Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Fiziskās aktivitātes Veselības veicināšanas projektā

Kopš septembra mēneša projektā Nr. 9.2.4.2/16/I/073 “Veselības vecināšanas un slimību profilakses pasākumi Viļakas novadā” notiek sešas dažādas fizisko aktivitāšu veicināšanas nodarbības. Ikvienai grupai ir aicināti pievienoties jauni dalībnieki, jo negatavojamies olimpiskajām spēlēm, bet mācāmies veselīgu dzīvesveidu, lai rūpētos par savu veselību. Oktobrī lektore Ilze Kozlovska novadīja kampaņas “Onkoloģisko slimību profilakse” 12 nodarbības Viļakas novada izglītības iestādēs.

Intensīvās vingrošanas nodarbības Semenovā katru otrdienu un ceturtdienu vada trenere Iluta Balule, kura priecājās, ka nodarbības apmeklē kupls dalībnieku pulks, kuram aicināti ir pievienoties arī jauni dalībnieki. Katru mēnesi trenere strādā ar citiem vingrošanas rīkiem un veido daudzveidīgu programmu. Šīs vingrošanas nodarbības ir augstas intensitātes, kurās dalībnieces kārtīgi izsvīst un uzlādējās. Vairākas dalībnieces ir apmierinātas, ka pēc regulāru nodarbību apmeklēšanas izdodas jau tikt līdzi trenerei un vingrojumus izpildīt reizē, nevis ar nelielu nokavēšanos, jo trenere tempu uztur visu nodarbības laiku. Šajās nodarbībās nav laika meditēt un atpūsties.

Tiem, kuri veselības dēļ nedrīkst vingrot intensīvi, ir iespējams apmeklēt vingrošanas nodarbības Viļakā, kur trenere Zinaida Logina veido programmu, integrējot vingrošanas veida – pilātes vingrojumus ar elpošanas un meditatīvās vingrošanas elementiem. Šīs nodarbības norit mierīgā ritmā, kur svarīgi ir ievērot elpošanu - pareizu ieelpu un izelpu.

Aktīvākie dalībnieki piedalās Skriešanas un soļošanas nodarbībās, kuras divas reizes mēnesī notiek Viļakā, treneris ir Salvis Gruševs.  “Ir izveidojusies neliela septiņu līdz desmit cilvēku grupa, kura vēlas aktīvi sportot. Septembrī un oktobrī nodarbības novadīju ar prieku. Trenējāmies un baudījām rudeni Viļakā,” par nodarbību norisi pastāstīja treneris Salvis.

Cilvēkiem ir iespējams piedalīties arī trenažieru nodarbībās, kuras vada profesionāla trenere Linda Tokareva – Kušnere. Septembrī un oktobrī nodarbības divas reizes mēnesī notika Semenovā, Borisovā, Viļakā un Rekovā. Vislielākā interese par nodarbībām ir Semenovā, bet vismazākā interese par trenažieru nodarbībām ir Rekovā, uz turieni dodas vingrot no Semenovas un citiem novada ciemiem. Līdz ar to novembra mēnesī notiks 3 nodarbības Semenovā, bet Rekovā tikai viena. Aicinām Rekovas ciema un Šķilbēnu pagasta iedzīvotājus sasparoties un izmantot iespēju trenēties profesionālas treneres vadībā. Jo tikai šogad nodarbības notiks divas reizes mēnesī katrā vietā, taču 2019.gadā nodarbības notiks tikai vienu reizi mēnesī katrā vietā.

Ar projekta atbalstu notiek arī divas slēgtās nodarbības jeb nodarbības konkrētai mērķa grupai. Viļakas novada izglītības iestāžu izglītojamie turpina apmeklēt peldēšanas nodarbības Balvu peldbaseinā, mācoties peldēt, attīstot un nostiprinot peldēšanas prasmes.

Septembrī Viļakas sociālās aprūpes centrā un Šķilbēnu sociālās aprūpes mājā ir uzsākušās Fizioterapijas nodarbības mērķa grupai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kas turpināsies līdz 2019.gada oktobrim. Šīs nodarbības ir paredzētas tikai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ja esat persona ar īpašām vajadzībām (ar invaliditātes apliecību) par dalību nodarbībās interesēties pie centru vadītājas vai centru sociālās darbinieces.

Skatīt pasākuma grafiku 2018.gada novembrim: plāns. Aicinām sekot izmaiņām pasākumu plānā www.vilaka.lv un afišām sociālajā tīmekļa vietnē Facebook.

Informāciju sagatavoja: Vineta Zeltkalne

Foto: treneru personīgais arhīvs

24.10.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Strauta, Grieta
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...