Viļakas novada domes mājas lapa

Skaļās lasīšanas konkurss

Latvijas simtgades un Ziemassvētku klusajā, pārdomu laikā Viļakas pamatskolā pulcējās novada skolu bibliotēku lasītāji (7.klases) uz skaļās lasīšanas konkursu.

Apsveikumā izskanēja dzejoļi – par zemi pie dzintara krasta, dzimteni, kur izaugt un dzīvot mums ļauts… (skolniece  Samanta Martiņenko) un skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītājas Virgīnijas Riekstiņas uzruna ar rakstnieces Annas Sakses vārdiem „ …Ik puķe tās vārdu man zvana, šo zemi par Latviju sauc”. Tikai Latvijā mēs varam būt – ar savām domām, būtību, valodu un dziesmu.

Dzimtā valoda ir tilts uz tautas dvēseli. Varam lepoties ar latviešu valodas skaistumu un daiļskanīgumu.

Anna Sakse ir ziedu un cilvēku likteņu atspoguļotāja. Lasīšanas konkursa lasāmie teksti bija no A. Sakses „ Pasakām par ziediem”.

Lasot pasaku fragmentus, konkursa dalībnieki un žūrija nokļuva dažādu ziedu pasaulē, atpazina cilvēku likteņus un raksturus, gudrību, kā jādzīvo, lai dzīve iegūtu jēgu, skaistumu un pilnskanību.

Piemēram, Rītavējš pamanīja Mežrozītes tīro dvēseli, skaistumu un burvīgumu, kas mīt vienkāršībā. Saules meitai Zemes dēls solīja zemes burvības- rasainus rītus, putnu dziesmas, koku šalkas, bet māte Saule atgādināja, ka mīlestības dēļ nedrīkst nonicināt dzimteni (pasakā “Saulgrieze”). Vijolīte – vienkāršā, pazemīgā māksliniece dzīvo mūzikas pasaulē.

Pasakās Ziedi saņem krāsas atkarībā no uzvedības - uzsmaidot, paglaimojot, ar pieklājību, uzstājību, pazemīgumu.

Annas Sakses pasakas skolēniem lika pārdomāt pasakās ietvertās ētiskās vērtības un to aktualitāti mūsdienās.

Konkursantus vērtēja Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes metodiķe Maruta Brokāne, Viļakas skolu latviešu valodas skolotāja Rasma Vilkaste un bibliotekāre Virgīnija Riekstiņa.

Žūrija vērtēja skolēnu lasītprasmi – valodu, skaidru izrunu, lasīšanas izteiksmīgumu ar intonācijas izjūtu, teksta pārstāstījumu, izlasītā uztveri un izpratni. Dažiem konkursantiem labāk veicās lasīšana, citiem veiksmīgāka bija izlasītā teksta izpratne un atbildes uz jautājumiem par tekstu.

Skaļās lasīšanas konkursā labākie lasītāji saņēma godalgotās vietas, diplomus un piemiņas balvas ar latvju zīmēm.

  1. 1. vietu ieguva skolniece Viktorija Supe,  
  2. 2. vieta – Amandai Buklovskai (Rekavas vidusskola);
  3. 3.vieta - Viktorijai Zeļenovskai (Viļakas Valsts ģimnāzija). Pārējie dalībnieki saņēma pateicības un balviņas.

Pateicības par atbalstu konkursa norisē saņēma skolotājas A.Koniševa, A.Cibule, I.Lindenberga, R.Vilkaste, B.Troška, A.Korņejeva.

Paldies Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes speciālistēm!

Novēlu Latvijas nākamajā simtgadē lepoties ar latviešu valodas daiļskanīgumu, rosināt skolēnu interesi par lasīšanu, uzlabot lasītprasmi!

Viļakas novada skolu bibliotekāru MA vadītāja Virgīnija Riekstiņa

Foto: Rasma Vilkaste

 

 

 

 

 

18.12.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...