Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Folkloras kopas “Upīte” pirms Jāņu maratons

Izgludinājuši tautastērpus, sakārtojuši ceļa somas 12.jūnija rītā astoņpadsmit folkloras kopas “Upīte” dalībnieki sēdāmies autobusā, lai sāktu šīs vasaras koncerttūri. Pēc gandrīz 30 stundu brauciena ar autobusu bijām nonākuši ļoti skaistā Čehijas kalnu pilsētā Lazne Belohrad, kur no 13.jūnija līdz 18.jūnijam piedalījāmies 44. starptautiskajā folkloras festivālā Pod Zvičinou.

Festivāla laikā katru dienu sniedzām trīs līdz četrus koncertus. Koncertējām gan kultūras centrā, gan skolā, gan sociālajā mājā, gan baznīcā, kā arī festivāla sirdī Pils parkā. Vadījām Latgales danču meistarklases, piedalījāmies Slovāku, Čehu, Portugāļu un Nīderlandiešu danču meistardarbnīcās.

Piedalījāmies pašā jautrākajā un līdz šim nekur neizbaudītajā aktivitātē – Polkas rallijā. Te mums konkurentu nebija. Jauniešu konkurencē līdz 18 gadiem mūsu pāris Kate un Domeniks Slišāni izcīnīja 1.vietu, ja būtu nostartējuši par sekundi ātrāk, tad būtu labojuši visu laiku labāko rezultātu. Pieaugušo konkurencē mēs piekāpāmies Čehu pārim, izcīnot Ligita Spridzāne un Andris Slišāns 2.vietu, bet Salvis un Sindija Logini izcīnīja 3.vietu.

Šis festivāls paliks atmiņā ar ļoti jaukām atmiņām kā arī ar čehu precizitāti un sirdsmieru.

Diemžēl festivāla dienas ļoti ātri paskrēja gan koncertējot, gan izstaigājot Prāgu, izbaudot braucienu ar metro, izgaršojot ķiršus, kas auga katrā nostūrī. 18.jūnija rītā mazliet skumīgi atvadoties no festivāla organizatoriem un gidiem devāmies Latvijas virzienā.

Pa ceļam šoferiem atpūšoties izbaudījām Polijas galvaspilsētu Varšavu. Nu jau 19.jūnija pēcpusdienā sasniedzām Rīgu, kur festivāla Baltica ietvaros kultūras pilī Ziemeļblāzma mūs gaidīja nākošais koncerts. Šeit notika Dižģimeņu koncerts, kurā no visas Latvijas piedalījās deviņas dižģimenes ar savām folkloras kopām. Starp šīm ģimenēm arī bija Slišānu saime no Upītes kopā ar folkloras kopu “Upīte”.

Aizvadot sirdsmīļu koncertu, devāmies mājās, bet ar to ceļojums nebeidzās, jo jau 20.jūnijā atkal posāmies ceļā, šoreiz uz Cēsīm uz festivāla Baltica 2018 danču koncertu Vidzemes koncertzālē. Šajā koncertā katra kopa, kas piedalījās, uzstājās ar dančiem uz lielās skatuves, bet pārējās kopas zālē dejoja līdz. Te mēs parādījām gan Ziemeļlatgales dejas, gan lietuviešu, igauņu, lībiešu, kā arī tikko apgūto slovāku deju.

Pēc šī koncerta beidzot sākām just nogurumu, bet tomēr vēl bija jāsaņemas, jo jau 21.jūnijā braucām uz Viļaku festivāla Baltica noslēguma koncertu, kur pirms koncerta vadījām sportiskas meistardarbnīcas un iesildījām ciemiņu kopas, bet pēc koncerta novadījām Jāņu rotaļas.

Ar šo viss nebeidzās, jo noslēdzošais pasākums vēl tikai gaidīja – tas bija “Vosaras saulgrīžu īleiguošona Upītie”, kas notika 22.jūnijā parkā “Ontona Slišāna duorzs”. Neskatoties uz lielo vēju un drēgno laiku pārsteidzoši daudz ļaužu sanāca kopā ar folkloras kopu izdziedāt līgo dziesmas, iededzināt ugunskuru, iziet Jāņu rotaļas izkustināt kājas dažādos jautros dančos, nogaršot Jāņu sieru un izdzert kādu kausu Jāņu alus, vai vienkārši izbaudīt jauku kopā būšanu.

Liels paldies vienmēr pašiem labākajiem un izturīgākajiem folkloras kopas “Upīte” dalībniekiem, bet vislielākais paldies Valsts Kultūrkapitāla fondam par finansiālu atbalstu Čehijas festivāla apmeklējumam.

Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors Andris Slišāns

28.06.2018
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Maigurs, Mārica, Māris
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...