Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Par veselības aprūpes finansēšanas likumu

Viļakas novada dome ir saņēmusi Nacionālā Veselības dienesta vēstuli par veselības aprūpes finansēšanas likumu:

Nacionālais veselības dienests (turpmāk – Dienests) vērš uzmanību, ka saistībā ar valsts apdrošināšanas ieviešanu, no 2019. gada 1. janvāra valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu pilno „grozu” varēs saņemt tikai apdrošinātie iedzīvotāji:

  • legālie darba ņēmēji (kuri veic sociālās apdrošināšanas iemaksas vispārējā nodokļu režīmā)*;
  • valsts apdrošinātās iedzīvotāju grupas (bērni, pensionāri (kuri saņem Latvijas Republikas pensiju), Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrētie bezdarbnieki u.c. iedzīvotāju grupas);
  • iedzīvotāji, kuri brīvprātīgi veic veselības apdrošināšanas iemaksas.

Atbilstoši Veselības aprūpes finansēšanas likumam personai būs tiesības veikt veselības apdrošināšanas iemaksu no 2018. gada 1. Septembra. Iemaksu veikšana būs brīvprātīga un attieksies tikai uz tam personām, kuras nav apdrošinātas automātiski. Veselības apdrošināšanas iemaksas administrēs Dienests.

Legālie darba ņēmēji (kuri veic sociālās apdrošināšanas iemaksas vispārējā nodokļu režīmā) un personas, kuras ietilpst kādā no valsts apdrošinātajām iedzīvotāju grupām (skatīt Veselības aprūpes finansēšanas likuma 11.panta 2. Punktu), ir apdrošinātas automātiski, un papildus veselības apdrošināšanas iemaksas viņām nav jāveic.

No 2018. gada 1.septembra līdz 2019. gada 1. janvārim veselības apdrošināšanas iemaksas var veikt:

  • veicot pārskaitījumu internetbankā;
  • veicot pārskaitījumu, piemēram, bankā vai pasta nodaļā;
  • norēķinoties ar bankas maksājuma karti klātienē kādā no Dienesta teritoriālajām nodaļām.

Informācija par valsts veselības apdrošināšanas ieviešanu, apdrošināšanas iemaksu apmēriem un to, kas ir obligāti jānorāda maksājuma mērķī ir pieejama Dienesta mājaslapas www.vmnvd.gov.lv sadaļā „Valsts veselības apdrošināšana”.

Lai konsultētos par veselības apdrošināšanas iemaksu veikšanu, iedzīvotājs var zvanīt pa bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darba dienās plkst. 8.30 – 17.00) vai vērsties klātienē Dienesta Klientu apkalpošanas centrā Rīga, vai kādā no Dienesta teritoriālajam nodaļām (Jelgavā, Kuldīgā, Daugavpilī, Smiltenē).

* Par veiktajām sociālajām iemaksām iedzīvotājs var uzzināt, izmantojot www.latvija.lv e – pakalpojumu „Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem” vai vēršoties Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā

 

 

22.08.2018
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Daiga, Dinija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...