Viļakas novada domes mājas lapa

Paveiktais, ieceres un sapņi Viļakas pamatskolā

Ir pagājis 2018./2019.m.g. 1.semestris Viļakas pamatskolā. Ir pagājuši Ziemassvētki, par kuriem I. Ziedonis teicis – „Ziemassvētki ir cilvēku iekšējās gaismas svētki. Mēs gaidām mirdzumu no iekšienes! No sevis, no tā, kas sevī. Un, kad uzmirdzēs raķešu gaisma un laukumos – egles, pasaules mirdzums televizorā žilbinās acis, tad ziniet un apzinieties, ka tie ir tikai mazi ārēji atspīdumi no tās nebeidzami milzīgās gaismas, kas mūsos jau ir, mūsos pašos no sākumu sākumiem”. Ir sagaidīts Jaunais gads un uzkrāta enerģija nākamajam darba cēlienam. Bet, pirms dodamies tālāk, pirms piepildām savus sapņus un izvirzām jaunus mērķus, gribas atskatīties uz paveikto.

Septembra  un oktobra mēnesī skolēni  iesaistījās Latvijas valsts simtgades iniciatīvas ‘’Latvijas Skolas soma’’ atklāšanas pasākumā  "Arēnā Rīga"  un, izmantojot tās finansējumu, devāmies uz Alūksni, kur baudījām jautru muzikālu izrādi Alūksnes kultūras centrā un piedalījāmies izglītojošā nodarbībā muzejā Vides labirinti. Turpinājām iesākto dalību ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001), kura ietvaros piedalījāmies vides izglītības jomas pasākumā “Meža festivāls”. Pasākums notika dabā - a/s “Latvijas Valsts meži” sēklu plantācijā ar dažādām izglītojošām aktivitātēm. Karjeras izglītības ietvaros apmeklējām “Linu talku” Viļakas ezera krastā – izzinošu pasākumu par linu audzēšanu, novākšanu un tradīcijām, kas saistītas ar šo lauksaimniecības kultūru. Savukārt 6. klase izmantoja AS "Latvijas valsts meži" piedāvājumu apgūt dabaszinības mežā kopīga piedzīvojuma veidā - ekspedīcijā. Jauki, ka mūsu skola  piedalās ESF finansētā projektā “Piens un augļi skolai”. Skolēni ar nepacietību gaida tās nedēļas dienas, kad varēs baudīt ābolus un pienu. Liels paldies z.s. Ievulejas par augļiem un A/S Preiļu siers par sagādāto pienu.

Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu  programmas ietvaros, Viļakas novadā, apmeklējām peldbaseinu Balvos un izglītojāmies jautājumos par veselības veicināšanu. Esam iesaistījušies projektā "PuMPuRS"  jeb ES  fonda aktivitātē  (Nr.8.3.4.0/16/I/001) "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai",  un  sapratuši, ka, sniedzot atbalstu  un palīdzot konkrētiem bērniem, kuriem kādu apstākļu dēļ ir mācīšanās grūtības, tiek paaugstināta  mācīšanās motivācijas un sekmju līmenis. Skolā šobrīd tiek īstenoti individuālā atbalsta plāni 6 skolēniem. Reizi nedēļā jaunākie skolas skolēni dodas nodarboties ar robotiku kopā ar brīvprātīgo jaunieti no Gruzijas. Mēs priecājamies, kad Beka darbojas kopā ar mums!

Novembris tradicionāli ir patriotisma mēnesis, tā svinēšana sākām ar Mārtiņdienas tirgu skolā un   Robežsargu dienas aktivitātes apmeklējumu skolas sporta laukumā.  Valsts Svētku noskaņu  radījām ar kopīgām brokastīm, dziesmām un aizkustinošiem dzejoļiem. Patiesas bija  vairāk kā 50  mūsu skolēnu  emocijas  par atkalredzēšanos  ar citu novada skolu dziedātājiem un dejotājiem izglītības iestāžu audzēkņu koncertā «Bērna acīm pasaule veras».  Viļakas novada muzejā viesojās 5.klase, lai iepazītu mītu un leģendu vēsturi, bet 2. klase devās uz Viļakas novada bibliotēku, lai iegūtu informāciju par lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” aktivitātēm.  Visu  novembra mēnesi svinējām Valsts svētkus gan ejot rotaļās un dziedot dziesmas, gan rakstot  100 vēlējumus mūsu zemei un stāstot par dārgumiem, kas Latviju dara īpašu mūsu un visas pasaules acīs.

Un atkal pienāca laiks, kad sveces ienāk mājās - Adventa laiks. Klusā, ģimeniskā gaisotnē Viļakas pamatskolas bērni  katru decembra pirmdienu iededza sveci savā skolas Adventes vainagā, ieklausoties 2. klases skolēnu skandētajos dzejoļos un dziesmās. Tradicionāli šinī laikā notika vecāku kopsapulce. Tajā aicinājām prāvestu G.Skutelu dalīties ar savām pārdomām par ģimeni un tās vērtībām mūsdienu pasaulē.

Lai sajūtas par paveikto darbu sniegtu gandarījumu, skolas Ziemassvētku ieskaņu pasākumā ar aizrautību vērojām 2. klases teātra pulciņa izrādi un izvērtējām savu veikumu mācībās 1.semestrī.  Ar prieku un lepnumu gribas teikt – skolā strādā atbildīgi, profesionāli, radoši pedagogi un mācās aktīvi, atsaucīgi, gudri un mērķtiecīgi skolēni. 51 no 85 skolēniem zināšanas ir apguvuši augstā un optimālā līmenī. Pirms došanās brīvdienās, mums visiem bija  iespēja baudīt svētkus Rūķu skolā kopā ar Pepiju Garzeķi.
2. mācību semestrī, kas solās būt darbīgs un jaunu iniciatīvu piepildīts, piedalīsimies  dažādās olimpiādēs, sacensībās, skatēs, konkursos. Būsim centīgi un mācīties griboši. Gatavosimies  skolas 20.dzimšanas dienai.  Lai mums izdodas!

Krāsim sevī iekšējo gaismu un izstarosim mirdzumu! Lai mums visiem laimīgs un panākumiem bagāts Jaunais gads! Lai izdodas īstenot ieceres un piepildīt sapņus!

Viļakas pamatskolas kolektīva vārdā
direktores vietniece izglītības jomā Mārīte Supe-Tuča
Foto no skolas arhīva

09.01.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...