Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Apstiprināts Leader projekts “Kvalitatīvas tūrisma un dabas infrastruktūras izveide Stompaku purvā”

Attīstot tūrisma iespējas un saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu, Viļakas novada pašvaldība iesniedza Lauku atbalsta dienesta izsludinātajā Leader konkursā projektu par kvalitatīvas tūrisma un dabas infrastruktūras izveide Stompaku purvā. Rīcības grupā2.1. Vietējās teritorijas, ieskaitot dabas un kultūras mantojuma objektus, sakārtošana pakalpojumu pieejamībai, kvalitātei un sasniedzamībai.  Projekta kopējās izmaksas 9726,10, EUR, publiskais finansējums sastāda 7234.29 EUR, domes līdzfinansējums un PVN likmes segšana 2491,81 EUR.

Projekta mērķis: izveidot kvalitatīvu tūrisma un dabas izziņas infrastruktūru dabas liegumā “Stompaku purvi”, uzstādot jaunus informācijas stendus, atkritumu tvertnes, ceļa zīmes, tūrisma koka mājiņu u.c., lai uzlabotu pakalpojuma pieejamību un sasniedzamību. Dabas liegums “Stompaku purvi” ir unikāla ar savām dabas bagātībām un kultūrvēsturisko mantojumu, Stompaku purvi  ir iekļauti NATURA 2000 teritorijā, kurā atrodas Latvijas un ES nozīmes īpaši aizsargājamie purvu un mežu biotopi, ka arī aizsargājamās augu, putnu un dzīvnieku sugas. Stompaku purvi ir nozīmīgi ar savu vēsturi, jo Stompaku purvā atradās lielākā nacionālo partizānu apmešanās vieta Baltijā, kā arī notikusi viena no lielākajam nacionālo partizānu cīņām pret padomju varu- Stompaku kauja.

Īstenojot projektu, Stompaku purvu teritorija būs pieejamāka apmeklētajiem un  kļūs par labu tūrisma objektu. Tūristu interese par Stompaku purva vēsturi ir liela. Pašlaik tikšana līdz nacionālo partizānu mītnēm ir problemātiska, jo trūkst nepieciešamās infrastruktūras. Realizējot projektu, dabas takas un nokļūšana partizānu mītnēs būs daudz ērtāka un pieejamāka. Pašvaldība projekta īstenošanā cieši sadarbojas ar  Latvijas Valsts mežiem,  Dabas aizsardzības pārvaldi, Latvijas Valsts ceļiem u.c. institūcijām.

Lai sasniegtu projekta mērķi tiks īstenotas dažādas aktivitātes- informatīvo planšetu pamatņu komplekta izgatavošana, informācijas stendu un norāžu komplekta izveide, ceļa zīmes izgatavošana, apmeklētāju skaitītāja iegāde, kā arī tūrisma mājiņas un WC uzstādīšana. Pēc projekta realizācijas dabas liegums Stompaki purvi tiks iekļauts Viļakas novada dabas tūrisma apskates objektos. Muzeja darbinieki un gidi organizēs ekskursijas tūristiem, novada iedzīvotājiem, kā arī skolēniem. Projekts sekmēs savas vēstures iepazīšanu, kā arī nostiprinās katra zināšanas par unikālam dabas vērtībām, kuras ir mums līdzās, bet bieži vien mēs tās neievērojam. Projekts tiks realizēts līdz 2018.gada beigām.

Tekstu sagatavoja: Viļakas novada muzeja direktore R.Gruševa

"Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē": http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

05.04.2018
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Vanda, Veneranda, Venija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...