Viļakas novada domes mājas lapa

Zinātnieku nakts

Šogad „Zinātnieku naktī” Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika konkursa-eksperimenta „Dod iespēju „Kotiņu” pērļu grūbām sevi pierādīt!” noslēguma pasākums, pulcējot 13 komandas ar 14 ēdieniem, kas pārstāvēja deviņas Latgales skolas. Konkursā no Viļakas novada piedalījās trīs komandas: Viļakas Valsts ģimnāzija „Kļavu lapiņas”, Rekavas vidusskola „Garšu pietura” un Viduču pamatskola „Viducīši”.

Šis pasākums bija iespēja katram no mums pierādīt, ka ēdienu var sagatavot no it kā kopā nesavienojamām lietām. No vienas sastāvdaļas - grūbas var uzmeistarot gan saldo, gan sāļo ēdienu. Šāda veida pasākums parāda, cik liela ir cilvēka iztēle. Gardie un neparastie ēdieni - salāti „Vistiņa raibīte”, biskvīta torte ar smalko „pancaku”, saldais ēdiens „Mākoņkalns” un daudzi citi. No Viļakas novada bija šādi ēdieni:  „Pērļu grūbu un cūkgaļas veltnīši kļavu lapu mētelīšos” (Viļakas Valsts ģimnāzija),  „Kabaču laiviņas ar pērļu grūbu un rudens velšu pildījumu” un grūbu saldais kārtojums (Viduču pamatskola), pankūciņas no Rekavas vidusskolas.

Ēdienus vērtēja žūrija 12 cilvēku sastāvā. Žūrijai vajadzēja nogaršot 14 ēdienus, kuru galvenā sastāvdaļa bija grūbas un tas arī vienoja visas komandas. Katrai komandai bija savs vizuālais noformējums, bija sagatavotas arī prezentācijas - materiālā un stāsta veidā. Žūrija ēdienus vērtēja pēc šādiem kritērijiem: komandas vizuālais noformējums, stāsts (kāpēc tieši šāda recepte, kādas grūtības bija sagatavot, kā tika ēdiens gatavots u.tml.), garšu saderība (tehnoloģiskais izpildījums) un prezentācija.

Pasākumā valdīja jauka atmosfēra, kā pērļu grūbu mikserī. Kad žūrija nodegustēja visus ēdienus un aizgāja apspriesties, komandas varēja piedalīties mazos konkursiņos. Piemēram, minēt dziesmas pēc melodijas un tas bija interesanti. Tu it kā zini to melodiju, bet nevari atcerēties kā sauc. Bija konkursiņš, kur vajadzēja atbildēt uz jautājumiem, piemēram, cik grūbu veidu ir „Kotiņiem”. Viennozīmīgi šis pasākums daudziem paliks sirdī.

Pēc laika saskaitījusi punktus, žūrija 1. vietu piešķīra Rēzeknes 2. vidusskolas komandai „Pērlītes”, kas bija radījusi saldo ēdienu – mini tortes „Latvijas pērlītes”, 2. vietu ieguva Viļakas Valsts ģimnāzijas komanda „Kļavu lapiņas” ar „Pērļu grūbu un cūkgaļas veltnīšiem kļavu lapu mētelīšos”, bet 3. vieta tika piešķirta Sīļukalna pamatskolas komandai „Mikseri”, kas bija sagatavojusi salātus „Vistiņa raibīte”. Komandas apbalvoja ar Pateicības un Atzinības rakstiem, visi skolēni un skolotāji saņēma dāvanas no z/s „Kotiņi”.

Anete Dukovska, Viļakas Valsts ģimnāzija
Foto: RTA fotogrāfs Māris Justs

05.10.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...