Viļakas novada domes mājas lapa

Starptautiskās izstādes “Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture” atklāšana Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

2019.gada 7.martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika atklāta starptautiskā ceļojošā izstāde “Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture”. Izstādes iniciators ir Latvijas vēstnieks Polijā Edgars Bondars. Izstādi veidojuši Viļakas novada muzeja darbinieki ar Valsts arheoloģijas muzeja Varšavā kolēģiem. Izstādes tapšanā iesaistījies Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Viļakas un Šķilbēnu katoļu baznīcas, Latvijas vēstniecība Polijā, Polijas Vēstniecība Latvijā. Izstādē ir skatāmi arheoloģiskie priekšmeti no Viļakas (Marienhauzenas) apkārtnes, kas raksturo Viļakas apkārtnes  seno latgaļu dzīvi un ikdienu dzelzs laikmetā un viduslaikos. Izstādi papildina vēsturiski priekšmeti no Marienhauzenas muižas un reliģiskie priekšmeti no Viļakas un Šķilbēnu katoļu baznīcām.

Izstādes atklāšanā Viļakas novadu pārstāvēja Viļakas novada domes priekšsēdētājs S.Maksimovs ar sievu Ž.Maksimovu, Viļakas Romas katoļu draudzes priesteris G.Skutels un Viļakas novada muzeja vadītāja R.Gruševa. Izstādes atklāšanu Rīgā organizēja Polijas vēstniecība Latvijā. Izstādes mākslinieks ir R. Vindulis.

Izstādes atklāšanā runu teica Latvijas Nacionālās bibliotēkas izpilddirektore Dz.Mukāne, kura uzsvēra, ka šāda veida starptautiskā muzeju izstāde pagaidām ir vienīgā, kura ir bijusi bibliotēkā. Labus vārdus par latviešu un poļu kultūrvēsturisko mantojumu un to saglabāšanu sacīja Polijas vēstniece Latvijā M.Mihališina un Latvijas vēstnieks Polijā E.Bondars, kuri uzsvēra abu kultūru nozīmi Latvijas un Polijas vēstures veidošanā. Atzinīgus vārdus par izstādi un sadarbību izteica Valsts arheoloģijas muzeja direktors W.Bržežinskis un Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja direktors A.Radiņš.

Izstādes noslēgumā Valsts arheoloģijas muzeja Varšavā, Baltu arheoloģijas nodaļas vadītāja A.Bitner Wrobļevska un Viļakas novada muzeja vadītāja R.Gruševa visiem interesentiem novadīja nelielu ekskursiju pa izstādi. Uz izstādes atklāšanu Rīgā bija ieradušies augsti viesi no dažādām vēstniecībām, ministrijām un citām organizācijām.

Izstāde Nacionālajā bibliotēka būs skatāma līdz Lieldienām, pēc tam tā ceļos uz Poliju. Neizsakāms prieks par novada vēstures popularizēšanu ārpus Viļakas novada, jo Nacionālo bibliotēku ik dienu apmeklē vairāki simti cilvēku, kuriem būs iespēja iepazīt mūsu vēsturi nedaudz tuvāk un, iespējams, kādam radīsies interese atbraukt ciemos. Viļakas novads ir bagāts ar savu kultūrvēsturi, cilvēkiem un tradīcijām un mums katram ir jābūt lepnam par savu novadu.

Liels paldies visiem cilvēkiem, kuri bija līdzās un palīdzēja izstādes tapšanā.

Teksts: Viļakas novada muzeja direktore R.Gruševa
Foto: C.Sobczak

14.03.2019
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...