Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novadam savs keramiķis

Jauniete Lība Ločmele ir realizējusi Viļakas novada domes uzņēmējdarbības projektu konkursā atbalstīto projektu Nr. 2018-VND-1-05 “Elektriskās keramikas apdedzināšanas krāsns iegāde”.  Kopējās pamatlīdzekļa iegādes izmaksas ir 2983,19 Eur, no tām 2000,00 Eur ir pašvaldības atbalsts, bet 983,19 Eur ir projekta realizētājas līdzfinansējums. Šogad jūnijā Lība Ločmele ieguva humanitāro zinātņu bakalaura grādu mākslās, vizuāli plastiskajā mākslā – keramikā. Lības ceļš mākslā ir pārdomāts. Bērnībā Lību vecāki aizveda uz Baltinavas mūzikas un mākslas skolu, kur viņa pabeidza vizuāli plastiskās mākslas nodaļu. Pamatizglītību ieguva Rekavas vidusskolā. Pateicoties ģimenes atbalstam un izturot iestājeksāmenus, profesionālo vidējo izglītību ieguva Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. “Tas bija izaicinājums, lauku bērnam jau pēc 9.klases doties mācīties uz Rīgu, bet pateicoties ģimenes atbalstam, viss izdevās. Šajā skolā slodze bija ļoti liela, nebija laika ne kam citam, tikai mācībām, tas disciplinēja ievērot termiņus un kārtību. Pēc  vidusskolas turpināju studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Iestājeksāmeni akadēmijā ilga nedēļu, tas bija pamatīgs konkurss. Ja kāds man jautā, kāpēc izvēlējos studēt keramiku? Nevaru paskaidrot, vienkārši sajutu to. Bērnībā nebija lielas saskarsmes ar keramiku, tikai nometnē biju veidojusi kādu māla trauciņu. Savu izvēli neesmu nožēlojusi, akadēmijā apguvu dažādas keramikas formveides, iepazinu keramikas materiālus, šīs zināšanas un prasmes ir būtisks pamats turpmākai darbībai keramikā. Vidusskolā  iegūtā specialitāte ilustrators ar specializāciju grafikā, noder apgleznojot keramikas izstrādājumus. Mūsu ģimenē nav neviena mākslinieka, bet mani ģimene vienmēr ir atbalstījusi gan emocionāli, gan finansiāli, nav aizrādījusi, ka mākslinieki jau sevi nevar nodrošināt.” aizrautīgi par savu ceļu mākslā pastāstīja Lība Ločmele.

Viļakas novada domes projektu konkursu pamanījusi uzreiz, jo regulāri seko līdzi aktualitātēm www.vilaka.lv, piedalīties projektu konkursā iedrošināja ģimene. “Esmu ļoti priecīga, ka mans projekts tika atbalstīts. Pateicoties Viļakas novada domes atbalstam, varu reāli uzreiz sākt darboties pati, uzsākt savu uzņēmējdarbību laukos, nemeklējot citas alternatīvas algotam darbam. Nebaidos no izaicinājumiem. Diplomdarbu LMA virpoju uz podnieka virpas, tā bija iespēja pilnveidot savas virpošanas prasmes un izaicināt sevi. Keramika ir fiziski smags darbs, laikietilpīgs un rūpīgs process. Sevi neierobežoju vienā keramikas veidā, patīk strādāt dažādās tehnikās,” pieredzē dalās Lība Ločmele.

Iegādātajā elektriskās keramikas apdedzināšanas krāsnī traukus apdedzināšanai ir iespējams izvietot 3 līmeņos, tās iekšējais diametrs ir 50 cm. Tas sniedz iespēju apdedzināt arī ievērojama izmēra traukus.

Šobrīd Lība izstrādā suvenīru piedāvājumu Viļakas novada muzejam, kas izvēlēsies kādi suvenīri varētu vairāk uzrunāt tūristus, kuri apmeklē Viļakas novadu, un tad Lība izgatavos šos suvenīrus.

Teksts: Vineta Zeltkalne
Foto: personīgais arhīvs

15.10.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Antis, Antons, Antonijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...