Viļakas novada domes mājas lapa

Simtgades svētki Rekavas vidusskolā

Novembris ir svētku mēnesis. Sagaidot Latvijas valsts 100gadi, Rekavas vidusskola uzsāka ar skolas noformēšanu. Pirmssvētku nedēļā katru dienu notika kāds pasākums.

Pirmdien skolotāja Tatjana Bistrjakova izkārtoja skolēnu zīmējumu izstādi, bet skolotāja Inese Cibule sarindoja rokdarbnieču adītos rakstainos cimdus pa skolas gaiteņa palodzēm.

Jaunsargu grupa instruktora Valentīna Keiša vadībā devās uz Lāčplēša Ordeņa kavalieru atdusas vietām Pleševas un Šķilbēnu kapos, kur nolika ziedus un iededza svecītes.

Otrdien skolotāja Aija Leitena bija noorganizējusi konkursu „Zini vai mini — Latvijai 100” par mūsu valsts vēsturi, dabu un cilvēkiem. Skolēni tikās ar mūsu novada vēstures pētnieci Mārīti Šakinu. Viserudītākie izrādījās 12. klase.

Trešdien līdzīgā konkursā „Svēts mantojums — šī zeme mūsu tautai” sacentās 5. - 9. klašu audzēkņi. To bija noorganizējusi skolotāja Maruta Brokāne. Šinī konkursā skolēni parādīja savas zināšanas par valsts himnu, ģerboni, salika puzli un uzspēlēja loto par Viļakas novada simboliku un apdzīvotajām vietām. Šeit labākos rezultātus ieguva 7. klase.

Ceturtdiena bija vispiesātinātākā pasākumu diena. Skolā notika tradicionālā Ierindas skate 1. - 12. klasēm, kurai skolēni kopā ar klašu audzinātājiem un skolotāju Jāni Dokānu bija ļoti rūpīgi gatavojušies. Vērtēšana notika 3 grupās: 1. - 4., 5. - 8. un 9. - 12. klase. Vietas tika sadalītas šādi: 1. vietas ieguva 3., 7., 12. klase, 2. vietas ieguva 4., 8., 10. klase, 3. vietas ieguva 1. - 2., 5. - 6., 11. klase, 4. vieta — 9. klasei. Visi kolektīvi saņēma diplomus un saldumus. Skolēnu raito ierindas soli vērtēja kompetenta žūrija: Viļakas pārvaldes Šķilbēnu robežapsardzības pārstāvji — Alvils Baltiņš un Evita Baraņņika, pašvaldības policijas inspektors Vitālijs Vilciņš, jaunsargu instruktors Valentīns Keišs un sporta dzīves entuziasts Pēteris Vancāns. Pēc Ierindas skates viss skolas kolektīvs pulcējās pie kopējā ugunskura uz pašcepto maizīšu ēšanu un tējas dzeršanu. Pēc tam notika tradicionālais Lāpu gājiens kopā ar skolas jaunsargiem un instruktoru Valentīnu Keišu uz kritušo karavīru atdusas vietām.

Piektdien katra klase bija sagatavojusi priekšnesumu Latvijas dzimšanas dienā. Noslēgumā skolas direktore Aina Golubeva pasniedza pateicības rakstus un svētku tortes skolas kolektīvam. Īpašos pateicības apliecinājumus par ieguldījumu un atbalstu Likteņdārzam saņēma 1. - 2. un 12. klašu kolektīvi.

Visa skola pusdienoja pie balti klātiem galdiem, kas bija rotāti ar valsts karoga krāsu svecītēm un salvetēm. Tradicionāli pirms tam nodziedot dziesmu „Pie Dieviņa gari galdi”.

Vēlāk skolas dejotāji un dziedātāji devās uz novada kopīgo pasākumu „Bērna acīm pasaule veras” Žīguros.

Pirmssvētku nedēļa Rekavas vidusskolā aizritēja ļoti spraigā un interesantā darbībā.

Paldies visam radošajam skolas kolektīvam!

Sociālo zinību un kultūrizglītības komisijas vadītāja Maruta Bukša

27.11.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...