Viļakas novada domes mājas lapa

Iniciatīvas ”Latvijas skolas soma ” atklāšanas pasākums

“Latvijas skolas soma” ir valsts finansēta atbalsta programma, lai visiem 1.–12. klašu skolēnam, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, būtu iespēja teorētiskās zināšanas papildināt ar klātienē dažādos pasākumos, muzejos, teātros, koncertzālēs, uzņēmumos, dabas takās un citviet gūtu pieredzi.

6.septembrī tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu “Latvijas skolas soma”. Arī Viļakas novada 15 dalībnieki bija starp tiem 6000 skolēnu, kas piedalījās šajā pasākumā.

Skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”, kurā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

Iniciatīvas atklāšanas koncertā uzstājās Raimonds Pauls, vijolnieks Daniils Bulajevs, The Ludvig, Laima Jansone, grupa “Dagamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, dejotāja un horeogrāfe Liene Grava, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa “Auļi”, soprāns Marlēna Keine, DJ Monsta un DJ Rudelies, simfoniskais orķestris “DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti ”Karters” un citi mākslinieki, apvienojoties netradicionālās kombinācijās un mudinot jauniešus arī pašiem būt radošiem.

Pirms koncerta 6000 klātesošos sveica Ministru prezidents, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” patrons Māris Kučinskis, Kultūras ministre Dace Melbārde, Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Viļakas novada skolu pārstāvji pēc brauciena dalījās piedzīvotajā:
-Pārsteidza skaitlis, kad izglītības ministrs Kārlis Šadurskis nosauca 6000 apmeklētāju, kas ieradušies, lai baudītu dažādas interaktīvās darbnīcas pirms grandiozā koncerta “ 100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”
-Visvairāk pārsteidza muzicēšana uz  neierastiem instrumentiem- caurulēm. Pavērojām dažādas citas darbnīcas, bet pašiem piedalīties neradās vēlme.
-Koncerts bija lielisks, pie klavierēm spēlēja maestro Raimonds Pauls! Brīnišķīgs izbrauciens uzsākot jauno mācību gadu!
-Pirms pasākuma bija iespēja iepazīt dažādas interesantas profesijas un, radoši darbojoties, uzzināt vēlamo.
Pasākuma ievadā klātesošos uzrunāja valsts amatpersonas. Neskatoties uz to oficiālo statusu, uzrunas likās sirsnīgas.
-Koncerts bija iedvesmojošs. Tas aizrāva ar Latvijā populāru, radošu personību uzstāšanos, interesantiem vizuāliem risinājumiem un apjomu.
-Interesanti, ka vienā pasākumā var apvienot lietas, kuras, liekas, apvienot nav reāli.
-Pasākuma doma bija veicināt skolēnu radošo darbību, kas, manuprāt, izdevās perfekti.
-Pasākuma laikā tikāmies ar sabiedrībā zināmām, iedvesmojošām personībām.
Koncerts bija ļoti skaists un vizuāli baudāms.

“Latvijas skolas somas” atklāšanas pasākums bija aizraujošs un interesants. Gribas novēlēt, lai visiem Latvijas skolēniem šā projekta ietvaros izdodas piedzīvot, uzzināt un iepazīt daudz jauna un skaista, dziļāk iepazīt Latviju!

Paldies visiem, kas piedalījās šajā braucienā!

Plašāka informācija par iniciatīvu “Latvijas skolas soma” atrodama Latvijas valsts simtgades programmas mājaslapā.

Informāciju sagatavoja Inese Circene, iniciatīvas “Latvijas skolas soma ” koordinatore


17.09.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...