Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Pasākums “Atmiņu labirinti”

Viļakas novada muzejā 2019.gada 21.janvārī notika barikāžu atceres piemiņas pasākums. Kopš barikāžu laika pagājuši jau 28.gadi, laiks kad jau ir nomainījusies viena paaudze. Atmiņas par šo laiku sāk pamazām izzust, jo šie notikumi vēsturē paliek vecāki katru gadu. Īpaši svarīgi saglabāt šo vēsturisko atmiņu jaunās paaudzes vidū, kas par barikādēm var tikai dzirdēt no aculieciniekiem, vai lasot grāmatas. Barikādes bija pārmaiņu laiks, kad neviens nezināja kā tās beigsies- vai izdosies iegūt savas valsts neatkarību vai tomēr nāksies dzīvot zem svešas varas. Tālajā 1991.gadā daudzi cilvēki bija vienoti ceļā uz savu mērķi, kas ir viens no galvenajiem barikāžu balstiem. Protams, neiztika bez zināmās bijības un bailēm par to, kas nu tagad būs. Ir divu veidu bailes, pirmās nozīmē padošanos, otras- tieši pretēji dod stimulu iet uz priekšu un sasniegt savus mērķus, kas arī notika 1991.gada barikāžu laikā. Svarīgi saprast, vai tam ko darām, ir kāda jēga. Barikāžu dalībnieki to saprata un juta, ka ir pienācis laiks mainīt savas valsts vēsturi.

No Viļakas novada barikādēs piedalījās vairāki desmiti cilvēku, kas ir atstājuši neizdzēšamas pēdas savas valsts vēsturē. Katram no šiem cilvēkiem ir savs stāsts, pārdzīvojumi un pieredzētais. Mums ir jābūt lepniem, ka šādi drosmīgi cilvēki dzīvo starp mums un viņiem jāmācās gara stiprība. Pasākuma laikā tikāmies ar barikāžu dalībnieci Silviju Kuprišu, kura arī koordinēja barikāžu braucienus no Balviem.  Pasākumā piedalījās arī jaunā paaudze un galvenais mērķis bija panākt, lai jaunieši ne tikai ieklausās barikāžu stāstos, bet arī paši aktīvi darbojoties uzzina jaunas lietas.

Jaunieši un pasākuma apmeklētāji tika sadalīti trīs grupās- katrai grupai bija savs uzdevums- uzminēt pareizās atbildes uz jautājumiem par barikāžu laiku, sagrupēt galvenās barikāžu aizsargvietas Rīgā un analizēt barikāžu saukļus. Kad uzdevumi bija izpildīti, barikāžu dalībniece S.Kupriša sniedza savus komentārus par jauniešu un interesentu atbildēm un dalījās atmiņā par katru no tiem. Pie atmiņu ugunskura S.Kupriša pastāstīja sīkāk savu piedzīvoto barikāžu laikā un atbildēja uz dažādiem uzdotajiem jautājumiem. No stāstītā pārrunājām dažas pilnīgi jaunas tēmas par kuram iepriekšējos gados tika maz runāts.

Pasākuma laikā ar savām dziesmām mūs priecēja skanīgais Medņevas etnogrāfiskais ansamblis. Pasākuma noslēgumā sildījāmies pie ugunskura un baudījām siltu tēju.

Teksts un foto: Viļakas novada muzeja direktore R.Gruševa

 

22.01.2019
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Liesma, Elita, Alita
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...