Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Ontonam Slišānam-70

Gada nogalē, 28. decembrī, Nemateriālās kultūras mantojuma centrā “Upīte” notika visu gadu gaidītākais notikums – dzejnieka, novadpētnieka, publicista un sabiedriskā darbinieka Ontona Slišāna 70 gadu jubilejas svinības. O. Slišāns mūžībā devās 2010. gadā, bet viņa piemiņa visā Latgalē tiek aktīvi uzturēta vēl arvien. Svētku laikā arī tika prezentēta tikko izdotā O. Slišāna bērnu dzejas grāmata “Vuss apleik maņ munā volūdā skaņ”, kurā iekļauti visi dzejoļi, ko Ontons Slišāns ir sarakstījis bērniem latgaliešu un latviešu valodās.

Svētki tika sadalīti divās daļās, pirmajā daļā nopietnajā, bet otrajā- aktīvajā.

Pirmajā daļā, nopietnajā, klausījāmies un skatījāmies Ontona Slišāna teikto pirms 22 gadiem. Klausījāmies Ontona mazbērnu stāstītos dzejoļus, izbaudījām folkloras kopas “Upīte” spēlēto, Upītes etnogrāfiskā ansambļa un grupas “Kei – Rei” uzstāšanos. Apskatījām jaunās grāmatas krāšņo dizainu, par kuru jāpateicas Domenikam un Katei Slišāniem, kā arī Latgales skolu skolēniem, kuru zīmējumi tika iekļauti jaunajā grāmatā.

Otrajā daļā, aktīvajā, iepriekš nevienam nezinot, tika izvēlētas divas komandu kapteines, mentores – Balvu centrālās bibliotēkas vadītāja Ruta Cibule un Latvijas Saeimas deputāte Ilga Šuplinska, kuras no visiem apmeklētājiem  katra savā komandā izlozēja deviņus jauniešus.

Tālāk ar dažādiem aktīviem un izzinošiem uzdevumiem komandas sacentās. Konkursa noteikumi bija tādi, ka konkurss notiek tik ilgi, kamēr kāda no komandām savāc 70 punktus. Aktīvā un sīvā cīņā izzinot dažādus faktus par Ontonu Slišānu un izspēlējot spēles, rotaļas un minot mīklas, ko savācis un pierakstījis Ontons un Irēna Slišāni, spēle noslēdzās ar vienādu rezultātu 70 pret 70, tā komandu kapteines nopelnīja jauno grāmatu, bet visi kopā pozitīvas emocijas.

Plašāk grāmata būs pieejama sākot no 18.janvāra, kad svinēsim Ontona dienas un radošo darbu konkursa noslēgumu, bet nepacietīgākie grāmatu apskatīt un palasīt jau var tagad Upītes bibliotēkas lasītavā.

Paldies par atbalstu Valsts Kultūrkapitāla fondam, Latvijas Valsts mežiem un Latgales reģiona attīstības aģentūrai.

Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors Andris Slišāns
07.01.2019
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Matīss, Modris, Mariss
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...