Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas evaņģēliski luteriskajai baznīcai – 90

Svētdienas rudenīgi vēsajā 28.oktobra rītā siltais Viļakas luterāņu dievnams un sirsnīgā Viļakas luterāņu draudze sagaidīja ikvienu dievnama 90 gadu jubilejas svētkos. Dievkalpojumu vadīja Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe, kalpoja Viļakas luterāņu draudzes mācītājs Mārtiņš Vaickovskis un ērģelnieks Pēteris Vaickovskis. Luterāņu svētkos piedalījās Viļakas Romas katoļu baznīcas prāvests Guntars Skutels, luterāņu draudžu pārstāvji no Balviem, Tilžas un Gulbenes, Viļakas novada iestāžu vadītāji, Viļakas draudzes locekļi un Viļakas luterāņu baznīcas celtniecības ierosinātāja Kārļa Jozuus pēcnācēji, pat jau sestajā paaudzē, kuri pateicās savam vecvecvectēvam Kārlim Jozuus par paveikto Viļakā un Latvijā, un cer, ka arī viņiem izdosies tikpat sekmīgi kalpot Dievam un cilvēkiem kā to darījis viņu sencis.

Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe atzina, ka Viļakas luterāņu dievnams viņam ir ļoti mīļš, jo šeit viņš ir kalpojis daudzus gadus un kopā ar draudzi ir realizējis  daudzus dievnama sakopšanas darbus. Einārs Alpe atcerējās, ka tikai Viļakas draudze svētkus svin ar dzīvo mūziku. Viņš aicināja mūs padomāt par laiku, ko mēs veltām viens otram, par darbiem, ko mēs veicam ar mīlestību. Aicināja saglabāt vienkāršību un cilvēcību, lai cik augstus amatus mēs arī neieņemtu un liecināja kā nepalikt par materiālo mantu ķīlniekiem, bet būt brīviem Dieva bērniem.

Viļakas luterāņu draudzes mācītājs Mārtiņš Vaickovskis lūdza lūgties par draudzes mācītājiem, kuri šeit kalpojuši: Gustavu Kņezinski, Hugo Grīvānu, Ēvaldu Bērziņu, Artūru Edgaru Treivertu,Jāni Baumani, Valfrīdu Šīre, Leonu Taivānu, Kristapu Freimani, Jāni Geidi, Andreju Kavaci, bīskapu Eināru Alpi. Mācītājs Mārtiņš aicināja lūgties arī par brāļiem katoļiem un pareizticīgajiem, kuri svin svētkus kopā ar luterāņiem, un aicināja lūgties arī par Viļakas luterāņu draudzi, lai tā būtu garā stipra. Lai cilvēki atcerētos mācītājus, kuri kalpojuši Viļakas luterāņu baznīcā, svētkos  iesvētīja piemiņas plāksni.

Viļakas Romas katoļu baznīcas prāvests Guntars Skutels ar mācītāju Mārtiņu Vaickovski bija iepazinies kādā ekumēniskā pasākumā Preiļos. Mācītājs Mārtiņš aicināja priesteri Guntaru viesoties Viļakā un drīz pēc viņa uzaicinājuma Rēzeknes - Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis nozīmēja priesteri Guntaru kalpot Viļakā. Un tā iznāca, ka priesteris Guntars ne tikai atsaucās mācītāja aicinājumam, bet kļuva par kaimiņiem, kuri labprāt atbalsta un piedalās draudžu organizētās aktivitātēs. Priesteris Guntars Skutels sveica svētkos luterāņus un vēlēja, lai arī turpmāk draudzē valda mīlestība, savstarpēja sapratne un lai Dievs atbalsta viņu labos nodomus.
“Pateicoties Dieva žēlastībai, mēs šodien visi esam šeit.  Mēs visi mīlam Dievu.  Mēs-viļakieši ļoti mīlam savu  baznīcu. Liels paldies Viļakas novada pašvaldībai un  iestādēm par sadarbību un līdzdalību, paldies draudzes locekļiem par atbalstu, gatavojoties svētkiem,” pateicās  Viļakas luterāņu draudzes priekšniece Inta Dortāne.

Teksts: Vineta Zeltkalne
Foto: Velga Vīcupa un Vineta Zeltkalne

06.11.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Ildze, Ilze, Izolde
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...