Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Jau trešo reizi atzīstas mīlestībā Latgalei

16. februārī Kultūras centrā „REKOVA” norisinājās jautra, erudīta, muzikāla viktorīna „Es mīlu Tevi, Latgale!”, kurā divu Andru komandas savā starpā risināja sagatavotos uzdevumus, kuros ietilpa jautājumi par Latgales dabu, kultūru, notikumiem, vēsturi, personībām un tradicionālo mūziku – tautasdziesmām.  Ierasti Šķilbēnu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Mežals un Nemateriālas kultūras mantojuma centra „Upīte” vadītājs Andris Slišāns ar saviem komandas biedriem saspringti cīnījās par katru spēlē iegūstamo punktu.

Šoreiz izpalika video jautājumi, jo tos aizvietoja latgaliešu teicienu turpināšana, piemēram, Andra Mežala komandai bija jāturpina teiciens: „Ar vakardīnas sauli naizkalteisi ...” diskusiju rezumē arī deva pareizo atbildi: „... šudin pļautū sīnu.” Ik reizi uzdevums „Klusie telefoni” ir pārpratumu pilns un sarežģīts, jo atstāstot lasīto tekstu ir jāsaglabā nezināmie atslēgas vārdi. Andra Mežala komanda šķetināja Jura Cibuļa biogrāfiju, kur atstāstot izrādījās, ka viņš ir vairāku ābeču autors, bet Andra Slišāna komandai bija liels pārsteigums, kad personība bija pats Andris, kur atstāstot pats par sevi viņš spēja nopelnīt četrus punktus no desmit.

Nemainīgais pasākuma vadītājs „Latgaliešu Skrastiņš” Rolands Keišs perfekti iesaistīja katru dalībnieku un arī skatītāju, kas bija ieradies uz šo neparasto pasākumu. Lai piešķirtu šim pasākumam arī kādu „odziņu”, uzaicinātais muzikālais viesis Andris Baltacis izpildīja vairākas dziesmas- gan iesaistot publiku un dziedot īstenas latgaliešu tautasdziesmas, gan izpildot tikai savas autordziesmas, kas ir iemīļotas un zināmas katram. Kā trešais Andris viņš arī bija sagatavojis savu muzikālo uzdevumu, kurā bija jāatmin „Latgaleišu 17.gs. romance”, kuru uzminēja Zintis Krakops „Kaija” atnesot Andra Mežala komandai punktu.

Cibuļu ģimenes ansamblis (Vilis, Inese un Rūta Cibuļi)  bija sagatavojis muzikālos uzdevumus, kā piemēram dziesmu uzminēt pa notīm un „divi vienā”, kur teksts ir no vienas dziesmas, bet melodija no otras, jāpiemin , ka abas komanda ieguva maksimālo punktu skaitu – atminot dziesmas pareizi.

Viktorīnas rezumē nāca ar Andra Mežala komandas uzvaru, pēc šīs trešās tikšanas tomēr rezultāts ir 2:1 Slišāna komandas labā.

Paldies ik katram: pasākuma dvēselei Rolandam Keišam, abiem Andriem un viņu komandu dalībniekiem, meitenēm no deju grupas „Čabules”, Danielam Rudzišam, Škilbēnu pārvaldes darba rūķiem un  Inesei Supei.

Kultūras centra „Rekova” vadītāja Kristīna Lapsa

18.02.2019
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Liesma, Elita, Alita
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...