Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas PII audzēkņu muzeja apmeklējums „Arī mazā bitīte ir liela darba darītāja...”

16.oktobrī Viļakas novada muzejā ieradās pirmsskolas izglītības iestādes ''Namiņš'' sagatavošanas grupas ''Bitītes'' ar skolotāju Gunu un skolotājas palīdzi Intu uz muzeja nodarbību ''Senie darba rīki un sadzīves priekšmeti”.

Muzeja krājuma glabātāja Maija ''Bitītes'' iepazīstināja ar muzeju kā ''dārgumu'' lādīti. Atverot lādītes vāku bērni apskatīja ''dārglietas'' – Sibīrijas plašumos izšūtu sedziņu un dažādus priekšmetus no tālās senatnes. Spraigas un interesantas sarunas norisinājās seno darba rīku un sadzīves priekšmetu ekspozīcijā, pievēršot uzmanību priekšmetu izmantošanai, saglabāšanas pakāpei, kā arī izskatam.

Lielajā zālē mazās bitītes sagaidīja liels darbs - vajadzēja apstrādāt dažādus priekšmetus (grāmatas, darbarīkus, sadzīves priekšmetus), lai tos varētu izlikt apskatei. Darbs ritēja kā bišu stropā. Aktīvi iesaistījās arī mazo bitīšu pavadones - Guna un Inta. Pēc kārtīgi paveiktā darba visus priekšmetus izlikām apskatei. Arī pašiem par to bija liels prieks.

Pēc kārtīgi paveiktā darba sekoja aktīvā atpūta ar dažādām rotaļām un cienasts ar rudens veltēm.

Noslēgumā devāmies uz radošo industriju centru, kur zinošā bitītes apskatījās plenēra ''Valdis Bušs – 2018'' mākslinieku darbus un deva savu novērtējumu. Visvairāk mazajām bitēm patika gleznas par ūdens tematiku, ģeometriskajām figūrām un oranžais logs.

Pēc muzeja apmeklējuma notika saruna par redzēto. Bērni nosauca tās lietas un priekšmetus, kuri visvairāk saistīja uzmanību un radīja interesi. Visi kopā nolēmām, ka redzētais ir jāuzzīmē, lai gūtie iespaidi paliek ilgāku laiku.

Paldies par kopā būšanas mirkļiem, par uzkrātām un paliekošām vērtībām mūsu pilsētas muzeja krātuvēs, par interesanto stāstījumu un jautrajām rotaļām!

Teksts: Viļakas novada muzeja krājuma glabātāja M.Boldāne
Viļakas PII skolotāja G.Rižanova

18.10.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...