Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

LSKJ nometne

No 23. līdz 26. augustam Kauguros norisinājās Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne (turpmāk LSKJ) nometne, kurā piedalījās 30 jaunieši no visas Latvijas, tajā skaitā arī sešas jaunietes no Viļakas - Dinija Šimanovska, Elīna Martinova, Keita Emīlija Orlovska, Kintija Bizune, Simona Zaremba un Kintija Zelča.

Ierodoties Kauguros, mūs sagaidīja atsaucīgi LSKJ brīvprātīgie, kuri palīdzēja ikvienam iekārtoties. Kad visi bija ieradušies, paēdām pusdienas un sākām dažādas iepazīšanās aktivitātes, pēc kurām sekoja mūsu galvenais pirmās dienas uzdevums - iemācīties sniegt pirmo palīdzību dažādās situācijās. Visas dienas garumā apguvām, kā pareizi sniegt pirmo palīdzību, ja cilvēks ir bezsamaņā un neelpo, kodumu, lūzumu, apdegumu, dažādu asiņojošu brūču u.c. traumu gadījumos. Nodarbību noslēgumā spēlējām tēmai atbilstošu kahoot spēli, kas palīdzēja gan pārbaudīt sevi, gan nostiprināt iegūtās iemaņas. Katru dienu mēs noslēdzām ar apli, kurā pārrunājām dienā notikušo un izteicām savu viedokli. Atlikušajā laikā līdz naktsmieram varējām brīvi doties uz jūru, kas atradās 2 minūšu gājienā no vietas, kur norisinājās nometne.

Otrā diena sākās ar rīta rosmi, kas notika pie jūras un bija kā uzmundrinājums visai dienai. Turpinājumā sadalījāmies piecās komandās un pārbaudījām iepriekšējā dienā iegūtās zināšanas. Katrai komandai izsniedza pirmās palīdzības aptieciņu, jo dažādās stacijās mūs sagaidīja cilvēki, kas iejutās cietušo lomās, kuriem bija izveidotas rēālistiskas traumas, kas lika justies tā, it kā viss notiktu pa īstam. Kad visi veiksmīgi bijām tikuši galā, tad sekoja nelieli paraugdemonstrējumi un kopā pārrunājām paveikto. Dienas otrajā pusē atkal sadalījāmies divās grupās un piedalījāmies dažādās saliedēšanās aktivitātēs brīvā dabā. Noslēgumā diskutējām par to, kāds ir ideāls komandas biedrs un kā pārvarēt bailes.

Trešā diena arī sākās ar rīta rosmi. Pirmo dienas pusi pavadījām “Līderības un atbildības skolā”, kas ietvēra sevī gan komandas uzdevumus, gan diskusijas, gan dažādas citas aktivitātes, kas palīdzēja saprast, kas ir līderība, kā sevī to atklāt un pilnveidot. Turpinājumā sekoja pusdienas, pēc kurām notika nometnē pārstāvēto LSKJ nodaļu prezentācijas, kas palīdzēja smelties idejas un uzzināt vairāk par citu nodaļu darbību, kā arī iepazīstināt visus ar Viļakas LSKJ nodaļu. Vakarpusē mēs sadalījāmies komandās, devāmies orientēties pa Kauguriem un pildījām dažādus uzdevumus, kas bija ļoti aizraujoši. Orientēšanās sevī ietvēra gan jaunu objektu apskati, gan labo darbu darīšanu, gan reklāmas veidošanu video formātā, gan dziedāšanu. Viss darba process bija ļoti labi izplānots un pārdomāts. Tā kā šis bija pēdējais vakars kopā, tad pavadījām to interesanti. Visiem bija kopīgs pikniks, klausījāmies prezentācijas par LSKJ   jauniešu piedzīvoto Itālijā un Austrijā, kopā dziedājām, dejojām un vienkārši labi pavadījām laiku.

Pēdējā diena iesākās, tiekoties ar miera vēstnesi Yuji Miyata. Viņš angliski ar mums dalījās pieredzē  par dabas aizsardzību, pasaules konfliktiem un sociālo nevienlīdzību. Vieslektora stāstījums bija ļoti iedvesmojošs un mudināja visus - nekad nepadoties. Viņš dodas uz dažādām pasaules valstīm ar kājām un kopumā ir nogājis vairāk nekā 13000 km, iestādījis 5000 kokus. Kopā ar Yuji iestādījām krūmu un dziedājām dažādas latviešu dziesmas. Ap pusdienlaiku sekoja nometnes noslēgums, kurā atskatījāmies uz paveikto un katrs dalījāmies ar savām izjūtām. Tas bija saviļņojoši, jo pa nepilnām četrām dienām bijām satuvinājušies un bija nedaudz skumji doties mājās. Šī noteikti bija noderīga pieredze un lielisks vasaras noslēgums. Izmantojiet iespējas, ko dzīve jums sniedz!

Informāciju sagatavoja Elīna Martinova

20.09.2018
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...