Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Pa dzimto pusi mani pavadīja dzīve…

20.oktobrī uz savu pirmo salidojumu Žīguru kultūras namā pulcējas krievu dziesmu ansambļi „Ivuški”   Doma – sanākt kopā radās labu laiku atpakaļ un šogad, Latvijas simtgades priekšvakarā, viņa tika realizēta, pateicoties Dienvidlatgales NVO atbalstītajam projektam LG-2018/NVO-18 „Latgales reģiona “Ivušku” salidojums Žīguros”. Projekta mērķis: iepazīstināt Viļakas novada iedzīvotājus ar slāvu tautību dažādām tradīcijām, organizējot Latgales reģiona mazākumtautību kolektīvu ar nosaukumu „Ivuški” pasākumu, kas vērsts uz savstarpējas kopīguma izjūtas veidošanu starp dažādu nāciju pārstāvjiem.

Kolektīvi centās ierasties jau rīta pusē , lai varētu piedalīties dažādās meistardarbnīcās. Sevišķu interesi izraisīja ziepju pagatavošanas meistardarbnīca 3.kabinetā. Kultūras nama Zaļajā zālē varēja aplūkot meistardarbnīcās radušos darbu izstādi. Tiem, kuriem bija interese, devās uz Žīguru meža muzeja ekspozīciju pie Annas Āzes. Toties Mazajā zālē ciemiņu uzmanību saistīja Žīguru biedrības „Virica” vadītājas- Valentīna Beča un Andra Korņejeva ar saviem interesantajiem dabīgo augu produktiem un zāļu tējām.

Uz Latgales reģiona  mazākumtautību kolektīvu „Ivuški” salidojumu – koncertu ieradās seši kolektīvi. Tai skaitā ne tikai no Latgales, bet arī no Olaines. Sagaidot Latvijas valsts 100gadi,  savas dziesmas par dzimtās zemes plašumu, par dzimto pusi, par tēva sētu, par mīlestību un skumjām, par savu jaunību izdziedāja:

  • krievu dziesmu ansamblis „Ivuški”, vadītāja Olga Zujeviča, no Olaines,
  • folklora koris „Ivuški”, vadītāja  Jelena Burova,no Rēzeknes,
  • senioru krievu vokālais ansamblis „Ivuški”, vadītāja  Larisa Tukiša, no Dagdas,
  • krievu tautas dziesmu ansamblis „Ivuška”, vadītāja  Antoņina Tuča, no Krāslavas,
  • Maļinovas saietu nama sieviešu vokālā grupa „Ivuški”, vadītāja  Aija Ozoliņa, no Daugavpils novada,
  • Žīguru kultūras nama krievu dziesmu ansamblis „Ivuški”, vadītāja Svetlana Romāne.

Gribu vēl reiz pateikt milzīgu „paldies” visiem kolektīviem, kas mēroja tālo ceļu pie mums un dāvāja skatītājiem burvīgus mirkļus, izpildot krievu dziesmas.

Tāpat, liels „paldies” mūsmājas kolektīviem:

  • folkloras kopai „Mežābele”, vadītāja Valentīna Igovena,
  • dejotājiem no dāmu deju kolektīva „Alianse” un vidējās paaudzes deju kolektīva meitenēm „Skatiens”, vadītāja Ija Krilova,
  • ritmikas grupas „Punktiņi” dalībniecēm, vadītāja Laima Timmermane,

Sakām paldies senioru vokālajam ansamblim „Sendienas” no Dagdas, vadītāja  Larisa Tukiša, un solistei Zojai Markelovai no Maļinovkas, kuri bagātināja mūsu koncertu.

Žēl, ka finansiālo problēmu pēc, uz festivālu nevarēja ierasties tautas deju kolektīvs „Ivuški” no Rīgas, jo projektā uz citu reģionu transporta izmaksas nav attiecināmas . Pēc labi paveiktā darba sekoja atpūtas vakars. Izskanēja doma– turpināt ansambļu „Ivuški” kopā sanākšanu. Iespējams, nākošgad „Ivuškas” satiksies Dagdā.

Paldies mana kolektīva rūķīšiem, kas sagatavoja ciemiņiem saviesīgo vakaru, kluba „Omītes” vecmāmiņām, it īpaši tā vadītājai Valentīnai Kaļānei, kas palīdzēja šī pasākuma organizēšanā, pasākuma apskaņotājam Emīlam Elksnītim un vakara vadītājai Ludmilai Smirnovai

Paldies mūsu uzticīgajiem skatītājiem – krievu dziesmu mīļotājiem!

Cerībā uz nākamo tikšanos

Žīguru kultūras nama krievu dziesmu ansambļa „Ivuški” vadītāja Svetlana Romāne 

 

26.10.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Strauta, Grieta
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...