteiļus un apguva pareizās metodes, kā lieliski pagatavot šos ēdienus.

Rēzeknes TA piedāvātā programma bija ļoti daudzveidīga un vērtīga. Šajās astoņās mācību vizītēs skolēni darbojās dažādās laboratorijās un  ieguva jaunas daudzveidīgas zināšanas, prasmes, iemaņas.

Liels paldies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas kolektīvam un īpaši Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājai Lolitai Kivleniecei-Kuzņecovai par iespēju 8 dienu garumā ciemoties Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.

Liels paldies brīnišķīgajam šoferītim Valdim Brokānam par skolēnu aizvešanu uz Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju.

Atsauksmes par mācību vizītēm apkopoja projekta koordinatore Maruta Brokāne.


 

 

 

14.03.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...