Viļakas novada domes mājas lapa

Rekavas vidusskolas Žetonu vakars - skaists piedzīvojums

Iet laiks, bet mēs paliekam tādi kā esam,
Jo citādi nespējam, negribam būt.
Starp mums ir šīs dīvainais likteņa sūtnis,
Kas ved mūs, kas ved mūs uz satikšanos.

Ar šiem Andra  Eriņa dziesmas “ Likteņa sūtnis” vārdiem Rekavas vidusskolas 12.klase aicināja skolas absolventus, vecākus, skolas darbiniekus, skolotājus, radus un draugus, lai kopā nosvinētu Žetonu vakaru.
Žetonu vakaru atklājot, skolas direktore Aina Golubeva pastāstīja par skolas ikdienu, skolēnu sasniegumiem. 12.klasei direktore veltīja daudz labu vārdu un nolēgumā teica: “ Nav svarīgi, vai savu šodien saņemto skolas žetonu, jūs nēsāsiet kā gredzenu, nozīmīti vai piespraudi, bet svarīga ir tā apziņa, ka jūs vienmēr būsiet piederīgi Rekavas vidusskolai”.

Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs un Šķilbēnu pārvaldes vadītājs Andris Mežals bija ieradušies ar pārsteigumu – pašiem 12.tajiem vajadzēja izlozēt, kādu dāvanu saņems. Bija četri intriģējoši piedāvājumi, bet izlozēts tika visekstrēmākais – brauciens ar kanoe laivām maršrutā Līgatne – Sigulda un romantisks vakars Gaujas krastā Siguldā.

Arī šogad, saglabājot skolas tradīcijas, īpaši tika aicināti tie absolventi, kuri skolu pabeiguši pirms 5, 10, 15, ….gadiem. Vecākie šī vakara jubilāri svinēja 65 gadus kopš skolas absolvēšanas.  Pavisam tika ielūgtas 16 jubilejas klases un to audzinātāji. Ieradušies bija gandrīz visu jubilejas pārstāvji, izņemot 1994.gada absolventus.

Žetonu vakars mūsu skolā ir ļoti sena tradīcija un tāpēc  jautājām mūsu ciemiņiem, vai atceras, kā tam gatavojās, kur un kā tas notika. Sākotnēji Žetonu vakars ir noticis vecajā kultūras namā, jo tur ir bijusi lielāka skatuve, tad aktu zālē, kas atradās tagadējā sporta nama vietā. Kad aktu zāle nodega, vairākus gadus šo pasākumu svinēja skolas ēdamzālē, tad sporta namā…Pēdējos gados žetonu saņemšanu svinam kultūras centrā “Rekova”.

Pats pasākums ir noticis dažādi - sākumā ir gatavoti priekšnesumi, tad ir bijis kāds laika periods, kad iestudētas izrādes, vēlāk gatavoti nopietnāki koncerti. 1994.gada absolventi ir aizsākuši tradīciju nosaukt jubilejas izlaidumu absolventu vārdus un aicināt tos iznākt priekšā. Paldies skolotājām Liliozai Dortānei un Birutai Strapcānei, jubilejas klašu audzinātājām Ainai Cibulei, Ilzei Maksimovai, Natālijai Kaņepei, Ilzei Saidānei, Anitai Pužulei, absolventēm Emeritai Linnasei, Sņežanai Pundurei un pārējiem absolventiem par atmiņu stāstījumiem, no kuriem uzzinājām gan par kaimiņu skolu savstarpējo ciemošanos, gan par klašu gatavošanos šim skolas lielākajam pasākumam. 12.klase saņēma daudz uzmundrinošu vēlējumu. Īpašs bija 1969.gada absolventes Annas Lipšānes veltījums – dzejolis “ Par laimi”.

Abiturientu sagatavotais koncerts bija veltījums skolas ciemiņiem. Tā gaitā varējām dzīvot līdzi Latgales babiņu piedzīvojumiem, just līdzi putnu pārdzīvojumiem, skatīties enerģiskas dejas un klausīties vienmēr populārās latviešu dziesmu melodijas. Katrai klasei ir kāda mīļa pašu izvēlēta dziesma, un šī gada abiturienti par savējo izvēlējās Arņa Medņa dziesmu  “ Es gribu kā bērns vēl just” .

Lieli pasākumi var izdoties tad, ja ir vienotības un kopības sajūta. 12.klase un audzinātāja pateicas abiturientu vecākiem par emocionālo un materiālo atbalstu, deju skolotājai Diānai Astreiko par palīdzību deju apgūšanā un tērpu sagādāšanu, mūzikas skolotājai Ilonai Bukšai par muzikālajiem priekšnesumiem, kultūras centra “ Rekova” vadītajai Kristīnai Lapsai par pasākuma vizuālo noformējumu, skolotājai Natālijai Kaņepei un Danielam Rudzišam par iespēju izmantot pasākumā mūsdienu tehnoloģijas, Mikum Maksimovam par skaņu un gaismām. Paldies visiem pārējiem, kas iesaistījās un palīdzēja.

Domāju, ka 12.klase pirmsžetonu gatavošanās laiku, un pašu skaisto pasākumu un tajā piedzīvotās emocijas atcerēsies arī pēc 5, 10 un vairāk gadiem.

Rekavas vidusskolas 12.klases audzinātāja Aina Keiša

Foto: Arvils Zelčs, Žanna Maksimova29.01.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...