Viļakas novada domes mājas lapa

Ziemassvētku gaidīšanas laiks Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē ”Pasaciņa”

Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaciņa” ( turpmāk tekstā –Iestāde), laiks pirms Ziemassvētkiem noritēja ļoti  aktīvi un darbīgi, jo gaidījām ļoti svarīgu ciemiņu – Ziemassvētku vecīti.

Katru Adventa pirmdienu iededzām svecīti  Adventa vainagā un pārrunājām, ko nozīmē katra svecīte, ko  simbolizē  adventes vainagā sveču krāsa un kas ir Advente.

Pirmajā adventa nedēļā Iestādē viesojās Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes  prāvests Guntars Skutels.  Prāvests aicināja izglītojamos uz sarunu par Ziemassvētku gaidīšanas laiku un devās kopīgās rotaļās.

Otrajā nedēļā  Iestādē viesojās luterāņu draudzes mācītājs Mārtiņš Vaickovskis un bijušā vadītāja Inta Dortāne. Mācītājs  runāja ar bērniem par kluso Adventa laiku, par gaidīšanas prieku, par mazā Jēzus bērniņa dzimšanas dienu un dziedāja Ziemassvētku dziesmas.

Trešajā nedēļā izglītojamie  kopā ar pirmsskolas grupu skolotājām, skolotāju palīgiem un pavāri cepa garšīgas piparkūkas, kuras vēlāk paši arī baudīja.

Un, tad, notika lielā gatavošanās Ziemassvētku  vecīša sagaidīšanai  – rotājām eglīti, Iestādes zāli, grupiņas un gatavojām koncertu, lai priecātos paši un iepriecinātu vecākus.

Pirmie sagaidīt lielo brīnumu devās paši mazākie Iestādes  bērniņi – „Ežuku ”grupiņa.  Izglītojamie bija tērpušies dažādās dzīvnieku maskās. Kopā ar Vāverītēm , kuru lomās iejutās skolotāja Karina un skolotāja palīgs Aija, un mūzikas skolotāju Elitu  gāja rotaļās, dziedāja dziesmas  un dejoja. Mazajiem „ežukiem” pievienojās arī Medņevas pagasta bērni, kuri vēl neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi.

Tad ar savu priekšnesumu nāca „Rūķīšu” grupas bērni. Izglītojamie bija pārģērbušies par rūķiem un meža dzīvniekiem . Kopā ar lielo Rūķi un Rūķeni devās meklēt savu brīnumu.

Savukārt, „Lāčuku” grupas bērni, bija sagatavojuši muzikāli – teatrālu izrādi „Vecīša cimdiņš”. Arī šajā pasākumā netrūka pārsteigumu, jautru dziesmu, rotaļu un skaistu dzejoļu. „Lāčuku” grupai pievienojās arī Medņevas pagasta bērni, kuri vēl neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi.

Pasākumi raiti ritēja uz priekšu ar teatrāliem  uzvedumiem, jautrām, skaļām dziesmām un dejām. Protams, ka ciemos nāca brīnums – Ziemassvētku vecītis, kuram mugurā velts liels maiss pilns ar garšīgu konfekšu paciņām.

Pašā nedēļas nogalē Iestādē ciemojās mūsu sadarbības partnere un atbalstītāja Olga Krūze. Katram bērnam bija sagatavots pārsteigums -  dāvana, kuru pats bija izvēlējies rakstot vēstuli Ziemassvētku vecītim. Tas bija neizsakāms prieks, jo dāvanas bija tik lielas, ka skolotājām jāpalīdz aiznest uz grupiņu.

Esam ļoti pateicīgi Olgai Krūzei un visiem atbalstītājiem, kuri sagādāja šo lielo, neizsakāmo prieku mūsu Iestādes bērniem.

Par pasākumu arganizēšanu un aktīvu darbību decembra mēnesī  saku lielu paldies manām  jaukajām un radošajām skolotājām  - Karinai Aleksejevai, Guntai Briediņai, Ilzei Lepnānei, Ilonai Grahoļskai, Inesei Loginai, mūzikas skolotājai Elitai Loginai, pirmsskolas skolotāju palīgiem, ,  kā arī visam Iestādes kolektīvam par atbalstu  un sadarbību.

Gaišām domām un labestību sirdī iemīsim taku Jaunajā gadā! Lai mums visiem izdodas piepildīt iecerēto, nepazaudēt iegūto, atrast meklēto!

Medņevas PII ”Pasaciņa” vadītāja Ilze Brokāne

 

 

07.01.2019
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...