Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Aizvadīta Latgales tūrisma konference Daugavpilī

Š.g. 9.novembrī Park Hotel Latgola, Daugavpilī, tika aizvadīta ikgadējā Latgales tūrisma  konference, ko organizēja Latgales reģiona tūrisma asociācija Ezerzeme ar LIAA Tūrisma Departamenta un Latgales pašvaldību atbalstu un līdzfinansējumu. Konferenci apmeklēja gan Latgales reģiona tūrisma speciālisti, profesionāļi, uzņēmēji, gan arī tūrisma entuziasti, lai kopīgi atskatītos un izvērtētu paveikto 2018. gadā un iezīmētu veicamos darbus nākamajā sezonā, kā arī smeltos jaunas idejas darba produktivitātes uzlabošanai.

No Viļakas novada šogad konferencē piedalījās Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Šaicāne, tūrisma speciāliste Inese Matisāne, Meža muzeja vadītāja Anna Āze, Kultūrvēsturiskās lauku sētas “Vēršukalns” vadītājs Harijs Dvinskis, Ontana Slišāna Upītes kultūrvēstures muzeja vadītāja Ligita Spridzāne un novadpētnieks Ivars Logins.

Konferenci atklāja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Rihards Eigims, kurš aicināja viesus apmeklēt populārākos tūrisma objektus Daugavpilī, kā arī iepazīstināja ar nākotnes plāniem tūrisma jomā, uzverot, ka šis gads aizvadīts kultūras notikumu zīmē.

LRT “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja Līga Kondrāte plašā prezentācijā izklāstīja, kāda bija aizvadītā tūrisma sezona Latgalē un nākamā gada plāniem. Latgali ir apmeklējis 1,5 miljons tūristu, no kuriem 80 % bijuši iekšzemes tūristi. Ārvalstu tūristu skaits palielinājies par 24 %. Kopumā strauji palielinājies poļu tūristu skaits, pateicoties ciešai sadarbībai ar Latvijas vēstnieku Polijā Edgaru Bondaru. Latgalē viesojušās gan žurnālistu grupa no Polijas, gan Latgales reģions tika pārstāvēts Varšavā un Oroņskā rīkotajos Latvijas dienas pasākumos. Latgalei nozīmīgākie ārvalstu tirgi ir Lietuva, Igaunija, Vācija, Polija, Krievija un Nīderlande. 2019. gadā LRTA plāno izveidot jaunu stenda aprīkojumu gan , lai piedalītos “Baltour”, gan citās izstādēs un pasākumos. Arī nākamajā gadā vizītē uz Latgales reģionu dosies vairāki blogeri, tūrisma operatori, gidi un žurnālisti. Tūristu pieaugums noticis aktīvās atpūtas piedāvātājiem un dabas tūrisma objektos – populāri maršruti Daugavas loki un Pierobežas maršruts.

Tika mudināts uzņēmējus radīt arī 5 zvaigžņu servisu, lai vairāk piesaistītu maksātspējīgākos vācu tūristus, kā arī tika uzsvērts, ka uzņēmuma vizītkarte sākas no tualetes apmeklējuma, jo lai cik moderna būtu iestāde, restorāns vai uzņēmums, kuru mēs apmeklējam, visam jābūt kvalitātē no ceļa zīmes līdz tualetes apmeklējumam.

LIAA Tūrisma departamenta vadītāja Inese Šīrava klātesošos iepazīstināja ar Latvijas tūrisma mārketinga stratēģiju 2018 -2023. gadam un  akciju Atklāj Latviju no jauna (www.atklajlatviju.lv)

Vairāk- - https://www.celotajs.lv/cont/prof/news/2018/Turisma_marketinga_strategija_2018_2023.pdf?fbclid=IwAR21X-_NZwEFZp-SmqW2cpMyQVN6EVbfkGATAh_laECzCvN39I6XCM2ARYI

Savā personīgajā pieredzē datu aizsardzības regulas ieviešanā, tūrisma nozares uzņēmumā, dalījās Park Hotel Latgola menedžere Ruta Priede.

Ko sagaida Latvijas ceļotājs un bez kā nevar iztikt mūsdienīgs ceļotājs, uzzinājām no Normunda  Smaļinska (praktiskais ceļotājs, gids, žurnālists un grāmatas “100 stāsti par Latviju “autors), kurš dalījās savos iespaidos par labās prakses piemēriem Igaunijā, inovatīviem objektiem un industriālā tūrisma aktualitātēm, uzsverot trīs galvenās lietas veiksmīga tūrisma uzņēmuma pastāvēšanā (“3 I” ) – Ir jābūt interesantam objektam, interesantam stāstam un interesantam stāstītājam. Mūsdienu tūrists alkst iegūt jaunas emocijas, vēlas redzēt, ko jaunu un nebijušu, bieži ceļojumus pakārto pasākumiem!

Pētījumā par Apkalpošanas servisa kvalitātes līmeni Latgalē, kļūdas un ieteikumus izklāstīja Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas vadošā pētniece docente  Lienīte Litavniece. liekot uzsvaru, ka kvalitātei jāiet roku rokā ar viesmīlīgu uzņemšanu.

Viļānu novada Latgales tradicionālās kultūras centra “Latgaļu sāta” vadītāja Marika Zeimule izstāstīja savu biedrības  veiksmes stāstu Latgalē, kā darot no sirds un ar mīlestību tūristi ar interesi brauc gan uz “Latgaļu sātu” iepazīt senos amatus, gan piedalās dažādās nometnēs. Liekot saprast, ka apmeklētājiem patīk līdzdarboties un pašiem izmēģināt senās amatu prasmes.

Savā pieredzē, zīmola un tūrisma piedāvājuma veidošanā Alūksnē, dalījās Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka, un TIC vadītāja Iveta Veļķere. Guvām apliecinājumu tam, ka mērķtiecīgi, stratēģiski kopā sadarbojoties un izvirzot mērķus var sasniegt augstus rezultātus īsā laika posmā, veidojot vienotu zīmolu.

Latgales plānošanas reģiona darbiniece Iluta Kriškijāne pastāstīja par projektu “Latvijas ainavu dārgumi”, kur īpašu popularitāti guva tieši Latgales ainavas. Savukārt tūrisma nozares eksperts Aivars Provejs ieskicēja savu redzējumu Latgales tūrisma galamērķa konkurētspējas attīstīšanai.

Vakara noslēgumā 6 nominācijās tika pasniegtas Latgales gada balvas tūrismā. Katrs uzvarētājs saņēma orģinālas no akmens darinātas balvas, kuras izgatavojis Valdis Grebežs.

Uzvaras laurus plūca –

“Jaunais tūrisma objekts” – Stikla pūšanas darbnīca (Līvāni, “Latgales mākslas un amatniecības centrs”);

“Inovatīvākais tūrisma objekts 2018” – Laimes muzeja kolektīvs (Krāslavas novads, Indras pagasts);

“Labākā naktsmītne pilsētā 2018” – viesnīca “Restart” (Rēzekne)

“Labākā naktsmītne laukos 2018” – viesnīca “SVENTES MUIŽA ” (Daugavpils novads, Svente);

“Labākais tūrisma centrs 2018” – Preiļu novada tūrisma centrs (Preiļi);

Simpātiju balva – labākais tūrisma profesionālis 2018 – Aivars Mackevičs (portāla www.travelnews.lv vadītājs, tūrisma nozares profesionālis).

Foto:travelnews.lv/index.php?view=gallery&g_uid=8512&fbclid=IwAR1mUQWv7oOZ-moPxDqwEcGK4XgZbWTvbC-YuCxrlI-1OXSA7mQioLynukA

Sveicam apbalvotos uzņēmumus un kolēģus un, lai jaunas idejas un darba spars nākošajā sezonā!

Informāciju apkopoja Viļakas novada tūrisma speciāliste Inese Matisāne

Foto: Aivars Mackevičs

Avoti: www.visitdaugavpils.lv/latgales-turisma-konference-iezimeja-nakotne-daramos-darbus/

 

16.11.2018
Kalendārs
« Oktobris 2020 »
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Severīns, Urzula
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...