Viļakas novada domes mājas lapa

Valsts svētku nedēļa Žīguru pamatskolā

Novembris ir Latvijas patriotisma mēnesis.

Novembrī atzīmējam Lāčplēša dienu, svinam Valsts dzimšanas dienu.

Mīlestībā un cieņā pret savu Dzimteni, Žīguru pamatskolas saime, nedēļas garumā, sumināja, daudzināja, skandēja, dziedāja – tā godinot savu Tēvzemi Latviju 100. dzimšanas dienā.

Svētku nedēļa iesākās ar ciemošanos Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldē. Vecākā inspektore, virsleitnante Daina Korņejeva mūs sirsnīgi sagaidīja un iepazīstināja ar robežsardzes tapšanas vēsturi, pastāstīja, ka šogad Valsts robežsardze svin savu 99 pastāvēšanas jubileju. Apmeklējām pārvaldes ēku, ielūkojāmies darba kabinetos, redzējām tehniku, ar kādu ikdienā strādā robežsargi.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Vientuļiem. Tur mūs sagaidīja Vientuļu robežsardzes punkta priekšnieks Valērijs Vorobjovs. Viņš savu aizraujošo stāstījumu papildināja ar iespēju visu redzēt, pataustīt un līdzdarboties. Šobrīd Vientuļi infrastruktūras un tehniskā aprīkojuma ziņā ir modernākais robežkontroles punkts Latvijā. Mums bija tā unikālā iespēja par to pārliecināties pašiem, apskatot kontroles ēku, jaunās un modernās robežkontroles tehnoloģijas.

Atceļā uz mājām piestājām Viļakā, kur notika Robežsargu dienai veltīts pasākums. Tur varēja apskatīt robežsargu ieročus, redzēt dienesta suņu paraugdemonstrējumus, izvizināties ar motocikliem.

11. novembrī vecāko klašu skolēni un skolotāji devāmies  uz Lāčplēša dienas pasākumu Viļakā. Pēc dievkalpojuma vienojāmies lāpu gājienā un piemiņas brīdī brāļu kapos. Vakarā Žīguros norisinājās orientēšanās sacensības „Lāčplēša nakts”, kurā piedalījās daudzi skolēni, arī daži skolotāji. Cīnoties par medaļām un diplomiem, viņi demonstrēja spēku, drosmi un izturību.

Pirmdiena iesākās ar Pilsonības stundu. To vadīja skolotājs Igors Šnepers un 9. klases skolēni. Šajā stundā piedalījās arī pirmsskolas vecākās grupiņas bērni kopā ar audzinātāju Elitu Locāni. Visi kopā atkārtojām Valsts simbolus – vērojām krāsu salikumu un proporcijas karogā, bez pavadījuma dziedājām Valsts himnu, pirms tam pārrunājot, kā jāuzvedas himnas laikā, apskatījām ģerboni. Devītklasnieki stāstīja, kā dzima Latvijas Valsts un kāda tā ir šodien – savā simtgadē. Par šiem Latvijas Svētumiem runājām tādēļ, lai tie nekad neaizmirstos.

Otrdien, 13. novembrī izskanēja koncerts „Mana Latvija”, kuru kopā ar skolotājām Initu Raginsku, Elitu Locāni, Rutu Martiņenko, Birutu Kuzmani bija sagatavojuši pirmsskolas un skolas bērni. Ar mirdzumu acīs jaunāko klašu skolēni un dārziņa bērni tautasdziesmās cildināja Latvijas skaistumu, dabas bagātības un darba tikumu. Viņu skanīgajās dziesmās izskanēja vēlējumi Latvijai. Ar svinīgumu un lepnumu vecāko klašu skolēni runāja dzeju, prozu, dziedāja dziesmas, aicinot iedegties par savu Latviju, mīlēt to, lepoties ar to, un katru dienu, kaut vai pa kripatiņai, kļūt labākiem, čaklākiem, iejūtīgākiem, draudzīgākiem.

Trešdien, 14. novembrī pie mums skolā viesojās Vilis Bukšs, mūsuprāt, īstens Latvijas Patriots, Latvijas Cilvēks. Viņa sirsnība, vienkāršība, atvērtība fascinēja, skolēni ar interesi klausījās viņa stāstījumā un, kā vēlāk izteicās, no visām nedēļas aktivitātēm tieši tikšanās ar Vili Bukšu bijusi visinteresantākā un aizraujošākā. Viņa stāstītajā cauri vijās nebeidzamā mīlestība uz savu dzimto vietu, uz dabu, uz cilvēkiem. Vilis atzina, ka viņš Latviju mīl pa savam – ejot kājām un iepazīstot katru dzimtās puses stūrīti, katru koku, katru krūmu, katru taciņu. Par godu Latvijai viņš ir nogājis 100 kilometrus. Bez patosa, mazliet kautrīgi Vilis Bukšs pieminēja arī darbošanos Tautas frontē.

Ceturtdien, 15. novembrī tikāmies pēcpusdienā „Skaista mana tēvu zeme”. Skanot liegai mūzikai, uz ekrāna vērojot skaistos dabas skatus, runājot dzeju un prozu tika cildināta mūsu dzimtene Latvija – tās varenie meži, savdabīgie un dižie koki, sūnainie milži – akmeņi, upju un ezeru burvīgums, lauku celiņu romantika. Noslēgumā skanēja vārdi – „Mazā Lielā Latvija! Cik tevī daudz skaistuma, cik Tevī daudz jaukuma! Neskriesim pāri! Neskriesim cauri! Neskriesim garām! Iesim lēnām! Iemācīsimies ne tikai uztvert, bet arī paturēt sevī visu skaisto.” Paldies skolotājām Andrai Korņejevai un Birutai Kuzmanei par līdzdalību pasākuma norisē.

Svētku nedēļa noslēdzās ar Viļakas novada skolēnu koncertu „Bērna acīm pasaule veras”. Arī mūsu skolas 28 skolēni un pirmsskolas vecākās grupiņas bērni kuplināja kopkori, bet mēs pārējie bijām skatītāji un klausītāji.

Pirms koncerta, pie skaisti klātiem galdiem, ar svecītēm un salvetēm karoga krāsās, baudījām svētku pusdienas. Ar Veras Andrejevas līdzdalību tās bija sarūpējušas mūsu pavārītes Dzintra Volkova un Gaļina Kokoreviča.

Par godu Latvijai, skolotāju Viktorijas Zaharovas un Andras Korņejevas vadībā skolēni un interešu pulciņu dalībnieki skolā veidoja noformējumu un sarīkoja darbu izstādi.

Svētki ir nosvinēti! Paliek emocijas un atmiņas! Lai tās palīdz, ejot ikdienas ceļos!

Dzintra Uzkliņģe, Žīguru pamatskolā

 

 

 

27.11.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...