Viļakas novada domes mājas lapa

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018 Rekavas bibliotēkā

Rekavas bibliotēkā 7 sešgadnieki un 6 piecgadnieki iepazina bērnu 5+ žūrijas 2018 grāmatas.

Divas skolnieces no 1.- 4. kl. (bērnu žūrija) un četras skolnieces no 5.-12.kl (jauniešu žūrija)  pašas individuāli veica grāmatu lasīšanu un novērtēšanu.

Visus bērnu un jauniešu žūrijas dalībniekus var apskatīt http://www.bibliotekas.lv/rekava/pages/bernu-zurija.php

Lasījumu laikā ar pirmsskolas sagatavošanas grupiņu bērniem iepazinām divas latviešu autoru  un četras cittautu  autoru bērnu grāmatiņas.

Lasījumus sākām ar Mariannas Dibikas, kas ir gan autore, gan māksliniece grāmatiņas “Pastnieks Pele” iepazīšanu. Tas ir stāsts par vienu dienu čaklā un draudzīgā pastnieka dzīvē. Pēc šīs grāmatas lasījuma noklausīšanās bērni izkrāsoja pastnieku savā darba lapā. Noslēgumā izrādījās, ka šī grāmata ieguva visaugstāko vērtējumu starp 5+ grāmatām mūsu bibliotēkā.

Sekoja Veronikas Kaplānas un Greguāra Mabīra pasaka "Kā vilku piemin, tā vilks klāt" lasījums. Tas bija burvīgs un asprātīgs stāsts par grāmatas varu un bailēm no vilka. Bērni izkrāsoja vilku, kas ir daudzu pasaku un multfilmu kolorīts varonis.

Grāmatas “Nelūgtie ciemiņi” autore Ulrika Kestere ir dzimusi Latvijā, Liepājā. Četru gadu vecumā kopā ar ģimeni viņa pārcēlās uz dzīvi Zviedrijā. Viņas grāmatā ir stāstīts par trusītis, kas par trim burkāniem nopērk vasarnīcu, viņš pat nenojauš, ka ticis arī pie mežonīgiem, nelūgtiem viesiem: dārzā mājo Tīģeris, Lauva, Gepards un Pantera. Zvēri plosās pa dārzu, rauj puķes un plēš no kokiem mizu. Ko iesāks Trusītis? Bērni to uzzina un viņiem patīk šī grāmata

Kādā pelēcīgā novembra dienā mēs iepazinām grāmatiņas “Zaķa Garauša laimes zeme” sižetu. Mākslinieki Natālija un Toms ir sarakstījuši asprātīgu un pamācošu stāstiņu bērniem par zaķa Garauša un viņa meža kaimiņu lielajām dzīves pārmaiņām un ilustrējuši to ar interesantiem zīmējumiem. Bērni zaķa Garauša dzīves pārmaiņas ieskicēja savās darba lapās.

Sekoja nākošā grāmatas lasījums, kurā burvīgas ilustrācijas un sirsnība caurvija ikvienu stāstu. Tāda bija Tīa Selli grāmata “Mia ir priecīga”. Bērniem noteikti patika, ka dažviet grāmata lappusēs apslēpts arī pa kādam pārsteigumam –  te skapī apslēpts stāsta turpinājums, te – aiz apsnigušajiem kokiem noslēpušies meža iemītnieki. Priecīgo Miu izdomājusi igauņu rakstniece Tīa Selli, atceroties savu bērnību un dažādās dēkas, kādas gadījās viņas abām jaukajām meitiņām.

Noslēgumā mēs iepazinām jau pazīstamās bērnu rakstnieces Ineses Zanderes grāmatu “Zirgā”. Grāmatas galvenais varonis ļauj vaļu savai fantāzijai, spēlējot klavieres un prātojot, ka viņa klavierēs dzīvo zirgs. Bērni savās darba lapās arī ielīmēja zirgu, bet tas varētu būt arī cits dzīvnieks… Ļausimies sapņiem gan miegā, gan nomodā!

Visu lasījumu noslēgumā notika pārrunas, kuru rezultātā noskaidrojām, kas visvairāk patika.

Decembra mēneša beigās un janvārī notika bērnu žūrijas grāmatu novērtēšana un elektronisko anketu aizpildīšana.

26.februārī visi čaklie klausītāji un lasītāji tika aicināti uz žūrijas noslēgumu. Paši jaunākie dalībnieki (piecgadnieki) dāvanā saņēma M. Inkpena grāmatu “Paslēp mani, Kiper!”, tajā ir izlasāms jauks stāsts. Mazliet vecāki lasīšanas programmas dalībnieki (sešgadnieki) dāvanā saņēma grāmatu “Svētdiena kopā ar Kiku Miku”, kurā ir daudz dažādu uzdevumu.

Skolēni saņēma interesantu lineālu ar žūrijas simboliku.

Paldies  skolotājai Elitai Siliņai par sadarbību lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018” realizēšanā jaunākajai vecumgrupai.

Informāciju sagatavoja (arī foto) Rekavas bibliotēkas vadītāja Anita Kokoreviča

 

 

 

 

28.02.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...