Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Kultūras centra “Rekova” ēkā atklātas telpas pēc 2.kārtas būvdarbiem

2018.gada 20.oktobrī kopā ar Šķilbēnu pagasta pašdarbības kolektīviem: jaukto kori ‘”Viola”, vokālo ansambli “Balseņis” , bērnu ritmikas grupu „Lācīši”, folkloras kopu „Rekavas dzintars”, solistu Normundu Orlovu, Viļakas kultūras nama vokālo ansambli „Cansone”, koncerta vadītājiem Elīnu Zaķi un Raimondu Loginu, un viesiem: šova deju grupu “Fazira” no Feimaņiem, ērģelnieci un pianisti Ilonu Birģeli, soprānu Endiju Rezgali-Straidomu, ēkas atklāšanas svētkus svinēja šķilbēnieši, Viļakas novada ļaudis un atbalstītāji no kaimiņnovadiem.

“Mirklis laimes” – mēs jau sen to bijām pelnījuši atzina visi zālē klātesošie. Sapnis par jaunu daudzfunkcionālo centru tika iesākts sapņot jau tālajā 2002.gadā, kad vecajai skolas ēkai tika izstrādāts tehniskais projekts un Šķilbēnu pagasta padomes darbinieki brauca lūkot, kur viņiem atradīsies kabineti siltās un mājīgās telpās, kur centrālā apkure un ūdenssaimniecība būs pieslēgta pie Rekavas vidusskolas centrālās sistēmas. Diemžēl bieži vien, lai piepildītos sapņi, ir nepieciešams finansējums. 2011.gada pavasarī iesākās laimes mirklis, jo tika realizēts projekts Nr. 08-07-L32100-000119 “Šķilbēnu pagasta kultūras centra rekonstrukcija”, kura realizācijai finansējumu piesaistīja no Lauku attīstības programmas aktivitātes Pamatpakalpojumi iedzīvotājiem. Noslēdzās ēkas 1.kārtas būvdarbi, jo tika uzbūvēta ēka – iekārtota skatuve, lielā zāle, koridors un sanitārais mezgls lielās zāles apmeklētājiem. Pašvaldība cerēja, ka kāda projektu konkursā izdosies piesaistīt līdzekļus 2.kārtas būvdarbiem. Taču gāja laiks, bet nebija projektu iespēju, līdz 2016.gadā biedrības “Balvu rajona partnerība” izsludinātajā projektu konkursā pašvaldība iesniedza projektu Nr.16-07-AL19-A019.2201-000008 „Publisko un kultūras pakalpojumu sasniedzamības un kvalitātes uzlabošana Šķilbēnu pagastā”. Šķilbēnu pagasta pašdarbniekiem un iedzīvotājiem bija pārgājusi pirmā sajūsma, ka mums ir kultūras centrs, jo kultūras centra vadītājas kabinets atradās viņas automašīnā, koncertu dalībnieki pārģērbās uz betona, pagasta pārvaldes darbinieki turpināja salt pagasta ēkā, bet Rekavas bibliotēka vēl joprojām bija iespiesta Rekavas vidusskolas telpās.

Pateicoties Lauku atbalsta dienesta un biedrības “Balvu rajona partnerība” atbalstītajam projektam Nr.16-07-AL19-A019.2201-000008 „Publisko un kultūras pakalpojumu sasniedzamības un kvalitātes uzlabošana Šķilbēnu pagastā”, 2017.gada vasarā būvfirma “ArhiProf” uzsāka ēkas 2.kārtas būvdarbus pēc projektētāja Viktora Bašķirova izstrādātā projekta. Būvuzraudzību veica sertificētais būvuzraugs Vilhelms Pužulis un prasīgais un nesertificētais būvuzraugs, kultūras centra “Rekova” vadītāja Inese Lāce. Liels paldies būvniekiem, kuri ieklausījās Ineses Lāces lūgumos un uzbūvēja telpas, kurās apmierināti jūtas pašdarbnieki un apmeklētāji. Ēkas 2.kārtas atklāšanas pasākumā Viļakas novada domes izpilddirektore Zigrīda Vancāne atzina, ka Rekovas ciemā ir izveidojies viens liels daudzfunkcionālais centrs, kur pagasta iedzīvotājiem visi pakalpojumi ir saņemami Rekovas ciema centrā. Viņa aicināja saudzīgi izturēties pret jauno ēku, rūpēties, lai tā vienmēr ir tīra, kārtīga un sakopta.

Pateicoties projekta atbalstam, tika iegādātas arī jaunas mēbeles, tās izvietotas aizskatuves ģērbtuvēs, Rekavas bibliotēkā un iekārtots kultūras centra “Rekova” vadītājas kabinets. Kopējās projekta izmaksas ir 179941,86 Eur, projekta attiecināmie izdevumi ir 50000,00 Eur, t.sk. publiskais finansējums 45000,00 Eur. Projektam līdzfinansējumi nodrošināja no Viļakas novada domes budžeta, pārējo izdevumu segšanai tika ņemts aizņēmums Valsts kasē.

Nav vārdos aprakstāms pagasta pārvaldes un bibliotēkas darbinieku, un kultūras pašdarbības kolektīvu vadītāju prieks par skaistajām un funkcionāli pārdomātām telpām. Šķilbēnu Romas katoļu draudzes prāvests Staņislavs Prikulis pasvētīja jaunās telpas, pateicās par sadarbību un cer, ka atrodoties uz vienas ielas – atrodoties tuvāk vienam pie otra, veiksmīga sadarbība turpināsies arī nākotnē.

Lai visiem Šķilbēnu pagasta iestāžu darbiniekiem, kuri atrodas jaunajā ēkā, ir liela patika doties uz darbu, lai sniegtu kvalitatīvus pakalpojumus iedzīvotājiem! Šķilbēnu pagasta iedzīvotājus aicinām novērtēt jauno daudzfunkcionālo pakalpojumu centru un aktīvi iesaistīties pašdarbības kolektīvos un apmeklēt organizētos pasākumus!

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

Informācija par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) ir pieejama komisijas tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm.


Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests24.10.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agneta, Agnis, Ansis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...