Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Latgales ērģeļu dienas Viļakā

Devītā festivāla “Latgales ērģeļu dienas” Topošo ērģelnieku koncerta dalībniekus, klausītājus un viesus  20.jūlijā Viļakas Evanģēliski luteriskajā baznīcā uzrunāja draudzes mācītājs Mārtiņš Vaickovskis, kurš aicināja pateikties Dievam. “Šodien mēs īpaši pateicamies par mūsu bērniem, kurus Tu esi apveltījis ar mūzikas talantu. Lūdzamies par festivāla “Latgales ērģeļu dienas” sekmīgu norisi, par māksliniekiem, klausītājiem un organizatoriem.  Tavās rokās mēs ieliekam arī tos, kas ir vēl tālu no Tevis, caur Svēto Garu atver viņu sirdis, lai viņi sadzird Tavu žēlastību un ierauga to savā dzīvē. Mēs lūdzamies arī par visiem vientuļajiem, par tiem, kuri iztur pārbaudījumus, par noskumušajiem. Laikā, ko pavadīsim kopā koncertā, pieaugsim mīlestībā uz Dievu un cilvēkiem,” lūdzās mācītājs Mārtiņš Vaickovkis.

Tā jau ir kļuvusi par festivāla tradīciju, ka vienā no festivāla koncertiem uzstājas topošie ērģelnieki. Festivāla organizatores Guna Kise un Larisa Carjkova katru gadu ērģeļu klases skolēnus un studentus ved uz citu Latgales baznīcu, lai viņi iepazītu ērģeles un iemācītos spēlēt uz dažādiem instrumentiem.  “Šis ir īpašākais no visiem festivāla koncertiem, jo mums muzicēs topošie ērģelnieki, jaunieši, kuri ir iemīlējuši ērģeles. Koncertā uzstāsies  arī Viļakas mūzikas un mākslas skolas jaunāko un vecāko klašu vijolnieku ansambļi. Lai miers ienāk Jūsu sirdī, ieklausoties ērģeļu skaņās,” teica Guna Kise.

Devītās “Latgales ērģeļu dienas” ir veltītas ērģelnieka, profesora Tālivalža Dekšņa piemiņai (1946 -2018), kurš bija viens no izcilākajiem ērģelniekiem, nesis Latvijas vārdu pasaulē, devis lielu ieguldījumu Latgales ērģelnieku izglītošanā un Latvijas ērģeļu izpētē, apkopē un restaurācijā.  Astoņu gadus viņš bija galvenais festivāla koncertnorises baznīcu ērģeļu skaņotājs.

Profesors  Tālivaldis Deksnis var būt lepns, jo aug cienīga jaunā paaudze, kura savas iemaņas un prasmes parādīja “Topošo ērģelnieku koncertā”. Koncertā spēlēja Aglonas bazilikas Kora skolas audzēknes Annija Rateniece un Dace Daukšte, Kārsavas mūzikas un mākslas skolas topošais ērģelnieks Roberts Dovgiallo, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas ērģeļu klases audzēknes Raina Vasiļjeva un Alise Sīmane, Maltas mūzikas skolu pārstāvēja Kaspars Bačkurs. Ventspils mūzikas vidusskolā mācās Latgales jauniete Agnese Abramāne, kura ne tikai spēlēja koncertā, bet ir iesaistījusies arī organizatoru komandā. Jaunie talanti parādīja plašo Viļakas luterāņu baznīcas ērģeļu skaņu diapazonu īpašos apstākļos, jo mēģinājumu laikā no pārslodzes un karstā laika dēļ atteicās strādāt ērģeļu motors. Visu koncertu plēšas mina Edgars Ciganovičs, kurš noslēgumā saņēma vislielākos aplausus par milzīgo fizisko darbu. Video projekcijā koncerta apmeklētājiem bija interesanti vērot kā ērģelniekam strādā rokas un kājas, lai izspēlētu katru komponista uzrakstīto noti.

Liels paldies ērģeļu klases pedagoģēm Jacintai Ciganovičai, Bernadetai Eversei, Laurai Reksnei un Kristīnei Adamaitei, vijolnieku skolotājām Svetlanai Krasnokutskai un Ilonai Bukšai un koncertmeistarei Jeļenai Laicānei, kuras sagatavoja audzēkņus festivāla koncertam. Viens no topošajiem ērģelniekiem saņems  Veicināšanas balvu, laimīgo uzvarētāju organizatori paziņos festivāla “Latgales ērģeļu dienas” noslēguma koncertā Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē 28.jūlijā.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

 

23.07.2018
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Maigurs, Mārica, Māris
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...