Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Tūrisma speciālistu pieredzes apmaiņas pasākums Preiļos

Šī gada 12. septembrī  Viļakas novada tūrisma speciāliste devās uz Preiļiem, lai piedalītos starptautiskās apmācībās – pieredzes apmaiņas pasākumā projekta LLI-59 “Open Leadership” ietvaros. Pasākumā piedalījās Latgales plānošanas darbinieki, tūrisma speciālisti no Aglonas, Balvu, Kārsavas, Līvānu, Preiļu un Rēzeknes pilsētas pašvaldības, kā arī no Ignalinas, Visaginas un Zarasu rajona pašvaldības Lietuvā.

Starptautisko apmācību – pieredzes apmaiņas pasākuma mērķis bija stiprināt starptautisko sadarbību starp Latvijas un Lietuvas pašvaldībām, kā arī stiprināt darbinieku kapacitāti, lai tiktu nodrošināti kvalitatīvi pakalpojumi tūrisma nozarē, ievērojot arī LEAN vadības sistēmas pamatprincipus.

Šajā tikšanās reizē uzsvars tika likts uz LEAN vadības sistēmas rīkiem un to izmantošanu ikdienas darbā. Sistēmas pamatā ir Kaizen nepārtraukto uzlabojumu filozofija, kas ļauj optimizēt darba procesus, ietaupot gan laiku, gan resursus. Iepazināmies ar Lietuvas kolēģiem un dalījāmies pieredzē par darba organizēšanu un darba procesiem, kā arī diskutējām par nepieciešamajiem uzlabojumiem, iespējamajiem risinājumiem un ieteikumiem darba efektivizācijai tūrisma jomā katrā no pašvaldībām.

Dienas otrajā daļā mums bija iespēja apmeklēt Preiļu novada tūrisma nozares labās prakses piemērus, svarīgākos Preiļu apskates objektus – Preiļu muižas parku un kapelu, kurā ar dziedājumu un stāstījumu mūs iepriecināja dziedošā gide Irēna Kjarkuža, kafejnīcu “Pampūkas”, kur piedalījāmies “Čedara siera” saldējuma degustācijā, kā arī  apmeklējām neparasto tūristu galamērķi – “Ošu mājas”, kur saimnieks Ainis Noviks iepazīstināja ar vīngliemežu audzēšanu.

Tūrisma speciālistu pieredzes apmaiņas pasākumi viennozīmīgi veicina sadarbību starp Latgales plānošanas reģiona un Lietuvas pašvaldībām, un bija iespēja iegūt jaunu pieredzi un kontaktus, kas tiks izmantoti arī turpmākajos projektos un ideju īstenošanā.

Vairāk par semināru: https://lpr.gov.lv/lv/2018/preilos-noritejusi-turisma-specialistu-pieredzes-apmainas-tiksanas/#.W6C7FPmYSM8

Tekstu un foto: tūrisma speciāliste Inese Matisāne sadarbībā ar Latgales Plānošanas Reģionu.

Pieredzes apmaiņas pasākumi tika īstenoti Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam projekta LLI-59 “Praktisko apmācību un pasākumu cikls sadarbības veicināšanai starp iestādēm un darbinieku kapacitātes celšanai (Open Leadership)” ietvaros. Šo projektu finansē Eiropas Savienība.

25.09.2018
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Kaiva, Amanda, Amanta
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...