Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Veiksmīgi aizvadītas starptautiskās tūrisma izstādes “Balttour 2019” un “Tourest 2019”

Februāris kā katru gadu Tūrisma nozares speciālistiem, profesionāļiem ir ļoti darbīgs un aktīvs periods, kas parasti aizrit gatavojoties un piedaloties dažādās tūrisma izstādēs, prezentējot sava reģiona un pilsētas jaunumus!

Februāra sākumā, jau divdesmit sesto reizi, no 1. līdz 3.februārim Rīgā  - Ķīpsalā notika starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2019”. Izstādes organizatori vēsta, ka tajā piedalījās teju 850 dalībnieki no 41 valsts.

Arī Latgales reģions, kas ik gadu apvienojas vienā kopīgā stendā, veiksmīgi startēja tūrisma izstādē ”Balttour”. Latgales jaunais dizaina stends bija izvietots “Atklāj Latviju!” hallē un šogad Latgale sevi izstādes apmeklētājiem prezentēja jaunā veidolā, ko novērtēja gan apmeklētāji, gan nozares profesionāļi, tādējādi izceļot savu mazāk iepazīto pusi. Izteikti mainīts tika stenda vizuālais noformējums, kas kļuvis kompaktāks, caurredzamāks un “vieglāks”.

Viļakas novads  starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour” kā ierasts bija atrodams Latgales reģiona stendā kopā ar pārējiem Ziemeļlatgales novadiem – Balvu, Rugāju, Baltinavas un Kārsavas -   piedāvājot aktualizētu kopīgu piecu novadu tūrisma karti. Ziemeļlatgales tūrisma kartē atrodama informācija par labākajiem  tūrisma objektiem un naktsmītnēm, kā informācija par jau ievērību ieguvušo reģionālo velomaršrutu nr. 34 “Rypoj vasals!” un sešiem vienas dienas vietējiem velomaršrutiem Balvu, Baltinavas, Viļakas un Kārsavas novados.

Izstādes laikā ikvienam interesentam bija iespēja apceļot Ziemeļlatgali - izmantojot virtuālās realitātes brilles, iespēja ieskatīties un izstaigāt Lubāna mitrāja teritorijā esošās Ičas upes pļavas un Bērzpils kultūrvēsturiskās vietas, uzkāpt Numernes skatu tornī, atklāt īpaši aizsargājamo Motrīnes ezeru, apskatīt staltbriežu ganāmpulku “Mežsētās”, kas atrodas Pededzes upes palieņu pļavās.

Viļakas novada tūrisma speciāliste kopā ar pārējiem Ziemeļlatgales tūrisma speciālistiem trīs dienu garumā popularizēja un iepazīstināja apmeklētājus ar jaunajiem novadu  tūrisma informatīvajiem materiāliem un arī Viļakas novads šogad var lepoties, ka izdevis jaunu Viļakas novada tūrisma karti latviešu, krievu un angļu valodā, kurā apvienots plašs piedāvājums gan par apskates objektiem, gan aktīvo atpūtu, gan nakšņošanas un ēdināšanas iespējām novadā,  kā arī ir izdota Tūrisma maršrutu karte “Pierobežas dārgumus iepazīstot”, kurā apkopoti interesantākie maršruti  un ekskursijas iespējas dažādām kompānijām Viļakas novadā!

Liels paldies jāsaka Aijai Pumpurei par līdzi iedoto saldskābmaizi, ar kuru tika pacienāti izstādes apmeklētāji un tika saņemtas lieliskas atsauksmes!

Jaunā tūrisma sezona ir pavisam tuvu un arī Ziemeļlatgales tūrisma objekti ir tai pilnībā sagatavojušies. Par veiksmīgu Latgales pārstāvniecību “Balttour 2019” katra novada tūrisma informācijas centrs saka paldies savai pašvaldībai un biedrībai “Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme””.

Nākamā februāra nedēļa no 8. līdz 10. februārim  jau tika aizvadīta Tallinā, kur Latgales reģions tika popularizēts tūrisma izstādē “Tourest 2019”, kuru ik gadu apmeklē kupls interesentu pulks. Šogad Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” izstādē piedalījās vienotā stendā kopā ar Latvijas Kempingu asociācijas biedriem.

Latgales tūrisma asociāciju “Ezerzeme” Igaunijas tūrisma izstādē pārstāvēja Ēriks Pavlovs no Ciblas novada un Inese Matisāne no Viļakas novada, kā arī gide Velta Nõmmiste,  kurai jāsaka liels paldies, palīdzot uzrunāt igauņus viņu dzimtajā valodā. Velta ir latgaliete, ar visu sirdi dzīvo līdzi dzimtenei, lai gan daudzus gadus dzīvo Igaunijā.

Igauņu tūristi Latviju viennozīmīgi ir iecienījuši un arī statistikas dati liecina par igauņu tūrisma skaita pieaugumu Latgales reģionā. Lai gan esam tuvu Igaunijas robežai, tomēr liela daļa apceļo tuvāko Vidzemes pusi, tāpēc aicinājām apceļot uz iepazīt Latgali, uzsverot ka Latvija nav tikai Rīga, bet arī Latvijas austrumu pusē ir ko redzēt un izbaudīt, kā arī uzsverot mūsu viesmīlību. Bija vērojams, ka izstādes apmeklētāji lielākoties bija pusmūža cilvēki un seniori, kuriem ceļojumu plānošanai visnoderīgākie ir tieši drukātie tūrisma informatīvie materiāli. Piektdienā - profesionāļu dienā daudzi gidi un tūrisma firmu pārstāvji izrādīja lielu interesi par grupu braucienu organizēšanas iespējām uz pierobežu. Daudzi apmeklētāji atceras savus ceļojumus uz Latgali ar prieku un vēlas iepazīt arī citas vietas, tāpēc igauņi, kas jau bijuši ceļojumā uz Latgali vairāk interesējās par jaunumiem un izrādīja lielu interesi par atpūtas iespējām pilsētās, kurās vēl nav bijuši, savukārt tie, kas vēl nebija iepazinuši mūsu pusi, interesējās par Latgales piedāvājumu kopumā.

Cilvēki uzdeva jautājumus, kā vislabāk pavadīt divas līdz trīs dienas Latgales reģionā, kā visērtāk šeit nokļūt, interesantākos apskates objektus, ko redzēt un apskatīt Latgalē, kā arī par nakšņošanas iespējām, kempingiem, velo maršrutiem. Stendu apmeklēja daudzi igauņi, kuri jau ieplānojuši apceļot Latgali individuāli - kopā ar ģimeni. Tie savukārt interesējās par maršrutiem, dabas objektiem, aktīvo atpūtu dabā un pie ūdens, kā arī par interesantiem apskates objektiem ģimenēm un kempingiem.

Stendā varēja saņemt Latgales reģiona asociācijas “Ezerzeme” izdotās tūrisma kartes “Aktīvā atpūta ģimenēm” krievu, vācu un angļu valodā, kā arī novadu un pilsētu informatīvos materiālus,  savukārt Ziemeļlatgale piesaistīja ar savu tuvumu Igaunijai un to ka daudzi tieši šajā pusē vēl nav bijuši.

Pateicoties dalībai tūrisma izstādēs Tallinā pēdējos gados arvien vairāk igauņu atrod ceļu arī uz Latgales reģiona tūrisma objektiem, ko apliecina arī statistikas dati, tāpēc ir svarīgi igauņu ceļotājus regulāri informēt par reģiona tūrisma piedāvājumiem un aicināt apceļot Latgali vēl. Starptautiskā tūrisma izstāde ir viena no tādām iespējām, vasarā ir paredzēti mārketinga pasākumi ar žurnālistu un Tallinas TV iesaisti.

Latgales reģiona dalība izstādē tika organizēta ar Latgales pašvaldību, Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” atbalstu , sadarbībā ar Latviju kempingu asociāciju.

Šogad ir cerības sagaidīt daudz vairāk latviešu un igauņu grupas ,velosipēdistus un ģimenes mūsu zilo ezeru zemē.

Informāciju sagatavoja:
Inese Matisāne,
Viļakas novada tūrisma speciāliste

Vairāk informācija par tūrisma piedāvājumu aktualitātēm Ziemeļlatgalē:

www.vilaka.lv, www.baltinava.turisms.lv, www.balvi.lv, www.rugaji.lv, www.karsava.lv.  Kā arī Facebook.com @BalvuNovadaTic, @visit.vilaka , @visit.rugaji, @visit.karsava.

22.02.2019
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Kaiva, Amanda, Amanta
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...