Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Zināmi projektu konkursa PuMPuRS rezultāti

Viļakas novada pašvaldība 2018.gada gada 27.septembrī izsludināja pieteikšanos Jauniešu iniciatīvu projektu konkursam, kas tiek īstenots ‌Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) ietvaros. Projektu iesniegumus varēja iesniegt līdz 2018.gada 31.oktobrim un tika saņemti divi projektu iesniegumi. Izvērtējot projektus un iesniegtos precizējumus, tika apstiprināts viens projektu pieteikums Nr. 1 „Kopā jautrāk”, ko iesniedza biedrība „Skolēnu vecāku biedrība”.

Projekta „Kopā jautrāk” mērķis ir veicināt jauniešu mērķtiecību un motivāciju savas nākotnes plānošanai un veiksmīgas karjeras veidošanai, pārliecinot par izglītības nozīmīgumu un līdzdalības pozitīvo ietekmi uz jaunieša dzīvi, kā arī noorganizēt sekojošas aktivitātes:

  1. Ceļojums profesiju daudzveidības pasaulē (7.-12.klašu audzēkņiem);
  2. Ceļojums profesiju daudzveidības pasaulē (5.-6. klašu audzēkņiem);
  3. Tikšanās ar Viļakas pamatskolas absolventiem (5.-6. klašu audzēkņiem);
  4. Velopārgājiens „Stompaku misija”;
  5. Skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņas pasākums;
  6. Neformālās izglītības apmācību cikls „ Trīs dienas, kuras mainīja manu dzīvi”.

Projekts tiešā veidā sniegs ieguldījumu kopējā Projekta 8.3.4. mērķa sasniegšanā, jo tā aktivitātes notiks izmantojot jauniešu neformālās izglītības metodes un tās  būs vērstas uz jauniešu motivāciju un līdzdalību, kā arī tās tiks organizētas jauniešiem brīvi pieejamās vietās vai vietās uz kurām tiks nodrošināts transports.

Mērķa grupas pamatā būs 15 jaunieši, kuri jau šobrīd iesaistās ‌Eiropas Sociālā fonda projektā Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) savās skolās- Viļakas Valsts ģimnāzijā un Viļakas pamatskolā, tāpat aicināsim iesaistīties jebkurus citus jauniešus, īpaši tos, kuri pakļauti priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskam.

Projekta „Kopā jautrāk” rezultātā būs noorganizētas minētās jauniešu aktivitātes, iegūta  praktiska pieredze un iepazītas  jauniešiem interesējošas profesijas, izprasta profesiju daudzveidība un tas, cik svarīga mērķu sasniegšanā ir izglītība. Veidojusies sapratne par to, ka izglītība ir svarīga uzņēmējdarbības vai sava biznesa uzsākšanai, ka zināšanas ir svarīgas iztikas līdzekļu pelnīšanai. Veidota motivācija mūžizglītībai. Skolēni kļuvuši motivētāki mūžizglītībai, absolventi dalījušies savos veiksmes stāstos un pieredzē, veicinājuši jauniešu interesi par karjeras izaugsmi, profesiju daudzveidību un mazinājuši jauniešu pasivitāti skolas ikdienā, kā arī likuši apzināties cik nozīmīgi ir saglabāt uz uzturēt skolas tradīcijas. Izzināta mācību viela caur neformālās izglītības metodēm, jaunieši apguvuši vēsturiskus faktus un sapratuši, ka iespējams izglītoties arī izklaides veidā. Veicinātas jauniešu sadarbības prasmes, komandas darbs, saliedētība, sadraudzība ar kaimiņu novadu jauniešiem. Veicināta jauniešu līdzdalība, jaunieši dalījušies labās prakses piemēros un iedrošinājuši citus iesaistīties skolēnu pašpārvalžu darbā, lai uzlabotu  skolēnu pašpārvalžu darbu un radītu jauniešu interesi par to. Jaunieši kļuvuši motivētāki atbildīgāk izturēties pret mācību procesiem, iegūt pilnvērtīgu izglītību un vismaz aizdomājušies par to, ka izglītības iegūšana jāizvirza kā nozīmīgs mērķis. Jaunietis sācis plānot sev pieejamo finansiālo resursu sadali, izpratis, cik liela nozīme ir izglītošanās procesam, lai to darītu. Jaunietis sācis citādāk plānot savu laiku, lai paspētu izpildīt arī skolā uzdotos mājas darbus. Jaunieši dalījušies savos ieguvumos no projekta ar saviem skolasbiedriem.

Sīkāka informācija par PuMPuRS jauniešu projektiem Viļakas novadā pie Santas Komanes, rakstot uz e-pastu: santa.komane@vilaka.lv;

Sīkāka informācija par projektu „Kopā jautrāk” pie projekta kontaktpersonas: Madaras Jeromānes, e-pasts: madara_jeromane@inbox.lv

Tekstu sagatavoja: Santa Komane

Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai (PDF)


08.01.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agneta, Agnis, Ansis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...