Viļakas novada domes mājas lapa

Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības I.kārta Rekavas bibliotēkā

Lai veicinātu lasītprasmi un lasīt prieku Latvijas Nacionālā bibliotēka līdztekus "Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija" jau otro gadu organizē aktivitāti  - Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība.

Ar Nīderlandes lasīšanas fonda atļauju šai sacensībai tiek izmantota metodika  no Nīderlandes, kur šī sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu aizraujošā lasīšanas sacensībā.

Uzsākot šo lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasīt prieku.

29.janvārī  5.un 6.klases skolēni  pulcējās Rekavas bibliotēka, lai pulksten 13.30  uzsāktu stāstījumus par izlasīto grāmatu un nolasītu mazu fragmentu no šīs grāmatas.

Bērni bija lasījuši gan latviešu autoru, gan ārzemju autoru tulkotās grāmatas.

Vislielāko punktu skaitu 5.kl. ieguva Loreta Kamzola (I.vieta) un Alekss Dzērve (II.vieta), vienāds punktu skaits bija III.vietas ieguvējām Aleksandrai Buklovskai un Santai Supjevai.

Vislielāko punktu skaitu 6.kl. ieguva Sabīne Maksimova (I.vieta), II.vietas ieguvēji šajā klasē bija divi Ervīns Dukovskis  un Markuss Kozlovskis, Marians Jaudzems pēc punktu skaita ieguva III.vietu.

Augstākos vērtējumus saņēmušajiem Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības dalībniekiem tiks piedāvāta  iespēja piedalīties II. kārtā jeb reģionālajā finālā, kas notiks Balvos 7.martā.

Paldies par vērtēšanu žūrijas dalībniecēm Kultūras centra “Rekova” vadītājai Kristīnai Lapsai un skolotājai Dainai Pužulei, skolotājai Anitai Koniševai par sadarbību Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības organizēšanā.


Informāciju sagatavoja Rekavas bibliotēkas vadītāja Anita Kokoreviča
Foto: Kristīna Lapsa
04.02.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...