Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Labdarības koncerts “Ļaujies, sirds, labiem darbiem!”

Tuvojas Ziemassvētki. Tas ir īpašs klusuma un noslēpumaina brīnuma gaidīšanas laiks.

Un šis baltais laiks parasti  kļūst par īpašu labestības mēnesi, kad vēlamies atvērt savas sirdis ziedojumiem un labiem darbiem. Mūsu novadā 14.decembrī jau devīto gadu notika labdarības koncerts, šogad koncerta vadmotīvs bija “Ļaujies, sirds, labiem darbiem!”. Iepriekšējos astoņos gados esam saziedojuši 1012,06 lati un 2679,22 EUR, esam palīdzējuši 18 bērniem ar īpašām vajadzībām, 62 smagi un ilgstoši slimojošiem bērniem, kā arī 23 bērniem, kas Zolitūdes traģēdijā zaudējuši vecākus. Bet svarīgākais, manuprāt, nav tā nauda, ko esam ziedojuši, bet gan mūsu kopīgā vēlme palīdzēt un dalīties savā sirds siltumā.

Ziemassvētki ir laiks, kad parasti pulcējamies savas ģimenes lokā, lai pabūtu kopā ar saviem mīļajiem. Tie ir svētki, kad godā tiek celtas tikumiskās vērtības –Ticība, Cerība, Mīlestība, Ģimene. Gadiem ritot, saproti, cik labi, ka ir māmiņa un tētis, kas par tevi rūpējas, kas var tevi aizstāvēt un dot gudru padomu. Bet dzīvē reizēm gadās arī tā, ka jau bērnībā pietrūkst vecāku gādības. Un tad ir jāpriecājas, ka blakus ir cilvēki, kas uzņemas atbildību par bāreņiem, dod viņiem savu sirds mīlestību. Šogad tika nolemts sniegt palīdzīgu roku mūsu novada bērniem bāreņiem.

Aicinot ļauties labiem darbiem, Viļakas Valsts ģimnāzijas jauniešu teātra kopas dalībnieki Krista Gavrilova, Kristiāna Kokoreviča, Katrīna Zaķe, Jolanta Kuiko, Arvis Bičkovskis, Anete Dukovska, Santa Kokoreviča  dalījās pārdomās par  Adventa laiku, atgādināja, ka mūsu pasaulē vienmēr cīnās baltais un melnais, patiesība un meli, līdzjūtība un vienaldzība, cīnās diena un nakts. Jaunieši aicināja nostāties starp gaismu un tumsu tā, lai ēnas aiz muguras gaismai ziedētu priekšā, atrast vārdus, kuri neļautu tumsai nākt mūsu pasaulē iekšā, aicināja uzziedēt dzīvotpriekā.

Viļakas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels aicināja palīdzēt saviem līdzcilvēkiem un dalīties ar savu sirds siltumu.

Labdarības koncertā uzstājās Viļakas Mūzikas un mākslas skolas 2.klavieru klases audzēknes Nelli Žuravļova un Evelīna Leitena, 3.vijoles klases audzēkne Anna Maksimova, 3.saksofonu klases audzēknis Aleksejs Garders, 2.-4.klašu vijolnieku ansamblis, vokālais ansamblis, kapela, klavieru trio Rinalds, Elīza un Rēzija Slišāni, 3.vijoles klases audzēkne Marija Gardere, 4.vijoles klases audzēkne Elīza Slišāne, 4.flautas klases audzēkne Dana Romanova, 3.-9.klases vijolnieku ansamblis.

Skatītājus aizrāva Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas dejotāji Laine Milakne un Andžejs Krakops, kas dejoja trīs dejas „Ča – ča – ča”, “Rumbu” un „Džaivu”.

Brīnišķīgajam koncertam savus audzēkņus gatavoja un kopā ar viņiem uzstājās Mūzikas un mākslas skolas pedagogi - Aldis Prancāns, Arnis Prancāns, Jeļena Laicāne, Ilona Bukša, Svetlana Krasnokutska, Inita Raginska. Sporta dejotājus koncertam gatavoja Viļakas novada Bērnu un jauniešu sporta skolas sporta trenere Silva Dambe. Jauniešu teātra kopas dalībniekus pasākumam sagatavoja skolotāja Ineta Lindenberga.

Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, uzrunājot  labdarības koncerta dalībniekus, izteica pārliecību, ka no šī koncerta ieguvēji ir visi: jaunie mākslinieki – jo tā viņiem ir pieredze, apmeklētāji – jo iegūst garīgu mieru, organizatori – jo dara labu darbu.

Pasākuma noslēgumā katram apmeklētājam tika dāvināta piemiņas zīme, ko izgatavoja Viļakas mūzikas un mākslas skolas mākslas programmas audzēkņi pedagoģes Lanas Ceplītes vadībā. Šogad tās bija zvaigznes, kas vadīs ceļā uz jauniem labiem darbiem.

Sniedzot labestību kā dāvanu, mums katram sirsniņā iemirdzējās gaismiņa un mēs šajā gaišajā Adventes laikā esam kļuvuši par Gaismas eņģeļiem.

Ar katru gadu pieaug naudas summa, ko saziedo labdarības koncertā mūsu novada cilvēki. Šogad mūsu kopīgais ziedojums ir 835.00 eiro. Mums visiem kopā izdevās kaut nedaudz palīdzēt mūsu novada 20 bērniem bāreņiem.

No sirds pateicos visiem ziedotājiem par dāsnumu un sirds siltumu!

Paldies mūsu jaunajiem māksliniekiem un mūsu novada brīnišķīgajiem pedagogiem par šo siltuma un labestības piestrāvoto labdarības koncertu!

Paldies visiem labajiem cilvēkiem, kas darīja mazus darbiņus, bet kopā komandā mums izdevās sarīkot šos Dvēseles svētkus!

Mīlestības, sirds siltuma un gaišuma piepildītus  Ziemassvētkus  Jums un Jūsu ģimenēm!

Viļakas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes izglītības darba speciāliste Maruta Brokāne

Foto: Andris Zelčs, Vineta Zeltkalne

18.12.2018
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Marianna, Ginters, Guntra
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...