Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada muzejs aicina apmeklēt starptautisko izstādi “Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture.”

No 2018.gada 25.oktobra līdz 2019.gada 24.februārim Kultūras un radošo industriju centrā Klostera ielā 1,Viļakā, būs skatāma starptautiskā arheoloģijas izstāde - „Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture”, “Tak daleko, a tak blisko: Łotwa i Polska. Więcejniż 100 lat wspólnejhistorii",  ("Latvia and Poland: so far away and yet so close. More than 100 years o fcommon history").
Viļakas apkārtne ir cieši saistīta ar poļu muižniekiem un poļu atstāto kultūrvēsturisko mantojumu. Poļi ir devuši milzīgu ieguldījumu ne tikai poļu kultūras attīstībā, bet arī Viļakas apkārtnes senatnes izpētē, kad šo zemi apdzīvoja senie latgaļi. Izstāde ir tapusi sadarbībā ar Valsts arheoloģijas muzeju Varšavā, kurā strādā vieni no vadošajiem Eiropas arheologiem.

19.gs beigās Marienhauzenā un tās apkārtne poļu zinātnieks Z.Glogers veica arheoloģiskos izrakumus un atrada vairākas senlietas, kuras aizveda sev līdzi uz Poliju. Tas ir bagātīgs arheoloģiskais materiāls par Viļakas apkārtnes dzīvi un kultūru no 13.gs-16.gs. Izstādes idejas autors ir Latvijas vēstnieks Polijā Edgars Bondars. Kā izstādes pirmā pieturvieta izvēlēta  tieši Viļaka, jo lielākā daļa arheoloģiskā materiāla nāk no Viļakas novada senkapiem.

Izstādē būs skatāmi arheoloģiskie priekšmeti no Valsts arheoloģijas muzeja Varšavā un  Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja. Šīs senlietas nāk no Marienhauzenas kapsētas, Daņilovkas, Loginu un Dzilnaskalna senkapiem, kā arī neliels priekšmetu skaits, kuri iegūti ceļā starp Višķiem un Maltu. Izstādi papildina arī vēsturiskie dokumenti un fotogrāfijas no Viļakas novada muzeja krājuma, kā arī reliģiskie priekšmeti no Šķilbēnu un Viļakas Romas katoļu draudzēm. Izstādes priekšmeti datējami ar vēlā akmens laikmeta beigām līdz 1920.gadam, laikam: kad beidz pastāvēt Marienahzuenas muiža. Pēc tam tā dosies uz Rīgu, Varšavu un citām abu valstu pilsētām.

Lai apmeklētājiem būtu interesanti un rastos jauni iespaidi par Viļakas apkārtnes dzīvi un kultūru, piedāvājam arī plašāku 3h garu tūrisma programmu, kurā iekļauts – izstādes apmeklējums, ekskursija pa Viļakas (Marienhauzenas) pilsētu, vēsturiski nozīmīgāko objektu apskate, Viļakas katoļu baznīcas apskate ar uzkāpšanu tornī un kapeņu apmeklējumu, noslēgumā latgaliska maltīte Kultūrvēsturiskajā lauku sētā “Vēršukalns”, tautas muzikantu spēles pavadībā.

Izstāde skatāma katru darba dienu no plkst. 9.00 -17.00.
Iepriekš piesakoties grupām arī sestdienās un svētdienās. (tālr.28386859, 28686600)
Pieejama stāvvieta.

Izstāde tapusi ar Viļakas novada domes, Latvijas vēstniecības Polijā, Polijas vēstniecības Latvijā atbalstu, un tās veidošanā piedalījušies Viļakas novada muzejs sadarbībā ar Valsts arheoloģijas muzeju Varšavā, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Viļakas un Šķilbēnu katoļu baznīcām. Izstāde ir nozīmīgs ieguldījums arheoloģijas zinātnes popularizēšanā Latgalē un Latvijā, kā arī starpvalstu attiecību veidošanā  un savas vēstures izzināšanā.

Piedāvājumā: izstādes apmeklējums 2.00 EUR no cilvēka, ģimenei ar bērniem 5.00 EUR,
Bezmaksas apmeklējums- invalīdiem, Viļakas novada skolēniem un skolotājiem un citu novadu pavadošajiem skolotājiem, kā arī trūcīgām ģimenēm,
Izstāde ar tūrisma programmu - 8.40 EUR no cilvēka (grupā vismaz 10 cilvēki)
Plašāka informācijas par izstādi un grupu pieteikšana, zvanot: 28386859

Interneta resursi: Facebook: visit.vilaka, Twitter: visitvilaka
Informāciju sagatavoja: Tūrisma specialiste Viļakas novadā I.Matisāne

17.10.2018
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Kaiva, Amanda, Amanta
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...