Viļakas novada domes mājas lapa

Svētku brīdis Viļakas PII „Namiņš”, svinot Latvijas Republikas 100- tās gadadienas svētkus

„Vītin viju gaišu domu,
Savu mūžu ritinot,
Vītin viju, viju, viju,
Saviju es Latviju.”.        /D.Lepere/

Šogad mūsu Latvijai – 100 gadi! Tas ir gan daudz, gan arī maz. Tas ir viens kārtīgs darba un grūtību pārvarēšanu cēliens tautas dzīvē, kā arī dažu cilvēku – simtgadnieku, mūžs.

Mūsu valstī dzīvo simtgadnieki, kas dzimuši kopā ar Latvijas valsti vienā laikā. Viņu nav daudz, bet visi ir ļoti gaiši un labestības pilni cilvēki. Savas attiecības ar Latviju izsaka Lidija Burčaka, pagājušā gada simtgadnieku salidojuma dalībniece Rundāles pilī. "Latvija, tu vienīgā manas īstenās vērtības mērs.”  Jautāta, kas palīdz nodzīvot tik skaistu, garu mūžu, sirmgalve atzina: "Kustības, un nerunāt ļaunu, bet labu. Vislielāko ļaunumu uzvar labums vai labestība. Ļaunums nav spējīgs labestībai turēties pretī." /Avots: LSM.lv ziņu redakcija/

Mums līdzās ir stipru cilvēku dzīves piemēri, kas māca ticēt savam spēkam un savai valstij, būt lepniem par piederību tai, un savas derības mēru mērīt ar savas valsts mērauklu.

15.novembrī mūsu iestādes bērni, viņu vecāki un darbinieki pulcējās kopīgā pasākumā, lai svinētu savas valsts Latvijas 100-to Dzimšanas dienu. Visu vecumu grupiņu bērni dāvāja savai dzimtajai zemei veltītas skanīgas dziesmas, lasīja tautasdziesmas, dzeju, izdejoja Latvijas novadiem veltītas dejas.

Jautāti par to, kāpēc viņi mīl savu zemi, savu valsti un savu dzimto pilsētu, sagatavošanas grupas bērni „Bitītes” izteica savas domas:
Latvija ir mūsu zeme tāpēc, ka šeit mēs piedzimām un dzīvojam. Katram ir sava māja, skaistas lietas un mantas. Mums ir savs karogs, visskaistākais no visiem karogiem. Mums ir stipri robežsargi un gudri dienesta suņi. Mums ir tīrs ūdens ezeros un upēs. (K., R., R., A.)

Mūsu Latvija ir brīva. Tā ir jāsargā no svešiniekiem. Mūsu Latvijā ir labi dzīvot. Mums ir skaistas mājas, rudenī kokiem ir krāsainas lapas, ziemā ir sniegs. Mūsu bērnudārzā ir labi. (A., A.)
Mūsu Latvijā dzīvot ir labi – zied skaistas puķes, ir zaļa zāle, skaisti un spēcīgi zirgi, gudri dienesta suņi un drosmīgi robežsargi. (D., A.)
Mūsu Latvija ir liela. Mūsu Latvijā ir mierīgas debesis, lieli koki, smaidīgi cilvēki, daudz puķu. (D.)
Mēs mīlam Latviju. Tā ir visu mūsu Dzimtene. (D., A., A.)

Šajā svētku dienā „Namiņa” vadītāja Lilita Šnepere, izsakot savu atzinību par atsaucību un labu darbu,  sniedza pateicības rakstu mūsu darbiniecei, saimniecības daļas vadītājai, Anitai Pužulei. Ar skaļiem aplausiem apsveikumam pievienojās visi iestādes darbinieki un bērni, vēlot veiksmi un panākumus turpmākajā darbā. Bērni atzīst, ka Anitas tante ir mīļa un vienmēr smaidīga.

Ar gaišām domām un prieku mēs sagaidām savas valsts svētkus, vēlot visiem Latvijas iedzīvotājiem būt stipriem un lepniem par savu valsti, novadu, pilsētu un ciemu!

„Lai mūsu zemē Latvijā
Puķes plaukst un zied!
Lai mūsu zemē Latvijā
Bērni aug un dzied!
Lai mūsu zemē Latvijā
Jūra un meži līgojas!
Lai mūsu zemē Latvijā
Visiem labi dzīvojas!” /D. Liepiņa/

Viļakas PII skolotāja Guna Rižanova

16.11.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...