Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Divas LSK meitenes dodas uz nometni Austrijā „63rd International Friendship Camp, Austrian Youth Red Cross 2018”

2018.gadā no 9. līdz 23. jūlijam 2 meitenes no atšķirīgām Latvijas pilsētām piedalījās Austrijas Sarkanā Krusta organizētajā sadraudzības nometnē „63rd International Friendship Camp, Austrian Youth Red Cross 2018”, kas tika organizēta jau sešdesmit trešo gadu pēc kārtas un tiks rīkota arī nākamgad. Viena no nometnes dalībniecēm bija Viļakas novada jauniete – Sendija Zaremba.

Nometnes mērķis, kā jau nosaukumā ir minēts, ir draudzība, kā arī iepazīt citu valstu kultūru. Šajās divās nedēļās bija daudz draudzības spēļu, katras valsts prezentācijas, ekskursijas, gājieni, savu prasmju pilnveidošana, semināri, darbnīcas, ballītes.

Pavisam kopā bija 46 brīvprātīgie no 21 valsts un 10 brīvprātīgie no komandas, kas padarīja šīs 2 nedēļas neaizmirstamas. Nometnē piedalījās Polija, Ukraina, Latvija, Uganda, Austrija, Grieķija, Īrija, Bulgārija, Serbija, Afganistāna, Vācija, Šveice, Horvātija, Somija, Malaizija, Čehija, Dienvidkoreja, Ungārija, Slovākija, Gruzija, Taizeme.

Katru rītu pēc gardām brokastīm devāmies uz sporta zāli, kur spēlējām rīta spēli. Pēc rīta spēles bija laiks atpūsties un tad doties uz darbnīcām, kas katru dienu bija atšķirīgas. Citās dienās darbnīcu vietā bija sanāksmes, kurās sīkāk pastāstīja par Sarkanā Krusta vēsturi, Otro pasaules karu, tikšanās ar Austrijas ātrās palīdzības glābēju, kurš ir helikoptera pilots. Citas dienas mums bija dažādas aktivitātes, kurās bija nepieciešams komandas spēks. Vēl citu dienu mūs mācīja  kā pareizi sabintēt  roku, kad viņa ir salauzta, plaukstu, galvu. Vai arī kā apstādināt asiņošanu, ja tāda sākusies un ir savainota kāja.

Devāmies ekskursijā uz Vīni, kur mums pašiem bija iespēja apmeklēt vietas, ko kārojam un dienas beigās mūs atkal sagaidīja un aizveda uz Langenloisu (nelielu pilsētiņu, kurā atradās mūsu nometne). Tad devāmies ekskursijā uz Mauthauzenes koncentrācijas nometni, kas bija vācu koncentrācijas nometne no 1938.gada līdz 1945.gadam, pēc šīs- tagadējās piemiņu vietas- devāmies uz Melku, kur atkal mēs varējām doties, kur vien vēlamies un mūs sagaidīja vietā, kur mūs izlaida.

Vienu dienu devāmies gājienā, kur katra valsts saģērbās savos nacionālajos tērpos, vai arī savas valsts Sarkanā Krusta formas tērpos.

Nedēļas nogalē katram no mums bija jāpiesakās vienā pulciņā. Mums bija iespēja pieteikties deju pulciņā, žurnālistikā, dekorāciju taisīšanā un interesantu aktivitāšu organizēšanā. Katru dienu mums bija mēģinājumi un tikšanās katram savā pulciņā. Es pieteicos deju pulciņā, kur dejas mācīja 3 ļoti izcili horeogrāfi un kuri bija vieni no nometnes organizatoriem. Iemācījāmies deju, kuru rādījām 21.jūlijā, kad notika īsa valstu prezentēšana.

Katru vakaru noteikts valstu skaits prezentēja sevi, mācot tradicionālās dejas, gatavojot ēst, spēlējot, tās valsts raksturīgākās rotaļas vai mācoties tās valsts vieglākos vārdus, kas varētu kādreiz noderēt. Prezentāciju beigās dažas valsts uzdāvināja suvenīrus, atveda kādu našķi ar ko panašķoties. Kad visas valstis sevi noprezentēja visi atkal satikās, parādīja citiem, ko bija iemācījušies, kā arī cienāja ar gardo ēdienu, ko bija pagatavojuši. Pēc jauno deju soļu parādīšanas, vai citu valstu valodas nelielo zināšanu dalīšanos ar citiem no nometnes. Atpūtāmies klausoties mūziku, dejojot, vai vienkārši parunājāmies, kā nu kurš vēlējās. Mums bija arī pašiem, sava nometnes dziesma un deja, kuru dejojām katru vakaru.

13. jūlijā, kas iekrita piektdienā un arī Latvijā mēs to saucam par melno piektdienu. Organizatori bija pacentušies un pārveidojuši sporta zāli par šausmu labirintu, kurā pašā vakarā pa 2 cilvēkiem devāmies iekšā un gaidījām, kas notiks. Kamēr gaidījām, kad varēsim doties šausmu labirintā varējām dzirdēt, kā citi bļauj, jo bija tik pārbijušies. Tas bija ļoti aizraujoši, jo tavs baiļu līmenis pacēlās līdz 100 procentiem.

Vēl kādu citu vakaru mums bija tērpu ballīte, kuras temats bija ceļojums laikā. Mums iedeva materiālus un mums vajadzēja sagatavot tērpus, kas atbilstu vakara tematam. Varējām strādāt vieni paši, vai pāros, vai grupās, kā nu kurš vēlējās. Bija interesanti redzēt, cik radoši ir citi un ko viņi ir izdomājuši.

Citu vakaru mēs devāmies miera gājienā, kur visiem tika iedota svece, sajūta bija tāda pati kā Lāčplēšu dienā, kad mēs dodamies lāpu gājienā. Gājiena beigās iekurinājām lielu ugunskuru un apsēdāmies lielā aplī, kur vēlāk dziedājām dažādas dziesmas ģitāras pavadījumā.

Pirmspēdējā dienā bija filmu diena, bet vakarā visi devāmies uz sporta zāli tērpušies pidžamās, paņēmuši spilvenus un segas un vienkārši apgūlāmies vienā lielā aplī skatoties bildes un video, kas bija uzņemti visas nometnes garumā. Pēc tam fonā skanot mierīgais mūzikai katram priekšā bija nolikta svecīte, kas bija jāiededz. Kad svecītes bija iedegtas baudījām mūziku un visu klātbūtni, jo bijām satuvinājušies un kļuvām kā viena liela ģimene. Šī diena bija ļoti emocionāla mums visiem, neviens nevēlējās doties prom, pat visstiprākie raudāja, jo bija pieķērušies kādam tik ļoti, ka negribēja laist vaļā.

Pirmdien visi devāmies uz autobusu, kur pavadījām pēdējās stundas un tad dalījāmies pa grupām, kādam vajadzēja uz lidostu, kādam uz staciju, bet kādam tikai uz galvaspilsētu. Šīs divas nedēļas bija pārsteigumiem pilnas. Mēs atradām draugus ar kuriem uzturam sakarus, izveidojām sociālajos tīklos grupu, kurā sarakstāmies katru dienu, sazvanāmies, ievietojam bildes sociālajos tīkos, kas paliks atmiņā uz mūžu. Ja sākumā gribējās pārdomāt un nekur nebraukt, jo bija ļoti bail, tad tagad gribas atgriezties un pavadīt daudz vairāk laika kopā ar citiem Sarkanā Krusta brīvprātīgajiem. Mans padoms pārējiem, ja ir iespēja kaut kur piedalīties, aizbraukt, izdarīt kaut ko labu, tad dariet to, jo tas var aizvest pie kaut kā laba, kā piemēram šis brauciens man. Esot Latvijas Sarkanajā Krustā nonācu tik tālu un nenožēloju to!

Teksts un foto: LSK Viļakas nodaļas brīvprātīgā jauniete Sendija Zaremba

09.08.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...