Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes „Namiņš” audzēkņu pavasara Lielā Talka

Piedalīšanās Lielajā Talkā mūsu iestādes audzēkņos raisa prieku un lepnumu par iespēju sniegt kaut mazu, bet nozīmīgu artavu lielajā darbā, sakopjot savu iemīļoto pastaigas vietu – Viļakas ezera krastmalu. Mūsu šī gada sakopšanas talkas moto: „Tīra Latvija” un  „Dzīvosim zaļi!”

Kādēļ mēs piedalāmies Talkā? Bērni zina un pamato, nešaubīdamies par tās nepieciešamību, saviem vārdiem:

  • vecākā grupa „Bitītes” (skolotāja Guna, skolotājas palīdze Inta) - lai nebūtu jāskatās uz netīrumiem (Kristers, Loreta), lai nesavainotu kājiņu sunītis un kaķītis uz stikliem (Ričards, Agrita), lai būtu tīrs visapkārt (Armīns, Daniels), lai no netīrumiem nesaslimtu (Rodrigo);
  • sagatavošanas grupa „Raibumiņi” (skolotāja Inese, skolotājas palīdze Ilze) – lai būtu skaista daba (Dāvids), dabai ir slikti no netīrumiem, var notikt apokalipss, katastrofa (Alekss), dzīvnieki var savainot kājas, ūdenī - beigti ūdensputni (Salvis), aizsērē zeme, cieš augi, tie novītīs, nomirs dzīvnieki, nebūs svaiga gaisa, ja izlīst benzīns (Sabīne).

Bērni, paceļot nomestos atkritumus un lasot stikla lauskas, vērtē un analizē citu bezatbildīgo rīcību, secina, ka tīrā vidē dzīvot ir vieglāk, skaistāk un patīkamāk ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem, putniem, kukaiņiem, zivīm un augiem. Mūsu „Namiņa” bērnu nostāja liek pievērst arī pieaugušo – savējo, paziņu, svešo, uzmanību netīrumiem savā apkārtnē (nemest zemē, pacelt nomesto, aizrādīt tiem, kuru sirdsapziņa klusē, kad rokas met pašiem vairs nederīgo kur pagadās).

Mēs visi vēlamies dzīvot sakārtotā, tīrā vidē, apmeklēt atpūtas vietas, kurās ir droši uzturēties, nebaidoties par savu veselību. Mēs katrs esam atbildīgi par savu Zemi, savu Latviju un pasauli kopumā. Kādi esam mēs, tāda ir mūsu vide un apkārtne.

Redzēsim viens otrā labo, teiksim viens otram „Paldies!” par to, ka rūpējies, ka sargā un palīdzi sev  un citiem dzīvot vieglāk, skaistāk un ilgāk mūsu zaļajā Latvijā!

„Nebaidies, tēt, es iziešu ārā,
Man tur viena žubīte šūpojas zarā.

Nebaidies, tēt, man jāredz, kā spāre
Aizlaižas sanošām smilgām pāri.

Nebaidies, tēt, es skrienu jau atpakaļ,
Vēl tikai pajautāšu dzenim,
Ko šis līkajā priedē tik sirdīgi kaļ.

Kāpēc tu, žubīt, ap mani lidinies, kliedz,
Vai tik bērniņš no ligzdas nav izvēlies?

Tepat es esmu, dzirdi, nebaidies, tēt!
Man manai žubītei jāpaspēj palīdzēt!” /Pēteris Brūveris „Nebaidies, tēt!”/

Viļakas PII skolotāja Guna Rižanova

23.04.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...