Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

2018. gada nogales svētki sociālās aprūpes iestādēs

Ziemassvētki ir īpašs laiks, kad cilvēkā rodas vēlme izdarīt ko labu – kaut ko īpašu! Vēlme darīt labu mutuļo cilvēku sirdīs un prātos. Decembris ir mēnesis, kad cilvēki vēlas dāvāt sirds siltumu citiem. Arī Viļakas novada sociālās aprūpes iestādes katrus Ziemassvētkus pārņemtas ar labestības auru.

Decembrī abās aprūpes iestādēs notika dažādas darbnīcas sociālās darbinieces un sociālās rehabilitētājas vadībā –  Adventa vainagu darināšana, Ziemassvētku kartiņu gatavošana, telpu un eglītes rotāšana, piparkūku cepšana u.c. Decembris bija arī apmeklētājiem bagāts mēnesis! Šķilbēnu sociālās aprūpes mājā viesojās Baltinavas mūzikas un Mākslas skolas audzēkņi ar labdarības koncertu. Ar laba vēlējumiem un saldumu paciņām seniorus Viļakas sociālās aprūpes centrā un Šķilbēnu sociālās aprūpes mājā apciemoja Viļakas novada izpilddirektore Zigrīda Vancāne un pagastu pārvaldnieki. Abas iestādes apmeklēja arī ikgadējie, ļoti gaidītie ciemiņi –Viļakas novada jaunieši ar skanīgām dziesmām ģitāru pavadījumā, spēlēm, skaistiem novēlējumiem un pašgatavotām dāvanām.

Kā ierasts pirms Jēzus Kristus dzimšanas svētkiem aprūpes iestādēs notika pirmssvētku Svētās Mises, ko vadīja Priesteris Guntars Skutels un priesteris Staņislavs Prikulis. Ikviens varēja izsūdzēt grēkus un saņemt Svēto Komūniju pirms skaistajiem svētkiem.

Otro gadu pēc kārtas Šķilbēnu sociālās aprūpes māja un Viļakas sociālās aprūpes centrs ņēma dalību NSUS labdarības biedrības izveidotā projektā Eņģeļa pasts “Ziemassvētku vecīša darbnīca”. Projekta mērķis bija iepriecināt aprūpes iestādēs dzīvojošus cilvēkus piepildot viņu sapnīšus tieši Ziemassvētku laikā. Biedrībai tika iesniegti abu iestāžu iemītnieku saraksti ar sev tīkamām dāvanām – lietām par ko sapņo un vēlās saņemt. Visi Viļakas novada sociālo aprūpes iestāžu seniori saņēma dāvanas pirms pašiem Ziemassvētkiem - kopā 59 iemītnieki.

Visu 2018.gadu, īpaši Ziemassvētku laikā, bijām lutināti no labvēļu un ziedotāju puses, kuri neprasot atlīdzību dāvāja mums savu laiku, uzmanību, padomu un dažādus gardumus, ko izmantojam iemītnieku kopīgam galdam – dārzeņus, ogas, augļus, medu, sulas, mājas sieru, cepumus, konfektes, tortes un saldās ruletes. Paldies Jums par atbalstu!

Paldies visiem, kuri veltīja savu laiku, līdzekļus, lai iepriecinātu seniorus aprūpes iestādēs. Dāvanas, ko viņi saņēma, aizkustināja viņus līdz sirds dziļumiem!

Paldies aprūpes iestāžu darbiniekiem – tas nav viegls darbs – palīdzēt, atbalstīt, būt līdzās smagos dzīves brīžos! Lai katram pietiek spēka un pacietības turpināt šo svētīgo darbu!

Vislabākā dāvana ir laiks un sava klātbūtne, ko varam dot saviem tuviniekiem! Neaizmirstiet apciemot seniorus aprūpes iestādēs, viņi to ļoti gaida!

Lai Jaunajā 2019.gadā ikviens atrod sevī prieku palīdzēt citiem!

Teksts: Viļakas novada sociālās aprūpes iestāžu vadītāja: Līna Barovska

Foto: sociālā darbiniece Kristīna Pumpa, sociālā rehabilitētāja Snežana Košļeva

16.01.2019
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...