Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

„Puķu talka” Rekovā

Savdabīgi Baltā galdauta svētkus svinēja enerģiskie Šķilbēnu puses ļaudis. Jau rīta pusē kustēja ķerras ar stādiem, lejkannas pildījās ar tīru akas ūdeni un krāsnī cepās karsta maize. Ikviens, kas gribēja pielikt savu roku puķudobes tapšanā - steidzās pie kultūras centra „Rekova”. Lieli un mazi strādnieki lasīja akmeņus līdzināja zemi un stādīja augus, bet brīvbrīdi par atmiņu dalībai pasākumā veidoja ādas rokassprādzes pie meistara Andra.

Sapnis par puķu dobi tika lolots veselu gadu. Zīmīgi, ka tas dzima tieši pagājušā gada 4. maija brīvdienās, kad pirmoreiz tika uzmērīta puķu dobe un plānots kādus stādus varētu stādīt. Idejas autore ir kultūras centra „Rekova” vadītāja Inese Lāce un Inguna Granta.

Inguna jau vairāk nekā 10 gadus ir Vispārējās vidējās izglītības matemātikas skolotāja. Jau kādu laiku viņa strādā Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolā. Tā ir Latvijā pirmā vispārējās vidējās izglītības mācību iestāde, ko izveidojusi universitāte un kurā Latvijas talantīgākie skolēni var padziļināti apgūt eksaktos mācību priekšmetus, lai sagatavotos inženierzinātņu studijām. Papildus izglītība saistīta ar projektu izstrādi un vadību. Līdzdarbojusies mācību materiālu izveidē digitālajā vidē. Vada meistarklases un atklātās stundas citiem matemātikas skolotājiem. 2017. gada 4. oktobrī - Inguna Granta Rīgas pilī saņēma Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa apbalvojumus par sasniegtajiem augstajiem rezultātiem. Viņas hobijs  daiļdārzniecība arī daļēji saistīts ar matemātiku - uzmērīt puķu dobi, aprēķināt augus, mēslojumu un substrātu daudzumu. Galvenais, ir izbaudīt stādīšanās procesu, kad sāc redzēt sava darba rezultātu un lepojies ar padarīto. Puķu dobe ir Ingunas dāvana Šķilbēnu pagasta iedzīvotājiem un viesiem, jo arī viņa, ciemojoties pie radiem šeit pavadījusi visas vasaras, ko vien spēj atcerēties.

Puķu dobes veidošanā savu darbu ieguldīja gandrīz četrdesmit cilvēki, jo sagatavošanās process ilga 2 nedēļas. Tika norakta zemes virskārta, pievesta kūdra un dārza zeme. Šo smago darbu veica spēcīgu vīru komanda Sergejs, Valdis, Ivans, Juris, šoferis Aivars. Talkas dienā darbs ritēja raiti. Talcinieki saradās no malu malām un necerēti daudz. Visi strādāja ar degsmi un lepnumu, bet pēc grūta darba baudīja  gardo Tatjanas Markovičas cepto maizi un ugunskura desiņas.

Paldies Aldim Ločmelim par dārza zemi, Leonam Keišam par iekrāvēja pakalpojumiem un Sergejam Maksimovam par dārza frēzi. Paldies, visiem talciniekiem, kopā mums izdevās!

Teksts un foto: Šķilbēnu pagasta kultūras centra „Rekova” vadītāja Inese Lāce

09.05.2018
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Maigurs, Mārica, Māris
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...