Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas etnogrāfiskais ansamblis „Abrenīte” ciemojas un dzied Lizumā

Pirms Ziemassvētkiem Viļakas kultūras nama etnogrāfiskais ansamblis „Abrenīte” saņēma ielūgumu no Lizuma pagasta senioru vadītājas Dzirkstītes Baltiņas piedalīties senioru pasākumā.

Ar novada domes atbalstu „Abrenītes” sievām bija iespēja šim ielūgumam atbildēt pozitīvi un doties ciemos.

Mūs uzņēma īpaši laipni – iepazīstināja ar Lizuma pagastu, tajā esošajām ražotnēm, skolu un muzeju. Pabijām visā valstī pazīstamajā SIA „Dimdiņi”, kur visu gadu ik dienu realizē ap 10 tūkstošiem pēc dažādām receptēm gatavotu kāpostu fasējumus. Redzējām, kā skābē, sautē kāpostus, gatavo un fasē dažādus salātus no burkāniem, bietēm, zirņiem, pupiņām u.c. dārzeņiem un zaļumiem. Mums bija iespēja izzināt produktu ceļu no lauka līdz noliktavai, no pārstrādes līdz patērētājam.

Kaut arī uzņēmuma vadība strādā pie darba procesu automatizācijas, tomēr cilvēkiem bezdarba no tā nav, jo vadība domā tālredzīgi un arvien paplašina ražošanu, radot jaunus produktus.

Vēl mēs pabijām arī „Skrīveru saldumu” Lizuma ražotnē, kur top konfektes „Gotiņa” u.c. saldumi. Uzņēmums pārstrādei izmanto vietējo saimniecību ražoto pienu.

Pagasta vidusskola atrodas skaistajā, sakoptajā Lizuma pilī. Pārsteidza, ka tajā mācās 350 bērni. Pilī, kur torņa vairākos stāvos ierīkots muzejs, bija iespēja vērot Lizuma iespaidīgo vēsturi. Nevarēja paiet garām Lizuma slavenībām – aktierim Kārlim Sebrim, gleznotājiem Brehtēm, kolhoza „Spars” priekšsēdētājai Dzidrai Ozolai, kokgriezējam – velniņu meistaram, daudziem izglītības un kultūras darbiniekiem. Šķita, ka katram Lizuma cilvēkam ir atrasta sava vieta!

Arī par senioru darbību un aktivitātēm Lizumā varētu būt garāks stāsts. Uz pasākumu, kurā mēs piedalījāmies, bija atbraukuši vairāku kaimiņu pagastu senioru pašdarbības kolektīvi. Interesanti bija vērot Rankas, Lejasciema, Tirzas un pašu lizumiešu dziedošos un dejojošos dalībniekus.

Mūsu „Abrenīti” sagaidīja ar aplausiem, pieceļoties kājās. Bijusī ilggadējā ansambļa vadītāja Albīna Veina iepazīstināja klātesošos ar kolektīva darbību un panākumiem. Izpildīto dziesmu melodiskumu, raksturu un skanīgumu panācām, pateicoties dziesmu sācējām – Albīnai Veinai, Teresijai Mednei un Martai Dortānei. Ar atsaucību un sirsnīgu līdzi dziedāšanu tika izpildīta arī ansambļa piedāvātā kopdziesma "Šai zemei vaj'g lietu".

Braucot ciemos, „Abrenītes” sievas ņēma līdzi ne tikai mūspuses stiprumu apliecinošas dziesmas un suvenīrus, bet arī Vinetas Jurjānes no dabas materiāliem darināto Viļakas simbolu Ezīti, kurš uz savām maģiskajām adatiņām atjaunotajā muižas dārzā bija savācis daudzkrāsainus ābolus. Dalībniece Regīna Brokāne ansambļa vārdā pateicās senioru vadītājai Dzirkstītei Baltiņai un visiem lizumiešiem par sirsnību un atklātību, ar kādu tika uzņemtas, par dalīšanos pieredzē, par iespēju pilnveidot sevi un vest mājās daudzas atziņas un redzējumus.

Izbraukuma organizatores, „Abrenītes” dalībnieces Regīnas Brokānes stāstījumu apkopoja S.Kupriša

 

 

09.01.2019
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Maigurs, Mārica, Māris
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...