Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Žīguru teātrim-40

Pēc amatierteātra „Virši” iniciatīvas pašreizējie Žīguru teātra dalībnieki uzsāka gatavošanos saviem svētkiem. “Žīguru kultūras nama kolektīvi atzīmē daudz nenozīmīgākas jubilejas 5, 10 gadi”, bet kad tiks svinēta teātra jubileja? Šādu jautājumu pagājušā gada pavasarī uzdeva amatierteātra „Virši” dalībnieki? Tad, kad tika saskaņoti datumi, tad arī īsti nevarējām saprast, cik gadu tad teātrim īsti ir? Pirmā teātra trupa veidota 1948.gadā un pirmā izrāde Čehova „Laimes lācis” iestudēta 1949.gadā. Pa šo laika periodu ir ļoti skopa informācija, toties ar 1978. gadu Žīguru kultūras namā darbu uzsāka Valentīna Kaļāne. Līdz ar jaunās speciālistes atnākšanu pēc skeču un viencēlienu tūres astoņdesmito gadu sākumā pirmizrādi piedzīvoja Elīnas Zālītes 3 cēlienu luga „Maldu Mildas sapņojums”. Jāpiebilst, ka astoņdesmitajos gados vienlaicīgi darbojās pat divas teātra grupas. Ar otro teātra grupu strādāja toreizējā latviešu valodas skolotāja Valērija Borise. 1997.gada maijā Balvu rajona teātru festivālā Žīguros tika izrādītas veselas trīs lugas J.Aneraunds „Karalistes gals” (3 cēlieni-pieaugušo trupa), A.Ansons „Sezonas raganiņa” – jauniešu trupa un V.Rūmnieks „Runcis zābakos” – bērnu teātris. Visu iestudējumu režisore V.Kaļāne. Pa šiem gadiem esam piedalījušies kā novada, tā rajona, reģionālajās un valsts mēroga skatēs. Augstākais kolektīva sniegums 2.vieta reģionālajā skatē Līvānos ar Evelīnas Grāmatnieces lugu „Jaunsaimnieka līgavas”. Toreiz kolektīvā spēlēja tādi brīnišķīgi aktieri, kā Atis Šimkevičs, Benita Troška, Vilis Kuprišs, Valentīna Andrejeva, Anele Jasmane, Mārīte Pužule, Kārlis Mačs, Ženija Cvetkova, Ēriks Purviņš, Jānis Āzis, Jāzeps Prancāns, Jāzeps Kokorevičs un daudzi citi.

Kopš bērnības no 1992.gada teātrī spēlē Mārtiņš Kaļāns, nedaudz vēlāk no 1996.gada Anastasija Kļimoviča un Mārīte Bukovska. Vairāk kā desmit gadus teātrī darbojas arī Vera Andrejeva. Šie kolektīva dalībnieki saņēma Latvijas nacionālā kultūras centra Atzinības rakstus par ieguldījumu teātra attīstībā Žīguros. Pārējie- Laima Timmermane, Zoja Biuka, Ivars Bukovskis, Rihards Makarovs, Evelīna Taukule, Kristers Timmermans, Gunārs Abrickis, Daina Boroņenko, Pēteris Nāgels, Nikolajs Ivanovs – Viļakas novada Atzinības rakstus. Jubilejas pasākumu „ Ar prieku sirdī” vadīja amatierteātra „Virši” dalībnieces:  - Mārīte Bukovska (Žurka Kornēlija ) un Vera Andrejeva (Driska). Pasākumu atklāja amatierteātra „Virši” režisore, kura uzaicināja atcerēties viņsaulē aizgājušos teātra spēlmaņus, tad amatierteātris attēloja R.Paula dziesmu „Nepalaid garām”. Kolektīvu svētkos bija ieradušies sveikt draugu kolektīvi no Viļakas (I.Lindenberga), Medņevas (V.Kaļāne), Liepnas (I.Toka), Salnavas (V.Kirsanova) un Rubeņiem (M.Maslova). Arī pašmāju kolektīvi- dāmu deju kolektīvs „Alianse”(vad.I.Krilova), vidējās paaudzes deju kolektīvs „Skatiens” (I.Krilova), kapela „Blāzma” (M.Bukovska), ritmikas un līnijdeju grupa „Punktiņi” (L.Timmermane), vokālais ansamblis „Relako” (D.Elksnīte), krievu dziesmu ansamblis „Ivuški” (S.Romāne), folkloras ansamblis „Mežābele” (V.Igovena) bija sarūpējuši īpašus apsveikuma numurus. Tad sekoja fotosesija un režisores dāvana visiem saviem esošajiem un bijušajiem aktieriem- svētku salūts. Noslēgumā balle kopā ar Zinti Krakopu. Svētki tika nosvinēti, bet tad sekoja grūts un spraigs darbs, gatavojoties Viļakas novadu teātru skatei. Vēlreiz saku lielu paldies amatierteātra „Virši” aktieriem par pašaizliedzīgu devumu teātra izaugsmes attīstībā. Paldies Viļakas novada domei par atbalstu un jauko dāvanu svētkos- 1 dienas ekskursiju. Paldies Žīguru un Susāju pārvaldēm, Viļakas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldei, SIA Žīguru MRS Pēterim Kuzmanam ar kundzi un visiem, kas bija kopā ar mums šajos jaukajos svētkos.

Valentīna Kaļāne- amatierteātra „Virši” režisore

23.04.2018
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Marianna, Ginters, Guntra
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...