Viļakas novada domes mājas lapa

Komandā ir spēks!

Viļakas novada Jauno matemātiķu konkursa  ietvaros tika organizēti  divi pasākumi. 6.aprīlī Viļakas Valsts ģimnāzijā tikās novada 7.-10.klašu skolēnu komandas, savukārt 11.aprīlī Viļakas pamatskolā sacentās 5.-6.klašu jaunie matemātiķi. Konkursa laikā bērniem  un jauniešiem bija lieliska iespēja godināt Latvijas valsti svētkos, pārbaudīt sevi un gūt prieku dažādu matemātikas uzdevumu risināšanā, strādājot komandā.

Atbilstoši nolikumam, katra komanda bija izvēlējusies komandas kapteini, nosaukumu un devīzi. Un darbs varēja sākties! Viļakā bija ieradušies visdažādākie censoņi - „Asprātīgie”, „10 brieži”  un „V36”  no Viļakas  Valsts ģimnāzijas,  „Čabulīši”,  „Zaķīši”  un „Fantastiskais četrinieks” no Rekavas vidusskolas, „Smaidīgais četrinieks” no Viļakas pamatskolas un komanda „2 + 2” no Žīguru pamatskolas. Žūrijā darbojās komandas pavadošie skolotāji.

Domājot par kompetencēs balstītu mācību saturu un Latvijas valsts jubilejas ideju, 7.-10.klašu skolēniem  tika piedāvāts neliels tests tiešsaistē „Zini vai mini!”, bet 5.-6.klašu skolēni darbojās ar Latvijai zīmīgiem skaitļiem, veicot aprēķinus  ar kalkulatoriem. Turpmākajā gaitā tika risināti  dažādi ar reālo dzīvi saistīti  matemātikas uzdevumi – gan darbošanās ar skaitļiem un senajām rakstu zīmēm un  konstrukcijām, gan cilvēka skeleta kaulu proporciju pētīšana un  „vērīgas acs” nepieciešamība likumsakarību saskatīšanā, gan ieskatīšanās  „cieto riekstu krātuvē” un radošais darbs ar kartēm un interneta resursu lietošanu. Komandu kapteiņiem bija vajadzīga  īpaša veiksme, lai  6x6 tabulā  laimētos iecerētā izvēle - asprātības vai matemātikas teorijas jautājums.

Izvērtējot komandu sniegumu, pārāki šoreiz izrādījās „Asprātīgie” no Viļakas Valsts ģimnāzijas (D.Bisenieks, M.Kolomejeva, K.Zelča, A.Kokorevičs, R.Rēvalds, I.Pamils-Pamiljāns) un Viļakas pamatskolas komanda „Smaidīgais četrinieks” (S.Martiņenko, E.Lindenbergs, V.Zeļenovska, S.Zaremba), bet balviņas  ar logo  „ Latvijai-100” saņēma visi. Protams, tika baudīts arī svētku pīrāgs.

Konkursa noslēgumā ieguvēji bija visi! Prasme risināt  dažādus  uzdevumus un strādāt komandā, pozitīvas emocijas un tikšanās prieks bija tas, kas  raksturo abus notikušos pasākumus.

Paldies novada matemātikas  skolotājām K.Ivļevai, E.Lemešonokai, I.Kaņepei, S.Jurjānei  par sadarbību un M.Supei-Tučai kā priekšmeta skolotājai un 5.-6.klases pasākuma organizatorei un vadītājai. Pateicamies Viļakas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldei par sniegto atbalstu.

Domājot par nākamo mācību gadu, gribas cerēt, ka skolēniem atkal būs vēlēšanās tikties novada jauno matemātiķu konkursā, skolotājiem būs prieks par lietpratīgajiem skolēniem un vecākiem -  gandarījums par savu bērnu sasniegumiem!

Informāciju sagatavoja un 7.-10. klašu konkursa daļu  organizēja un vadīja Matemātikas un fizikas MA vadītāja Lilita Bizune

13.04.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...