Viļakas novada domes mājas lapa

Spēle - viktorīna “Traveling from A to Z”

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, Žīguru pamatskolā  jau septīto reizi pulcējās jaunākie angļu valodas lietpratēji – 3. un 4.klašu skolēni un viņu pedagogi, lai piedalītos Viļakas novada sadarbības spēlē - viktorīnā “Traveling from A to Z”. Šogad spēle – viktorīna notika  Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros.

Šajā pavasarī Žīguru pamatskolā pulcējās rekordskaits komandu - septiņas, katra 5 skolēnu sastāvā. Viļakas pamatskolu pārstāvēja “Super Five” un “Smarties” komandas savas skolotājas Līgas Leitenas pavadībā, Rekavas vidusskolu – “Red Cherries” komanda, skolotājas Rutas Duļbinskas audzēkņi, taču šoreiz skolotājas Ainas Cibules pavadīti. Brīnišķīga atkalredzēšanās ar mūsu tālākajiem ciemiņiem – saulaino Upītes pamatskolas “Sun Rays” komandu un angļu valodas skolotāju Dinu Krakopi. Viktorīnas norisi kuplināja mūsu kaimiņnovada - Balvu pamatskolas “White Flowers” un “Team Sushi” komandas, skolotājas un arī žīgurietes Ligitas Bukovskas – Poles un viņas kolēģes Ingas Bukšas pavadībā. Protams, neizpalika mājinieku - Žīguru pamatskolas brašo “zvirbuļu” - “Happy Sparrows” komandas brašais starts. Un atkal mēs, angļu valodas pedagogi, secinājām, ka mēs noteikti varam lepoties ar saviem audzēkņiem - ar katra individuālajām, mazajām uzvarām, svešvalodas lietojuma prasmēm un ar komandas darbu kopumā!

Tā nu pavasarīgu putnu balsu un komandu “mājas darbu” jeb komandu sveicienu skanīgā angļu valodā ieskandināta, sākās spēle-viktorīna, kuras pamatuzdevums nemainīgi bija - pēc iespējas ātrāk un precīzāk atbildot uz dažādu tematisko jomu jautājumiem, sakrāt visiem angļu valodas alfabēta burtiem atbilstošas kartītes, izveidot savas komandas alfabētu jeb savu “Trip from A to Z”.

Arī šajā, 7-tās “jubilejas” gadā, nemainīgi galvenā balva visiem dalībniekiem noteikti bija pats piedalīšanās, kopā būšanas un spēles process kuplajā dalībnieku pulkā, kā arī iespēja pedagogiem skolēnus iedrošināt gan individuālo prasmju un zināšanu lietošanai, gan veiksmīgi darboties komandā pozitīvā gaisotnē. Pasākuma norisi un izdošanos noteikti veicināja arī Žīguru pamatskolas 6.klases meiteņu “Troļļu” komanda”, kura muzikāli – dejiski krāšņoja viktorīnas atmosfēru. Prieks par visiem, kuri palīdzēja lielos darbos un arī tik svarīgajos sīkumos, gatavojoties sadarbības spēlei – viktorīnai!

Īpaša pateicība mūsu Žīguru lepnuma – Meža muzeja privātās kolekcijas saimniecei Annai Āzei, kura atkal sagaidīja un laipni uzņēma ciemos visu daudzskaitlīgo jaunāko klašu svešvalodas lietpratēju kopkomandu. Šī gada īpašā balva – Annas “izauklētā” un šopavasar ar A/S “Latvijas valsts meži” atbalstu publicētā grāmata -uzdevumu krājums “Putni Latvijā. Uzdevumi.”, kā arī saldā balva – „Meža labumu ciema” un skolotājas Andras Korņejevas sarūpētais maijrozīšu ziedlapiņu ievārījums aizceļoja uz katru no viktorīnas dalībskolām.

Žīguru pamatskolas angļu valodas skolotāja Inga Vanaga


 

23.04.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...