Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas Valsts ģimnāzijas panākumi Latgales reģiona zinātniski pētniecisko darbu konferencē Daugavpils Universitātē

2018.gada 23.martā norisinājās Latgales reģiona zināniski pēniecisko darbu konference Daugavpils Universitātē. No 37 Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestādēm konkursam tika iesniegti 244 Latgales reģiona skolēnu 189 zinātniskās pētniecības darbi šādās zinātņu nozarēs – astronomijā, bioloģijā, cittautu valodniecībā un ārzemju literatūras zinātnē un vēsturē, ekonomikā, filozofijā, fizikā, informātikā, inženierzinātnēs, kulturoloģijā, latviešu literatūrzinātnē un vēsturē, latviešu valodniecībā, matemātikā, mākslas zinātnē, pedagoģijā, politoloģijā, psiholoģijā, socioloģijā, tieslietās, zemes zinātnē un ekonomiskajā ģeogrāfijā, veselības zinātnē, vēsturē un kultūrvēsturiskajā mantojumā, vides zinātnē un ķīmijā.

Prorektora p.i., akadēmiķe, prof. Maija Burima savā uzrunā uzsvēra, ka ikviens skolēns, kurš tika izvirzīts Latgales reģiona konferencei, jau ir uzvarētājs un koncertzālē pulcējās paši labākiem Latgales reģiona jaunie pētnieki. Vēl lielāku zinātnes svētku sajūtu radīja Mūzikas katedras docents, pianists Gļebs Beļajevs, izpildot virtuozus skaņdarbus.

Tālāk jau darbs norisinājās 24 sekcijās, kurās tika prezentēti darbi un atbildēti recenzentu un žūrijas komisijas uzdotie jautājumi.

Ģimnāzija patiesi var lepoties ar saviem skolēniem, jo visi iesniegtie darbi tika izvirzīti aizstāvēšanai un rezultātā varam priecāties par panākumiem:

II pakāpe kulturoloģijas sekcijā Lailai Milaknei (darba vadītāja – skolotāja Lilita Šaicāne);

II pakāpe kulturoloģijas sekcijā Lindai Kazakai (darba vadītāja – skolotāja Sarmīte Šaicāne);

III pakāpe vēstures un kultūrvēsturiskā mantojuma sekcijā Viktorijai Eļjaševičai (darba vadītāja – skolotāja Biruta Miņina);

III pakāpe vēstures un kultūrvēsturiskā mantojuma sekcijā Aigaram Gruševam (darba vadītāja – skolotāja Aija Leitena).

Skolēni saņēma diplomus par iegūtajām pakāpēm, pateicības balvas, kā arī iespēju pretendēt ārpus konkursa uz budžeta finansētām studiju vietām pilna laika studijās Daugavpils Universitātes piedāvātajās bakalaura studiju programmās.

Pateicība skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu un laiku! Lepojamies!

Viļakas Valsts ģimnāzijas metodiķe Santa Bondare

27.03.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...