Viļakas novada domes mājas lapa

Pulkā eimu, pulkā taku Upītie

Kotru godu kaids breinums nūteik –
I es tuo breinuma gaidu. /O.Slišāns/

Kā ierasts pavasaris Upītē jau daudzus gadus sākas ne vien ar cīruļu dziesmām, bet arī ar bērnu priekiem ikgadējos bērnu un jauniešu folkloras svētkos “Pulkā eimu, pulkā teku”. Šogad svētki īpaši jauki un sirsnīgi, jo tie aizvadīti svētku krusttēva Ontona Slišāna 70 gadē.

Šogad folkloras svētkos piedalījās: Upītes bērnu folkloras kopa, Upītes Tautas nama jauniešu kapela, Viļakas mūzikas un mākslas skolas kapela, Baltinavas mūzikas un mākslas skolas kapela, Kārsavas mūzikas un mākslas skolas kapela, Briežuciema pagasta bērnu un jauniešu folkloras kopa “Soldanī” un Rugāju novada vidusskolas 2.-4.klašu deju kolektīvs. Protams, nemanot dalībniekus izvērtēja Valsts Izglītības un satura centra žūrija: Māra Mellēna, Dina Liepa, Zane Šmite un Dace Circene.

Bet tagad par visu pēc kārtas!

Upītes ciemā 23.martā bērnu čalas skanēja visos stūros, jo sākumā visi dalībnieki ieradās Upītes pamatskolā, kur tos sagaidīja meistars Andris Ločmelis un ļāva izmēģināt dažādas ādas apstrādes tehnikas, vēl svētku dalībnieki varēja izmēģināt aust salmu celu jostiņu Ligitas Spridzānes vadībā. Skolotāja Irēna Romka mācīja gatavot no siena gan ežus, gan lieldienu olas. Bet Dainas Slišānes vadībā kolāžas tehnikā izveidot jaunus tautastērpus. Skolā arī varēja apskatīt novadmācības pulciņa, pirmskolas izglītības grupiņas un 1.klases bērnu dažādu darbiņu izstādi.

Padarbojušies meistardarbnīcās visi devāmies uz Upītes Tautas namu, te katra kopa izrādīja savu priekšnesumu, ko bija sagatavojuši – gan dziedāja, gan muzicēja, gan dejoja dančus. Kopā izspēlējam Ontona Slišāna pierakstītās spēles, kurās iemācījāmies ravēt un retināt, malku pienest, jērus šķirot un pat no kaimiņu dārza ābolus čiept. Protams izdejojām daudzas kopīgas dejas un rotaļas.

Svētku laikā katra kopa tika izvērtēta un visas septiņas kopas saņēma I pakāpes VISC diplomu līdz ar to uzaicinājumu uz folkloras festivāla “Pulkā eimu, pulkā teku” nacionālo sarīkojumu Līvānos, kas notiks 19.-20.maijā. Kā arī visas četras kapelas saņēma ceļazīmi 22.aprīlī piedalīties Rīgā nacionālajā tradicionālās muzicēšanas finālā “Klaberjakte 2018”. Dziedātāju duets no Upītes Kate un Domeniks saņēma ceļa zīmi piedalīties tradicionālās dziedāšanas finālā “Dziesmu dziedu, kāda bija 2018”, bet seši skalu lēcēji no Upītes: Miķelis Slišāns, Jēkabs Slišāns, Oļegs Putniņš, Helēna Slišāne, Māra Circene un Aivita Šoliņa brauks piedalīties tradicionālo danču finālā “Vedam danci 2018”.

Svētki vēlreiz apliecināja, ka #UpītieDzeiveJauka un jāpateicas Valsts Kultūrkapitāla Fondam un Viļakas novada domei par finansiālo atbalstu. Protams, vislielākais paldies skolotājiem: Ligitai Spridzānei, Lienei Loginai, Ilonai Bukšai, Initai Raginskai, Anitai Pakalnītei, Vijai Orinskai un Astrīdai Circenei par ieguldīto lielo darbu bērnu un jauniešu sagatavošanā.

Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors Andris Slišāns


26.03.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...